2,0 TFSI Problem s Turbem

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
djhell
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 02.05.2010 16:06
Bydliště: Zlin
Kontaktovat uživatele:

2,0 TFSI Problem s Turbem

Příspěvek od djhell »

Zdravim lidi.Potreboval bych poradit.
Zdalo se mi ze auto ztratilo na vykonu ,tak jsem si napichl auto u souseda na diagnostiku. Verdikt :nizky tlak turba (bylo dosazeno 85% tlaku ,nebo tak nejak to tam bylo napsane).nekdy se mi zda ze auto jede normalne. Co navrhujete za dalsi postup ? Nebo netusite nekdo kde by mohla byt zrada ?

honzaGTI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 23.04.2009 19:34
Bydliště: Prostějov

Re: Golf 2.0 TFSI GTI 147kw. Problem s Turbem

Příspěvek od honzaGTI »

čau nejspíš to bude magnetický vetil je ze spodu turba. asi ti nefunguje jak má. řešil jsem ten samí prodlém.

Uživatelský avatar
Fazeey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 2.0 TFSI GTI 147kw. Problem s Turbem

Příspěvek od Fazeey »

jj nejspíš membrána na ventilu bude KO
635d

Uživatelský avatar
djhell
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 02.05.2010 16:06
Bydliště: Zlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 2.0 TFSI GTI 147kw. Problem s Turbem

Příspěvek od djhell »

honzaGTI píše:čau nejspíš to bude magnetický vetil je ze spodu turba. asi ti nefunguje jak má. řešil jsem ten samí prodlém.
J diky a ten ventil de koupit samostatne ?nebo v nejake sade ventilu aspon ? Nebo nove turbo ?

Uživatelský avatar
Fazeey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 2.0 TFSI GTI 147kw. Problem s Turbem

Příspěvek od Fazeey »

djhell píše:
honzaGTI píše:čau nejspíš to bude magnetický vetil je ze spodu turba. asi ti nefunguje jak má. řešil jsem ten samí prodlém.
J diky a ten ventil de koupit samostatne ?nebo v nejake sade ventilu aspon ? Nebo nove turbo ?
jo samostatně, platil jsem ho cca litr.. ten už se nerozbije
635d

Uživatelský avatar
djhell
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 02.05.2010 16:06
Bydliště: Zlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 2.0 TFSI GTI 147kw. Problem s Turbem

Příspěvek od djhell »

Fazeey píše:
djhell píše: J diky a ten ventil de koupit samostatne ?nebo v nejake sade ventilu aspon ? Nebo nove turbo ?
jo samostatně, platil jsem ho cca litr.. ten už se nerozbije
Diky moc. Napichli jsme se na diagnostiku a proklepli to cidlo. Hodnoty skakali jak klokan v riji. Takze cidlo uz objednane nove. Jeste jednou diky

chipmann
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 13.12.2009 18:22

Re: 2,0 TFSI Problem s Turbem

Příspěvek od chipmann »

Tak tak cena 1074kč origo

Uživatelský avatar
djhell
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 02.05.2010 16:06
Bydliště: Zlin
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,0 TFSI Problem s Turbem

Příspěvek od djhell »

Tak ventil jsem vymenil.pocitove mi prijde ze to tahne uz dobre ,ale na diagnostice to furt hazi problem s plnicim tlakem turba (ldyz vymazu chyby ,tak to vetsinou nabehne behem 5km zas). Lopatky chodi dobre ,to jsem se sousedem odskousel. Strasne by mi pomohlo kdyby tu sem hodil nekdo kdo ma gti 147kw ,kolik baru mu tlaci turbo pri volnobehu a treba u 3tis otackach ,abych mohl srovnavat.

chipmann
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 13.12.2009 18:22

Re: 2,0 TFSI Problem s Turbem

Příspěvek od chipmann »

no máš tam někde díru chlape zkontroluj si komplet hadice (nech si je natlakovat ) a uvidíš jinak sice nemám GTI ,ale RS-o a mě tlačí moje BWA 0,6 :wink:

Uživatelský avatar
djhell
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 02.05.2010 16:06
Bydliště: Zlin
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,0 TFSI Problem s Turbem

Příspěvek od djhell »

chipmann píše:no máš tam někde díru chlape zkontroluj si komplet hadice (nech si je natlakovat ) a uvidíš jinak sice nemám GTI ,ale RS-o a mě tlačí moje BWA 0,6 :wink:
Nic du na ty hadice.dik moc za radu. Pak napisu jak jsem dopadl

Uživatelský avatar
Fazeey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,0 TFSI Problem s Turbem

Příspěvek od Fazeey »

chipmann píše:no máš tam někde díru chlape zkontroluj si komplet hadice (nech si je natlakovat ) a uvidíš jinak sice nemám GTI ,ale RS-o a mě tlačí moje BWA 0,6 :wink:
kde to prosimte tlakujou? tak aby to nasadili na origo hadice s tim plechovym koncem?
635d

Uživatelský avatar
Torr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 28.05.2008 21:31
Bydliště: Tábor

Re: 2,0 TFSI Problem s Turbem

Příspěvek od Torr »

já jsem si na soustruhu vytočil ze silonu 2 zátky,nacpal jsem je do hadic,stáhnul páskama, natlakoval a měl děravej intercoler. :D
(do tý hadice s tím plechovým koncem jsem tu zátku udělal delší aby zalezla až za to oplechování.)

MaraTFSI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 02.03.2011 01:24

Re: 2,0 TFSI Problem s Turbem

Příspěvek od MaraTFSI »

Prosim taky o radu. Na mym 2.0 tfsi se mi zacal ztracet take vykon. Auto jede vzdy jen chvili jak ma po nejakym servisnim zasahu a kdyz se necha delsi dobu stat na volnobeh tak pak ztrati vykon. Auto pak jede jako kdyby nefoukalo turbo. Diagnostika zadnou chybu nehlasi. Pry by to mohl byt jeden z tech ventilu u turba nebo prasklina na odlitku turba v okoli waste gatu. Divny je ale ze to zadnou chybu nehaze. Poradi mi nekdo na co se mam zamerit??? Dekuji

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2,0 TFSI Problem s Turbem

Příspěvek od swenak »

Taky bych rád věděl, kde mi to natlakují pro kotrnlu, jesltli je chyba v hadicích, nebo IC a podobně. Díky.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
djhell
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 02.05.2010 16:06
Bydliště: Zlin
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,0 TFSI Problem s Turbem

Příspěvek od djhell »

Tak hosi. Muj problem byl presne v tomto : http://www.cimbu.cz/index.php?page=whol ... ze&item=17" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“