2.0 TFSI - nový kit sání

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Octavius84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 23.08.2010 11:09

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od Octavius84 »

Kdo ti dělal ten prosím tě ten chip a kde?
Mk. V GTI

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od swenak »

Kousek od Prahy, obec Třebotov, http://www.motorpower.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, má velice dobré reference (najdeš to i zde na fóru) a je vážně moc vstřícný. Sice zatím nemá brzdu, ale v případě potřeby lze měření vyřešit jinde, třeba Jarov, nebo jiné brzdy v okolí. Hlavně je příjemné, že to není jen nalití SW, dej prachy a nazdar bazar.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od swenak »

Tak další poznatky k sání, které tedy ještě užívám, jak sjem psal na "výrobce", tak to byl jen prodejce, poslal jsem tedy dotaz už na výrobce (nemají email nikde uveden, ale odhadem jsem ho trefil :-) ) a tedy musím říct, že prekvapení bylo milé, napsali něco ve smyslu, že chtejí spokojené zákazniky a tak a že bych jim mohl pomoct a měli pár dotazů, takže jsem jim poslal pár informací, ono to nic nezmění, ale snad to pomůže jim:-) Každopádně není náhoda, že se někdy s problémem setká, ale co jsem zase četl i jiné diskuze, tak jiní jsou zase spokojeni.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od swenak »

tak jsem ve 4tek sundal sání a dal originální kryt s novým filtrem....sice je poškozený, ale i tak mám z něj radost, udělal jsem cca 1500km a pohodička :-) sice dle mně je teď menší krouťák, než byl, což je asi logické, ale problémy s cukáním jsou tatam...výrobce se již neozval, možná kontrolují, kde udělali soudruzi z USA chybu, kdo ví :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

MaraTFSI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 02.03.2011 01:24

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od MaraTFSI »

Pridam svoji zkusenost... Koupil jsem auto s jiz takto dodelanym sanim. Sani bylo vyrobeno z trubek na miru a vyfrezovany otvor pro vahu vzduchu. Bohuzel nemohu porovnat jizdu s original sanim ale me to prijde docela dobry. Krome skvelyho zvuku kterej to odfukuje nepozoruji zadny cukani jak zde pisete ani jine veci. Akorat mam od zacatku problem s vykonem ktery se mi ztraci a vypada to jako kdyby nefoukalo obcas turbo. Nevim tedy jestli to muze byt tou vahou vzduchu ale spis si myslim nejakym ventilem u turba. Jinak je zapotreby upravit software kvuli takto upravenymu sani?

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od swenak »

A to máš Fujita, nebo jiné? Ono, i ta Fujita někomu jde, co jsem četl na fórech, někomu to dělá problém. Je to zvláštní, co sjem tak vyčetl, tak snad novější ročníky jsou na tom dobře, starší někdy dělají problémy. Čím to je nevím, zatím mi nenapsali, bůh ví, jestli napíšou. Ono je třeba problém v tom, že když je potřeba vzduch vyfouknout zpátky, není kam, je tam filtr a ten ho moc nepustí, v originálu to jde vlastně do krytu. Nevím, jestli je toto obecně problém Fujita sání, nebo je na tom podobně i KN, či jiná značka. Za sebe mzu říct, že sice více vzduchu je fajn, ale zase určité věci jsou nepříjemné.Třeba ve sportovním režimu je to myslím OK, tam to nepoznáš (tedy na DSG), tam to cukne i s normáním sáním, když ubereš razantně plyn.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Fazeey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od Fazeey »

tam se ale přeci žádnej vzduch nevrací ne? jedině ten od dump ventilu, ten to ale pouští už za váhu, takže jí to nijak neovlivní.. podle mě je to jen o tý váze, který musí bejt v prostoru na kterej je spočítaná, kdyby ta trubka měla průměr metr tak to taky správně nezměří.. a jelikož Fujita ma o trochu menší průměr trubky než jiné kity (nebo origo housing), tak asi naměří víc vzduchu, ŘJ podle lambdy zas zjistí že poměr je jinej než by měl bejt atd atd.. a celkově to pak vypadá tak že se to proste chová divně :D

každopádně to že Fujitu někdo používá se nedivim fungovat to asi jako cold air intake bude, viděl sem to na autech který jsou totál překopaný, většinou s tim nejezděj denně, nějaká plynulá jízda při konstatní rychlosti je asi poslední co řidiče zajímá :)
635d

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od swenak »

No, vzduch se vrací určitě a teď je otázka, jaký tam je odpor, který je tomu kladen a tak podobně. V jednoduchosti to jde přirovnat k tomu, že je tam prostě u filtru záklopka, které pouští jen jednou stranou, druhá je prostě zavřená. A když je váha a její hodnoty upravena tak, že ten odpor je nějaký a pak se změní právě tím, že není prostor na nějaké vyfukované množství, tak se změní poměry a je to napikaču. Ono, originál kryt ani není trubka, resp. sice je, ale jen na začátku a na konci, prostor pro filtr je již něco jako cihla, ale jsou tam otvory, které pouští vzduch dále do krytu.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od swenak »

Fazeey píše:ještě se plaví na Maersku :)
Tak co, už namontováno?
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od swenak »

tak jsem v neděli prodal sání majitelli ORS a zdá se, že u něj je vše OK a údajně je nadšen...to mně samozřejmě teší, na straně druhé pořád zůstává otázka, čím to vše je způsobeno....výrobce už se mnou nekomunikuje a prodit se mi ho už nechce, důvod není :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Fazeey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od Fazeey »

swenak píše:tak jsem v neděli prodal sání majitelli ORS a zdá se, že u něj je vše OK a údajně je nadšen...to mně samozřejmě teší, na straně druhé pořád zůstává otázka, čím to vše je způsobeno....výrobce už se mnou nekomunikuje a prodit se mi ho už nechce, důvod není :-)
taky jsi byl ze začátku nadšenej :D
635d

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od swenak »

no, to je taky pravda :-) snad u něj to bude delší nadšení :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od -Jakub- »

a co vyzkoušet něco takového? http://highperformanceparts.cz/intercoo ... si-05.1706" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od čapik »

-Jakub- píše:a co vyzkoušet něco takového? http://highperformanceparts.cz/intercoo ... si-05.1706" onclick="window.open(this.href);return false;
to je stejný rozměr jako origo? Koukal jsem po tom S3kovým IC
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - nový kit sání

Příspěvek od -Jakub- »

tenhle ho nahradí, pak je tady možnost jen přídavného:
http://highperformanceparts.cz/intercoo ... oler.18162" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“