1.6i pravidelný servis?

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
sovo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 19.05.2008 18:06
Bydliště: Martin - Slovensko

1.6i pravidelný servis?

Příspěvek od sovo »

Ahojte, este som nebol s autom na servisnej prehliadke tak sa chcem spýtat ako sa auto zacne pýtat do servisu.Prvý krát sa mi pri 13200km zacal objavovat servisný kluč a počet zostavajucich km (2800) + také hodiny.V servise povedali že este netreba a iba zmenia interval na 30000km.Teraz mám 17100km a opat pýta servis ale už na display-i je iba ten klučik,nič viac!Je to normálna servisná prehliatka alebo dačo iné? Dík za odpovede.

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6i pravidelný servis?

Příspěvek od čapik »

no auto se hlásí o návštěvu servisu, minimálně by to tam mohli projet VAGem...
My fast doesn´t like hondas * * * * *

sovo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 19.05.2008 18:06
Bydliště: Martin - Slovensko

Re: 1.6i pravidelný servis?

Příspěvek od sovo »

Tak bol som s tým v servise a tam mi po diagnostike povedali že žiadna zavada zapísaná neni a že to najskor bude tá servisná prehliadka.Ale poviem vám že istý si neboli. 17tiskm pri LL servise sa mi zdá dost málo ale vraj bolo vela studených startov a často krátke trate. Som myslel že mi pri servisnej prehliadke bude vždy odratavat KM.

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: 1.6i pravidelný servis?

Příspěvek od Benne »

vyuzijem tvoj topic :D
vybila sa mi baterka na aute a po dobiti mi zacal palubny pc ukazovat zostavajuce km do servisu,neda sa to vypnut ? je to celkom otravne, ked tam skace zakazdym 22600km do servisu a pod :D

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: 1.6i pravidelný servis?

Příspěvek od inskeu »

Hmm, no vydím, že máš rovnaký problém s premenlivým intervalom ako ja. Prvý krát mi vypísalo pri 12.300 km o 3700 km do servisu a potom po napojení na VAG každých 2500 alebo 3000 km už si to presne nepamätám. Skús si teraz po výmene oleja pozrieť po koľko km ťa posiela do servisu mňa po 15.000 km od výmeny.

Pri ďalšom servise asi prejdem na pevný servisný interval 15.000 km a zostanem pri LL oleji CASTROL EDGE 5W30.

Uživatelský avatar
jerrry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 04.03.2010 23:55

Re: 1.6i pravidelný servis?

Příspěvek od jerrry »

Ahoj,
jen bych se chtěl zeptat na jednu věc. Do Jetty by se měl prý dávat Natural 98, i když auto bere i levnější Natural 95. Chtěl bych se proto zeptat, jaký benzin do auta čepujete vy? Prý s N98 je ten motor živější a auto lépe jede, ale zajímalo by mě, co se stane v případě, že budu brát N95? Můžu si tím motor nějak "zasvinit"? díky za názory, pro auto si zítra konečně jedu a hned tam vezmu plnou N98, ale nedalo mi to se nezeptat i na N95.
VW Golf V, 1.6 FSI "Sportline" '04

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6i pravidelný servis?

Příspěvek od čapik »

jerrry píše:Ahoj,
jen bych se chtěl zeptat na jednu věc. Do Jetty by se měl prý dávat Natural 98, i když auto bere i levnější Natural 95. Chtěl bych se proto zeptat, jaký benzin do auta čepujete vy? Prý s N98 je ten motor živější a auto lépe jede, ale zajímalo by mě, co se stane v případě, že budu brát N95? Můžu si tím motor nějak "zasvinit"? díky za názory, pro auto si zítra konečně jedu a hned tam vezmu plnou N98, ale nedalo mi to se nezeptat i na N95.
mrkni sem
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=146&t=82087" onclick="window.open(this.href);return false;
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
jerrry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 04.03.2010 23:55

Re: 1.6i pravidelný servis?

Příspěvek od jerrry »

díky za nasměrování, takže mám jasno, raději tam budu lít N98.
VW Golf V, 1.6 FSI "Sportline" '04

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“