2.0 TFSI - AXX-BWA záměna?

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
Honzapraha
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

2.0 TFSI - AXX-BWA záměna?

Příspěvek od Honzapraha »

zná tu někdo tyto motory tak podrobně aby mi pověděl co mne muže čekat za trable(krom evidenčky)když se chystám nahradit motor v GV gti AXX za motor z A3 BWA??

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0tfsi AXX-BWA zámněna?

Příspěvek od swenak »

no, ja je neznam vubec, ale technicky jsou motory AXX a BWA totozne, jediny rozdil, ktery jsem dohledal je v kompresnim pomeru...ale to asi nebude to, co Te zajimalo...prikladam pro jistotu i tabuku rozdilu motoru...
Přílohy
motory_TFSI.jpg
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Honzapraha
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0tfsi AXX-BWA zámněna?

Příspěvek od Honzapraha »

děkuji,problém už je vyřešen přehodil jsem jen hlavu,chtěl jsem mít vše ofiko a ty zakomplexovaný ko..ti ve vw prostě nedali povolení k přestavbě,ty motory jsou naprosto stejný bude jen jinej ten poměr a příslušenství motoru,čímž asi trochu zmněnili emise a hned tomu mrdnou jinej kod a přestavbu nepovolují.hlavně že se vesele povolovalo 1.6 na 1.8 benzín nafta atd

Uživatelský avatar
iOrange
Člen klubu
Příspěvky: 126
Registrován: 19.10.2008 13:09
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0tfsi AXX-BWA zámněna?

Příspěvek od iOrange »

Vím, že trochu starší téma...ale řešil jsem stejnou záměnu a absolutně bez problému...puvodni AXX nahrazen novejsim BWA. Vsechno ostatni zustalo puvodni co se ridici elektroniky tyka. Jinak VW vyjimku udeli kdyz jsem jim to jasne vysvetlil. Nez nejakej ten jejich technik vubec vyzkoumal zda je to mozne (samozrejme ze ano jelikoz oba motory se to G5 GTI davaly) tak jsme ho tam dali a frci to paradne. Na cez teda ze jo, ale chtej za to mam dojem asi 2000 kč na coz jsem si rekl ze zatim prdim. Jinak kod motoru je vyrazen na bloku i na hlave...na hlave je pristupnejsi. A co jsem si zjistil a docetl tak BWA by mel bejt vychytanejsi modifikaci AXX...u Ackovych se pridira druha vacka. Nedelam si iluze ze je to predevsim vliv LongLife servisnich intervalu. :drinks:

Uživatelský avatar
Honzapraha
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0tfsi AXX-BWA zámněna?

Příspěvek od Honzapraha »

BWA má rozšířenej mazací kanálek.
No mne to tehdy povolit nechtěli.bud jsem mluvil s jinou osobou,nebo už je na jejich místě zaplatpánbůh někdo jinej.

Uživatelský avatar
iOrange
Člen klubu
Příspěvky: 126
Registrován: 19.10.2008 13:09
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0tfsi AXX-BWA zámněna?

Příspěvek od iOrange »

Tak já jsem mluvil s panem Janem Žáčkem - Jan.Zacek@IVG.CZ jestli se chces pokusit si to legalizovat v pripade ze to uz nemas...tak mu napis... :)

kamco93
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 04.10.2016 17:06

Re: 2.0 TFSI - AXX-BWA záměna?

Příspěvek od kamco93 »

Chlapi a co by ste povedali zameniť AXX 2.0 tfsi 2006,,za CJX myslíte že by pasoval,,, je to z golfa R 2.0 TFSI,,,,

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: 2.0 TFSI - AXX-BWA záměna?

Příspěvek od tomasgti »

pasoval :) ale asi to nebude jenom tak. Mozna bude jinak elektrika, ridici jednotka bude urcite jina atd..
Pirelli edition

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“