2.0 TFSI - BWA - trhanie motora

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
Tony555
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

2.0 TFSI - BWA - trhanie motora

Příspěvek od Tony555 »

chalosi stretli ste sa s niecim ako kolisavy vykon pri GTi ? konkretne sa to prejavuje tak, pri zoslapnutom plynovom pedali na par stotin prestane tahat a opat zacne tahat a nasledne opat prestane a zase taha a tak dokola. casovy udaj je orientacny, v skratke motor netaha plynule, neprejavuje sa to pravidelne ale z casu na cas, momentalne sa mi zda ze castejsie. najazdene ma 80 tis. diagnostika nepise ziadnu zavadu. dik
Naposledy upravil(a) Tony555 dne 20.12.2011 15:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Fazeey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - BWA - kolisavy vykon

Příspěvek od Fazeey »

začal bych klasikou - váha
635d

Uživatelský avatar
Tony555
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - BWA - kolisavy vykon

Příspěvek od Tony555 »

myslis zamenu ? uz som na to myslel ale nemam druhu na zamenu kvoli testovaniu

Uživatelský avatar
Tony555
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - BWA - kolisavy vykon

Příspěvek od Tony555 »

vaha vzduchu je OK, viete poradit nieco ine ?

Uživatelský avatar
Tony555
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - BWA - kolisavy vykon

Příspěvek od Tony555 »

ak by to niekomu pomohlo tak vyriesenie mojej zavady, neviem ci kratkodobe alebo dlhodobe ale na teraz je pokoj. kedze som si nevedel velmi rady tak som sa informoval vo vw, tam taktiez na nic neprisli akurat ze po nejakom obdobi prisla odpoved na ticket priamo z nemecka a poradili skontrolovat regulacny ventil. s odstupom casu som nasiel link na mozne poruchy a tam tato zavada je spomenuta. mne konkretne poradili a poslali tieto obrazky a po pozreni ventilu som nemal ziadnu trhlinu ani inu poskodeninu akurat som tam mal trosku spiny, neviem od coho lebo nezdalo sa mi ze by membrana suchala alebo nieco podobne, tak som ventil so sklamanim vycistil a poskladal ale po prvej jazde som prekvapeny, momentalne auto ide ako ma a ako aj islo pred "mojou" poruchou.
pre menej skusene osoby prikladam foto ventilu + trhliny na membrane a umiestnenie ventilu.
Přílohy
regulacny#1.jpg
regulacny#1.jpg (28.25 KiB) Zobrazeno 7739 x
regulacny#2.jpg
regulacny#2.jpg (37.91 KiB) Zobrazeno 7739 x

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - BWA - kolisavy vykon

Příspěvek od swenak »

jj, o tom sjem tu psal na vice mistech a je to i v dokumentu, co jsem pripravil s chybama TFSI...jedna se o to, ze puvodni verze trpeli tim napoerem tlaku pri uvolneni plynu a membrana se mohla poskodit a tim pak mene tlacila na uzaver a tedy propoustela tlak...posledni oficialni nahrada za puvodni verze je "G" varianta ventilu, ale pokud chcete zvedat vykon, je jeste lepsi varianta, ktera sice stoji o 50% vice, ale je jine kontrukce, membrana je chranena, vzduch je jinak usmernovan...pokud by nekdo chtel, mam na prodej jetou, ale neporusenou "G" variantu (jsem menil prave za ten jiny model) a i jednu novou "C" variantu, ktera ma jen trosku poskozen konektor pro pripojeni napeti, coz ale nicemu nevadi...


vice zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=193339" onclick="window.open(this.href);return false; a http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 2&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;, dokument se zavadami zde: http://www.uloz.to/8586797/tfsi-2-0-problemy-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Tony555
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - BWA - kolisavy vykon

Příspěvek od Tony555 »

bol som trochu zmateny na kolko nikto na moju temu nereagoval podrobnejsie tak som ani netusil kde sa uberat, preto kamarat navrhol vw a cez jeho znameho to riesil. po vyrieseni zavady som uz tvoje pdfko nasiel, dost pomohlo aj tak !
teraz sa mi vyskotol problem kolisania otacok, robi to len ked auto trosku viac nakladam a nevedia sa ustalit, pozreli sme skrtiacu, je cista, zakladne nastavenia sme spravili ale robi to aj tak, s tym nahodou skusenost nemas ? vsimol som si, ze ty si uz na aute pomenil resp potestoval kadeco :)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - BWA - kolisavy vykon

Příspěvek od swenak »

Já už snad ani nemám nic původní :-)) S kolísáním jsem měl problém, když jsem vyměnil PCV za novou verzi, která je právě již pro BWA, má jinou kontrukci a začali skákat otáčky, protože jsem k tomu ještě neměl namontovanou odvětrávací trubku. Takže teoreticky by to mohl být PCV ventil, nebo ta trubka. Ventil je dostupný lehce, trubka je trošku horší, ale i to jde.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Tony555
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - BWA - kolisavy vykon

Příspěvek od Tony555 »

obcas som si vsimol fucanie z PCV, je to normalne alebo co to moze sposobovat ? je na nom mali otvor z lavej strany a odtial to chvilu fuci, nerobi mi to pravidelne ale obcas

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - BWA - kolisavy vykon

Příspěvek od swenak »

hmm, tak to nevím, jakej otvor, jsou tam 2, ale na oba jsou pripojeny hadicky, urcite tam neni nic, co by bylo volne otevrene, pokud se nepletu...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Tony555
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - BWA - kolisavy vykon

Příspěvek od Tony555 »

swenak takze mal som auto dva dni v servise, nevedeli na danu zavadu prist az na koniec prisli, bol to PCV ventil, objednali mi ho a vcera vymenili. ja mam bwa takze mam ten, ktory tebe robil problem. neviem aky som mal povodny ale momentalne mam s "F" indexom plus nejake tesnenie.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - BWA - kolisavy vykon

Příspěvek od swenak »

Tak hlavne, ze to mas hotove, to ja jsem vcera mel den blbec a par dnu asi budu stat, ukroutil jsem 2 svicky a zavit zustal v motoru:(
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Tony555
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - BWA - kolisavy vykon

Příspěvek od Tony555 »

tak to je skutocne neprijemne, ako sa to mohlo aj podarit :( dufam, ze sa ti coskoro podari faro dat do poriadku, okrem sviecok je uz vsetko OK ?

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - BWA - kolisavy vykon

Příspěvek od swenak »

Včera većer jsme to udělali, nebyl to nakonec problém, šlo to lehce a hned jsem se šel povozit :-) No, mám ještě problém se startováním, výměna svíček nepomohla, tak nevím, jestli padá palivo, nebo v čem je problém :-(
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Tony555
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - BWA - kolisavy vykon

Příspěvek od Tony555 »

takze ta sviecka nebola az taky problem, super. nemas niekde na nete nejake foto auta ?
aky problem so startovanim ? dlho toci ? alebo po natoceni zadochne ?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“