2.0TFSI Přestavba na LPG?

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

sebestik.o
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.03.2010 00:24

2.0TFSI Přestavba na LPG?

Příspěvek od sebestik.o »

Ahoj, potřebuju poradit od koho a kde a jestli vůbec je dobrý (kromě spotřeby) nechat Vw GTI V 2.0TFSI přestavět na LPG. Nemáte s tim někdo zkušenosti? Taky mi neni jasný, jestli mi pak třeba bude ukazovat palubni pocitac spotrebu plynu nebo jak to chodi??

Dííky moc všem za odpověď!!

honzaGTI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 23.04.2009 19:34
Bydliště: Prostějov

Re: 2.0TFSI Přestavba na LPG?

Příspěvek od honzaGTI »

Ahoj, nechci tě urazit ale plyn patří do zapalovačů a nafta do kamen. GTI je srdcová záležitost.
Je to každého věc ale já bych tam nic takovýho určitě nedal i kdyby to šlo.

sebestik.o
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.03.2010 00:24

Re: 2.0TFSI Přestavba na LPG?

Příspěvek od sebestik.o »

Spíš bych potřeboval nějaký informace jak to chodí... rozhodnout už se zvládnu sám :)

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: 2.0TFSI Přestavba na LPG?

Příspěvek od inskeu »

To: sebestik.o

Palubný počitáč bude ukazovať spotrebu ako pri jazde na benzín. Netreba zabúdať na to, že pri jazde na LPG bude 2.0 TFSI vstrekovať aj benzín kvôli chladeniu vstrekovačov. Existujú prestavby využívajúce systém BRC:

http://www.brc.it/getcontent.aspx?t=1&nid=190&lang=en" onclick="window.open(this.href);return false;

Neviem ako v ČR ale na Slovensku sa pravdepodobne prestavbou motora s priamym vstrekovaním benzínu na LPG ešte nikto nezaoberá.

Prospeedy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 03.04.2008 18:39
Bydliště: Teplice

Re: 2.0TFSI Přestavba na LPG?

Příspěvek od Prospeedy »

Soráč i když se tě určitě dotknu ,ale na tohle musim zareagovat.. Jestli nemáš na provoz Gti, tak ho radši prodej. Dávat GTI do plynu je hřích. Nedávno jsem měl na dílně Octu I RS taky v plynu a má s tim samý problémy ten dotyčnej. Hlavně že se pyšní vlastnictvým RS-ka, ale auto drželo pohromadě silou vůle-neměl na údržbu apod.. Tím nechci říct, že jsi stejnej případ. Když chci opici, musím mít na banány..Jsem stejnýho názoru jako většina- Plyn patří do zapalovačů a nafta do kamen..I přesto že mám naftáka...

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: 2.0TFSI Přestavba na LPG?

Příspěvek od Benne »

Prospeedy píše:Soráč i když se tě určitě dotknu ,ale na tohle musim zareagovat.. Jestli nemáš na provoz Gti, tak ho radši prodej. Dávat GTI do plynu je hřích. Nedávno jsem měl na dílně Octu I RS taky v plynu a má s tim samý problémy ten dotyčnej. Hlavně že se pyšní vlastnictvým RS-ka, ale auto drželo pohromadě silou vůle-neměl na údržbu apod.. Tím nechci říct, že jsi stejnej případ. Když chci opici, musím mít na banány..Jsem stejnýho názoru jako většina- Plyn patří do zapalovačů a nafta do kamen..I přesto že mám naftáka...
a co das do Zippa ? :lol:

Prospeedy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 03.04.2008 18:39
Bydliště: Teplice

Re: 2.0TFSI Přestavba na LPG?

Příspěvek od Prospeedy »

Benne píše:
Prospeedy píše:Soráč i když se tě určitě dotknu ,ale na tohle musim zareagovat.. Jestli nemáš na provoz Gti, tak ho radši prodej. Dávat GTI do plynu je hřích. Nedávno jsem měl na dílně Octu I RS taky v plynu a má s tim samý problémy ten dotyčnej. Hlavně že se pyšní vlastnictvým RS-ka, ale auto drželo pohromadě silou vůle-neměl na údržbu apod.. Tím nechci říct, že jsi stejnej případ. Když chci opici, musím mít na banány..Jsem stejnýho názoru jako většina- Plyn patří do zapalovačů a nafta do kamen..I přesto že mám naftáka...
a co das do Zippa ? :lol:
Ředidlo :lol: to taky hoří

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: 2.0TFSI Přestavba na LPG?

Příspěvek od inskeu »

Pokroku sa neubranime ;-)

Uživatelský avatar
Rudi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 612
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever Čech
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0TFSI Přestavba na LPG?

Příspěvek od Rudi »

Prospeedy píše:Soráč i když se tě určitě dotknu ,ale na tohle musim zareagovat.. Jestli nemáš na provoz Gti, tak ho radši prodej. Dávat GTI do plynu je hřích. Nedávno jsem měl na dílně Octu I RS taky v plynu a má s tim samý problémy ten dotyčnej. Hlavně že se pyšní vlastnictvým RS-ka, ale auto drželo pohromadě silou vůle-neměl na údržbu apod.. Tím nechci říct, že jsi stejnej případ. Když chci opici, musím mít na banány..Jsem stejnýho názoru jako většina- Plyn patří do zapalovačů a nafta do kamen..I přesto že mám naftáka...a plyňáci ti můžou bouchnout
a je to komplet :D
Obrázek
dObRi dEN!

Uživatelský avatar
mic300
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 31.05.2009 12:24

Re: 2.0TFSI Přestavba na LPG?

Příspěvek od mic300 »

sebestik.o píše:Ahoj, potřebuju poradit od koho a kde a jestli vůbec je dobrý (kromě spotřeby) nechat Vw GTI V 2.0TFSI přestavět na LPG. Nemáte s tim někdo zkušenosti? Taky mi neni jasný, jestli mi pak třeba bude ukazovat palubni pocitac spotrebu plynu nebo jak to chodi??

Dííky moc všem za odpověď!!

Zdravím. Připomněl jsi mi podobný rozhovor na toto téma asi před rokem když jsem se rozhodoval zda do svého GTI iV dát či nedát LPG. Reakce byly podobné, prodejto, plyn patři do zapalovačů a podobné nesmysly.

Po roce můžu konstatovat, že jsem udělal jen dobře. Bez jediného problému jezdím za poloviční náklady a ti posměváčci se už taky neozývaj. Důležite je na přestavbu vybrat dobrou firmu. Pokud jsi z moravskoslezského kraje doporučuji HL propan z ostravy.
Jen pro doplnění - vyber si toroidní nádrž , místo rezervy kola a pak není co řešit.... Uvidíš sám.
**VW není jen značka VW je životní styl**
1.8T 20V GTI r.v. 2001

Uživatelský avatar
mic300
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 31.05.2009 12:24

Re: 2.0TFSI Přestavba na LPG?

Příspěvek od mic300 »

Rudi píše:
Prospeedy píše:Soráč i když se tě určitě dotknu ,ale na tohle musim zareagovat.. Jestli nemáš na provoz Gti, tak ho radši prodej. Dávat GTI do plynu je hřích. Nedávno jsem měl na dílně Octu I RS taky v plynu a má s tim samý problémy ten dotyčnej. Hlavně že se pyšní vlastnictvým RS-ka, ale auto drželo pohromadě silou vůle-neměl na údržbu apod.. Tím nechci říct, že jsi stejnej případ. Když chci opici, musím mít na banány..Jsem stejnýho názoru jako většina- Plyn patří do zapalovačů a nafta do kamen..I přesto že mám naftáka...a plyňáci ti můžou bouchnout
a je to komplet :D

Přestavby na LPG nejsou nebezpečné
Mnoho lidí nemá důvěru v přestavbu vozidla na LPG z obavy o vlastní bezpečnost. Stačí vzpomenout na obrázek z novin nebo televize, co dokáže s rodinným domem provést výbuch dvoukilové propan-butanové lahve. Pokud však svěříte přestavbu odborné firmě, která vám do auta namontuje originální schválená zařízení, jsou tyto obavy neopodstatněné. Naopak systémy LPG jsou daleko bezpečnější než benzín nebo nafta. Výbuch vozidla s odborně namontovaným systémem LPG je prakticky nemožný.

Plynová nádrž je při výrobě kontrolována tlakovou zkouškou, vybavena multiventilem s tepelnou a tlakovou pojistkou, omezovačem průtoku a je na nádrži je oddělen plynotěsnou schránkou. V případě nárazu při nehodě dojde k okamžitému uzavření přívodu plynu.
http://www.lkauto.cz/prestavby-lpg.htm
**VW není jen značka VW je životní styl**
1.8T 20V GTI r.v. 2001

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0TFSI Přestavba na LPG?

Příspěvek od swenak »

Ne, ze bych chtel LPG, to ne, ale vzdy, kdyz ctu, nebo vidi v TV neco ohledne alternativnich zpusobu pohonu nasich milacku, pozastavim se nad dostupnosti. Dnes asi neni problem predelat vuz, asi neni uz takovej problem udelat elektro auto, ale porad mi schazi jedna podstatna vec a to je moznost natankovani LPG, pripadne nabiti baterii. Vetsina lidi nebydli v domech, ale na sidlistich a nabit ai auto je tam nemozne, protoze to trva hodiny a je problem elektrinu pritahnout. Kdyz uz by se to nejak pritahlo, problem je ji uhlidat, verim, ze by mi ten kabel nekdo ukradl :-) No a LPG, nevim, ale co tak jezdim, tak jeho dostupnost taky neni nic moc. Ano, kdyz neni, asi muzete jezdit na benzin, ale kdyz vetsinou neni, tak pak se ta investice asi vraci dlouho, ne?
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
mydlo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0TFSI Přestavba na LPG?

Příspěvek od mydlo »

LPG je u nas skoro na kazdej pumpe hm?
TVORBA WWW STRANOK
PC servis
DIAGNOSTIKA AUDI-VW-ŠKODA-SEAT od r.v95-2010
blizsie info TU

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0TFSI Přestavba na LPG?

Příspěvek od swenak »

tak to asi jezdim na ty ostatni :-) nerikam, ze je nekdy nevidim, mozna, kdybych se vice snazil a vsimal si i to, co nepotrebuju, tak je to lepsi, tezko rict...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
mic300
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 31.05.2009 12:24

Re: 2.0TFSI Přestavba na LPG?

Příspěvek od mic300 »

swenak píše:tak to asi jezdim na ty ostatni :-) nerikam, ze je nekdy nevidim, mozna, kdybych se vice snazil a vsimal si i to, co nepotrebuju, tak je to lepsi, tezko rict...

LPG je v dnešní době na každém rohu a neustále přibývají, benzinky na tom docela dobře profiruji...
**VW není jen značka VW je životní styl**
1.8T 20V GTI r.v. 2001

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“