2.0 TFSI - nový kit sání

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
Fazeey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od Fazeey »

swenak píše:
Fazeey píše:já už mam sání v inzerci a nahodil jsem origo kryt :D motor se vytáčí fakt plynuleji, jen mi chybí ten super zvuk co to dělalo a možná pár koníků (pokud teda ten kit aspoň něco přidá)
a za kolik? dle meho to, ze to vracelo vzduch je tim, ze je tam mensi odpor vzduchu, mozna dat tam filtr s mensi propustnosti, tak by to makalo jinak...co je tam za filtr? K&N, nebo neco jineho? ja tedy ted musim zase pockat, nejakej cu..k mi vymlatil okno na dverich a chtel si vzit radio, takze to musim zasklit, ale asi to zkusim :-)

PS: co tendle zvuk ve videu? http://www.youtube.com/watch?v=i7m-iQT0zI0" onclick="window.open(this.href);return false;
mensi propustnost? to já tam chci dostat co nejvíc vzduchu teda :D zpátky to fouká i do seriovýho sání, jen je z plastu, má podivný tvarování atd, ten zvuk se tam ztratí, ale jak to foukne do trubky, to je něco jinýho :))

zvuk je to celkem podobnej, jen tady to přehlušuje to cvakání
635d

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od swenak »

No jos, s tím vzduchem nevím, někde se píše, že jiná propustnost to ovlivní, jinde píšou, že k tomu je tam váha, ale tomu už zase moc nerozumím :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od swenak »

Tak jsem včera nasadil sání Fujita od Fazeey, zatím nemůžu soudit, jak je to s vlastnostmi, ale pár poznatků na cca 100km mám.

1. divný zvuk při rozjezdu, jako když vzduch fouká do kovové trubky :-) není to vždy, po rozjezde už je to OK...

2. při akceleraci je to slyšet, jak to najednou nasaje hooodně vzduchu, tento zvuk je již prima :-)

3. při podřazeni je zvuk taky super, jako to vyfoukne, hlavně, když mám reži sport a podřadí to třeba do 4tis otáček

4. zatím jsen nepozoroval popisované, tedy nějaké zrychlování a spomalování při konstantní rychlosti jak "nožně", tak na tempomat...samozřejmě, do kopce a dolu kopcem ano, to ale dělá standardně taky

5. mám pocit, že při výjezdu ze zatáčky mám menší "cuknutí" než jsem měl předtím a to by bylo velice příjemné, u DSG je výjezd velice citlivý, protože při přibždění si podřazuje a najednou u výjezdu by měl zařadit a chová se to někdy neplynule, s Fujitou je mi to přišlo lepší, ale mohl jsem mít jen štěstí na práci s nohou

6. zpracována je dobře, ale jeko by byla o něco kratší, než by se hodilo, myslel jsem, že 2 části spojené hadicí jsou na sobě narvané, ale to nelze, protože pak by nesedělo dobře, jen tam lehká mezera a ta může způsobovat anomálie prouděni vzduchu a tedy i zvuk...taky jsem musel trošku nahnout držák trubky, protože jinak se to opíralo o hadičku z nádržky brzdové kapaliny a vibrace se přenášela na brzdový pedál...


Další zkušenosti časem, každopádně, pokud si to nechám nasazeno, tak asi koupim tlumení kapoty (jsem si ho před časem sundal, bylo již docela zničené) a možná bych trubku omotal nějakou termoizolační páskou, jednak sání ochráním od tepla motoru (trubka se samozřejmě dost zahřívá) a jednak to odhluční tok vzduchu trubkou a bude jen zvuk u filtru. Taky možná pak něco udělám s přívodem vzduchu na filtr, možná bych tam dal taky nějakou hliníkovou desku mezi filtr a motor, no, možností je dost :-)

Při montáži bylo nejhorší sundat původní hadici, která vedla z airboxu do motoru, není tam moc dobrý přístup a sundat tu svorku byl porod. Pak už to bylo OK. Nejsem si 100% jist, pevností napojení hadice z Fujity na přívod do motoru, hadice je plochá, nemá tvarování a tak ji drží jen hadicová spona, ale snad to bude OK. Průběžně budu kontrolovat.
Přílohy
actual_sani_vzduchu_Fujita_01.JPG
actual_sani_vzduchu_Fujita_02.JPG
actual_sani_vzduchu_Fujita_03.JPG
actual_sani_vzduchu_Fujita_04.JPG
actual_sani_vzduchu_Fujita_05.JPG
actual_sani_vzduchu_Fujita_06.JPG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od Phob »

tak pak nějaké video se zvukem ;-) :-)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od swenak »

určitě něco udělám...dnes mám za sebou dalších pár desítek km, zvuk už mi nepřijde tak výrazný, mám kultivovanosti, prostě míň "kopanců" a jakoby více krouťáku od nižších otáček, ale to může být jen tím, že je tepleji...takže zatím snad OK :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Fazeey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od Fazeey »

to je zajímavý že ti to zatim nic nedělá, aby to nakonec nebylo kombinací toho sání + blowoff spaceru co mám :D ha tak sem myslel že mam někde něco hnutý, trubka mi tam taky neseděla a opírala se / bouchala do vedení posilovače, musel jsem to vypodložkovat.. divný že když sem to psal původnímu majiteli tak řikal že tam pásla uplně v pořádku..

btw sundat původní hadici je celkem vopruz, ale nandat jít tam pak zpátky je tak 2x horší :D
635d

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od swenak »

jj, bouchalo to tam a bylo to pořádně cítit v brzdovém pedálu, sice jsem obalil vedení, o které to bouchalo, ale vibrace jsem cítil pořád...ale stačilo to ohnout a je vymalováno...s tím vracením originálu věřím, snad to nebude nutné :-)

PS: jinak ta napínací kladka se má hýbat, právě to je její funkce, že pořad napíná mírná uvilnění, jsem se ptal v servisu radši :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od swenak »

dnes jsem si namontoval nové tlumení pod kapotu, tak zítra uvidím, dnes už jsem netestoval, jestli se změní nějak zvuk...taky pak zkusím ještě posunou filtr více z trubky, teď je na ní dost nasunut, tak možná i to změní zvuk...

taky jsem řešil, jak to pak čistit, přímo od výrobce filtru zde neseženu nic, tak to budu dělat tím od K&N, ono jsou sji dost podobné, co jsem četl...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Fazeey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od Fazeey »

tak co, pořád spokojenost, necuká? :)
635d

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od swenak »

Noooooo, zrovna si pár dnů říkám, že bych napsal :-) Po delší době už nejsem takový optimista :-) Tempomat je OK, s tím problém není, ale už asi vím, co to "dělá". Problém je, že když jsi v záběru a pak plyn uvolníš, tak se to jakoby přidusí, a tím to cukne. Někdy zase naopak dostanu kopanec, aniž bych ho čekal a býl důvod. Tím, že jsi měl již načipováno se o to u Tebe mohlo stávát asi i u tempomatu, prostě při udržování více "přidal" a pak ho to udusilo. Docela divné chování. Ale nevzdávám to, nechci zpátky pvodní kryt, takže jednak ho jdu nechat svařit, takže to bude jeden kus, nechám zároveň posunout tu úchytku u baterie a nakonec jsem se rozhodnul, že si to nechám načipovat a počítám, že úpravy pomůžou :-) Už jsem dohodnutý s motorpower, ještě si nechám opravit ty bzdy (asi nějaká podtlakovka), pak dám na brzdu a šup :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Fazeey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od Fazeey »

ptám se po odmlce proto, že ze začátku mi taky nepřišlo že se to chová hůř :) jj s tim tempomatem to mohlo být tim chipem, forge spacerem atd .. na brzdu by sme se mohli domluvit, taky tam chci až dorazí IC a někdo hodnej mi ho tam namontuje :D
635d

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od swenak »

No, je to divné, asi to vážně bude tou vahou vzduchu, no, uvidíme, snad to půjde potunit, je to docela nepříjemné. Divné je, že ze začátku jsem taky neměl tento pocit :-) To udržování rychlosti jsem si všímal a sice jsem "něco" cítil, ale to bylo spíše v hlavě, jsem si tedy říkal, ale tydle kopance, co mi to dělá když nečekám, to je nepříjemné. Za normální jízdy je to vše OK, plynulé, dle mně míň řadí automat, ale když trošku blbnu stylem brzda-plyn, tak to je jakoby nepředvidatelné. A hlavně při rozjezdu to je cítit, lehce zaberu, auto se rozjíždí, když už dosahuju rychlost, kterou chci jet, tak polevím pedál a najednou cuk, jako bych si omylem zmáčknul brzdu.

Brzda bude počítám středa, čtvrtek, to asi nestihneš :-) Co jsi vzal za IC? Za kolik?
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Fazeey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od Fazeey »

jj to je přesně to co mi to dělalo, u tebe to bude trochu míň znatelný s tim DSG mno.. jo tak to určitě nestíham :D :D IC je z S3, za pár dolarů, jen ty lodě plujou nějak pomalu :)
635d

KllerGTI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.08.2010 08:53

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od KllerGTI »

Já mam manual GTI r.v.06 a tohle mi to delalo presne taky kdyz sem pridal plyn a pak pustil pedal tak mi to jakoby cuklo. Kdyz uz me to zaclo fest stvat tak sem zajel do servisu a zjistili ze to je tema kabelama jak jsou nahore na motoru vyměnili mi je a je to ok od ty doby nic.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od swenak »

no, nam ale todle zacalo obema po montazi toho sani Fujita, takze kabelaz je docela nepravdepobona, halvne kdyz Fazeey po vraceni puvodniho sani s krytem uz problem nema...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“