1,6 FSI - závada na motoru- poraďte

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
sakalik01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 13.06.2009 13:16

1,6 FSI - závada na motoru- poraďte

Příspěvek od sakalik01 »

Takové řechtání už asi neřešim,to jak jsem si četl je u těchto motorů normální,ale mám horší a zajímavý problém!!!
Když mám auto studené,nastartuji a potřebuji hned zrychlit,zařadím dvojku - tak když se otáčky dostanou nad 2 tisíce otáček,tak se auto začne škubat a jak kdyby ho něco brzdilo a moc se mu nechce(jak když mi minulé auto jelo na 3 válce)
Zhruba po minutě jak se auto zahřeje- tak už to neudělá ani jednou, celý den je kllid i když auto stojí cca 3 hodinky(Jen fakt když jedu ráno nebo po práci.

Zavezl jsem to na počítač a ten ukázal - Rozpoznány výpadky zapalování u 2. válce - takže se vyměnila orig. cívka na druhém válci - a ukázalo to samé,takže jsme přehodili svíčky(a tu z 2 válce jsme dali na třetí)No dneska ráno jsem po nastartování zjistil,že mi to dělá pořád stejně - odpol teda zajedu na počítač a budu se modlit,aby to ukázalo závadu na 3 válci - to pak bude jasné - vyměnit svíčky - ale když ne tak co mám teda udělat????? poraďte - díky

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: 1,6 FSI - závada na motoru- poraďte

Příspěvek od raduzzz »

zapalovací kabely ste měnili?
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
sakalik01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 13.06.2009 13:16

Re: 1,6 FSI - závada na motoru- poraďte

Příspěvek od sakalik01 »

Na počítači když to bylo tak 5 krát,tak mi to ukazuje -Rozpoznány výpadky zapalování u 2. válce
Koupila se orig. cívka svíčky se přehodili a pořád to hlásí to samé,takže to v pondělí si myslím,že to je vstřikovací ventil,nebo těsnění někde když je to studené nasává vzduch????Co si myslíš ty? díky za radu.

Uživatelský avatar
sakalik01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 13.06.2009 13:16

Re: 1,6 FSI - závada na motoru- poraďte

Příspěvek od sakalik01 »

myslel jsi jako cívku?(každý válec jedna)Fakt to dělá jen za studena tak na minutu,že to nad dva tis. otáček nejede - prostě jak zadušené,kdybych jezdil pod 2 tis otáček ,tak to člověk nepostřehne.Co všechno tam teda je když,ty kable teda pokud myslíš cívka je nová,svíčky přehozeny,co já vím zbývá,ten vstřikovací ventil a sada těsnící pod vstř. ventil.
Rád si nechám poradit,bo mně to už fakt sere a nechci se napálit!!!dÍK

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: 1,6 FSI - závada na motoru- poraďte

Příspěvek od raduzzz »

jo sorry myslel jsem ty zapal. cívky. Tož někde to může přisávat falešný vzduch, buďto se podívej na ten vstřikovací ventil, anebo mrkni na sací potrubí. A byl jsi už znova na té diagnostice?
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
sakalik01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 13.06.2009 13:16

Re: 1,6 FSI - závada na motoru- poraďte

Příspěvek od sakalik01 »

Jezdím na počítač na STk kde mám kamarády,mám to skoro zadarmo.Mají tam programy na skoro všechny auta
Ukazuje to furt to samé,pokaždé(při výměně cívky,přehození svíček)Dneska jsem si zase zajel do Helleru a chytl jsem si tam mechanika - byl celkem v pohodě a říkal ,že to je tím vstřikovacím ventilem,tak si zítra pro něho jedu a v pondělí mi to zkusí kamarád mechanik přehodit a modlím se ať je to tím(ten ventil stojí 4 tis:( a práci mi nabídli na cca 3tis,tak si to jen koupím a nechám přehodit u kámoše.Tak pak napíšu co a jak,jestli tě něco napadne budu rád.

Uživatelský avatar
sakalik01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 13.06.2009 13:16

Re: 1,6 FSI - závada na motoru- poraďte

Příspěvek od sakalik01 »

takže po výměně zapalovací cívky(která se nemusela vyměnit) to bylo nakonec vstřikovacím ventilem,už to všechni šlape jak má.Jen mi kámoš musel rozebrat ještě sání,kde jsou klapky a trošku to musel vyčistit,protože mi to přidávalo samo od sebe otáčky.ale už to je o.k

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“