KONTROLA EMISII

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
Baxxter-GTI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 29.09.2007 19:08

KONTROLA EMISII

Příspěvek od Baxxter-GTI »

Caute, na palubovke mi vyhodilo tuto hlasku a rozsvietila sa tato ikonka: Obrázek

Nema niekto s tymto skusenosti co to moze byt a o aku zavadu sa jedna?


Dik
It's Nice To Be important, But Is More Important To Be Nice !

Obrázek

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: KONTROLA EMISII

Příspěvek od Phob »

Stalo se mi to před nedávnem taky, nejspíš může jít o závadu lambda sondy...
V mém případě mi zkontrolovali všechny svody k ní, a zjistili že je vše v pořádku...
řekli mi ze může jít o nějaké polarizační přehřátí, že se to stává a jen mi vymazali záznam o chybě...
pokud se to objeví ale znova tak mi doporučili vyměnit lamba sondu

Grade
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.12.2010 13:08

Re: KONTROLA EMISII

Příspěvek od Grade »

Take:mam Golfa 5 r.v.07 a uz mi to tam svieti 2 krat.Najprv to bolo tesne po 2 rokoch(takze uz mimo garancie)-21 000km a stalo sami to v Taliansku.Volal som na SVK ze co stym a ci na tom mozem este vratit na SVK a oni ze nie lebo ze nevedia co to je atd. Tak som to dal do origo VW servisu v Tal. a bola to LAMBDA sonda a neplatil som nic aj ked uz je auto mimo garancie lebo VW usudil ze je to vysoko poruchovy diel a vymienaju ho gratis-usetril som 230 €
Teraz sa mi to stalo po dalsich dvoch rokoch znova-45 000 km,cakal som znova LAMBDA sondu ale teraz mi povedali ze tester vyhodnotil chybu ako
VSTREKOVAC NA 1 VALCI-CENA NOVEHO 150 € 8O
Hladam na forach a vidim ze som asi prvy co ma taku zavadu,tak vadny vstrekovac vezmem a necham niekde otestovat lebo zacinam stracat doveru vo VW origo servisoch :?
Tak uvidim ....

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: KONTROLA EMISII

Příspěvek od alean »

na benzínové Fabii II běžná závada že odejde vstřikovač.

Grade
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.12.2010 13:08

Re: KONTROLA EMISII

Příspěvek od Grade »

...takze u mna to neni ani Lambda,ani vstrekovac a v servise mi povedali ze skusali vsetko a stale ta kontrolka svietila,tak nakoniec odmerali tlaky a 1 valec je v prd*li a ze je to na vymenu hlavy. 8O a to je tam prosim pekne 45 000 km.......skoro ma vystrelo,pozerali na to aj oni ze pri tychto km je to na zamyslenie a ze sa budu snazit vyjednat u VW opravu zdarma kedze to bude asi vada materialu.........Takze so si kupil "celkom super" kaaru nie?... :lol:

Uživatelský avatar
2Far
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 373
Registrován: 14.07.2008 23:55
Bydliště: Praha

Re: KONTROLA EMISII

Příspěvek od 2Far »

Baxxter-GTI píše:Caute, na palubovke mi vyhodilo tuto hlasku a rozsvietila sa tato ikonka: Obrázek
Nema niekto s tymto skusenosti co to moze byt a o aku zavadu sa jedna?
Dik
Ta kontrolka se rozsvicuje kvůli každý pikovině, co tady na klubu čtu... mimochodem ve VW jsou schopni vyměnit půl auta když neví co tomu je... namísto toho aby přemýšleli čekaj co jim řekne PC.
A co počítač? Že mlčí???
Obrázek Passat B7 a B8

fauve4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.05.2010 00:49

Re: KONTROLA EMISII

Příspěvek od fauve4 »

Zdravím pánové, měl jsem stejný problém na VW Passat 3C, 2.0TDi. Rožla se kontrolka emisí, v servisu vše O.K. Nic nenašli, závadu vynulovali, při cestě z dovolené se opět kontrolka rožla. Jel jsem do jiného servisu VW a tam na diagnostice (byl jsem i při tom, když se stahovaly závady) se ukázala chyba žhavící svíčky na 1. a 3. válcu. Velice šikovný a znalý mechanik hned změřil svíčky a řekl, že jsou O.K ale že tuto chybu pozná. Že je potřeba vyměnit propojovací lištu mezi žhavícíma svíčkama. Je to obalený Cu pásek plastem, ale ne jako dřív že byl ke svíčkám přichycen přes matičku, nýbrž v tom plastu jsou konektory. A ty jsou prý zdrojem závady. Po čase se vytřepou a nedrží dotek. Ani jsem nevěděl, že žhavicí svíčky jsou v soustavě emisí, byl jsem mechanikem poučen, že předžhavení za studena je až druhotná záležitost, ale prvotní je, že předehřátý válec neprodukuje toliko splodin. Z toho důvodu je to pod závadou emisí. Výměna dílu mě stála cca 1.500,-Kč a od té doby se kontrolka nerožla už ani jednou. Toto bylo na dieslu, u benzínu by to mohlo tedy být možná nějaký studený spoj v konektoru. Nejsem mechanik, tak to možná píšu neodborně, ale je FAKT, že kontrolka emisí se již opravdu nikdy nerozsvítila a to jsem po opravě najel cca 25.000km.

Uživatelský avatar
Placeboy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 20.11.2007 22:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KONTROLA EMISII

Příspěvek od Placeboy »

Ahoj,

mně mechanik řekl, že jsou to ucpané ventily spalování, když odděláš kryt a uvidíš u těch ventilů jakoby černý maz, tak jsou zacpaný, protože při spalování se tam udržuje mastnota a stává se, že se to ucpává.. Dá se s tím jezdit, jenom to produkuje víc emisí než by mělo..

Honza

jandera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 06.10.2011 23:15

Re: KONTROLA EMISII

Příspěvek od jandera »

Ahoj, jen přidávám vlastní zkušenost. Auto po GO hlavy válců. Kontrolka se rozsvítila při couvání. Diagnostika v běžné dílně, 2x vymazáno, opakovaně 100 oktan benzín, stále po 150 km rozsvícení kontrolky emise. Dop. a provedena výměna čidla teploty spalin, bez výsledku (4000,-Kč). Doporučena značková diagnostika VW servis, zde jasně výmena NOx sondy, která stála kolem 13.000,- Kč. Od té doby najeto cca 15 000km klid, bez recidivy. Auto jelo pořád stejně, žádnou změnu výkonu jsem nepoznal. Dotazy na EGR ventil u VW zamítnuty. Zdravím.

_____________________
VW Golf V 1.4 FSI 66kW

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: KONTROLA EMISII

Příspěvek od Phob »

Jj, taky mi to hlásí na diagnostice vadný NOx senzor, ale když jsem zjistil kolik stojí, a že ve skutečnosti nemá skoro na nic vliv, tak to kašlu. Před STK jsem smazal hlášení chyby a i emise na STK byly vpořádku, auto nežere víc, jede normálně, žádné cukání ani kolísání otáček, tak proč utrácet 13tis. To to raději čas od času smažu přes diagnostiku :-)

spartan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.04.2012 19:20

Re: KONTROLA EMISII

Příspěvek od spartan »

zdravim mel jsem tento proble taky po připojeni na diagnostiku to hlasilo chybu lambdasondy za kat.smazali mi to a je klid .

Uživatelský avatar
svobic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 13.02.2011 15:31

Re: KONTROLA EMISII

Příspěvek od svobic »

Zdravim všechny dnes cestou do práce jse mi rozsvítila kontrolka (Kontrola Emisí) s tím že když jsem vyřadil rychlost a pustil plyn začaly mi lítat otáčky nahoru dolu :( dnes to udělalo poprvé a jsem z toho docela vedle tak se chci zeptat co to může bejt ? (svíčky + kabely k nim ? nebo Lambda Sonda ? nebo ten NOx senzor ? nebo Katík :(


Mám Golf 1.6 (75KW) 2007.....


Díky všem za rady.....
VW Golf 1.6

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: KONTROLA EMISII

Příspěvek od Phob »

1.6 (MPI) 75kw nemá NOx senzor, to má jen FSI... podle těch kolísavých otáček bych to viděl na lambdu. je to potřeba projet diagnostikou ;-)

Uživatelský avatar
svobic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 13.02.2011 15:31

Re: KONTROLA EMISII

Příspěvek od svobic »

Phob píše:1.6 (MPI) 75kw nemá NOx senzor, to má jen FSI... podle těch kolísavých otáček bych to viděl na lambdu. je to potřeba projet diagnostikou ;-)
Tak už vím co s tím bylo :yahoo: byly to nějaké těsnění na sání + hadice sání byly asi prasklý nebo co sálo mi to málo vzduchu a tím pádem tam šlo moc béna a dusilo se to.....

Takže díky za radu :good:
VW Golf 1.6

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: KONTROLA EMISII

Příspěvek od laco laslo »

Ahoj všichni. Vám, co svítí tato kontrolka, stalo se vám, že by sama od sebe zhasla? Jezdím s ní už aspoň tři roky a každou zimu mi zhasne bez toho abych s tím musel na vag. Pár dní nesvítí a pak se zas během jízdy rožne. Jinak vag mi hlásí nějakou sporadickou chybu na lambda sondě. Neví náhodou někdo, co by to mohlo znamenat?
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“