PŘEVODOVKA?

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
PETRCIPIS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.11.2010 10:44

PŘEVODOVKA?

Příspěvek od PETRCIPIS »

Před nedávnem jsem koupil Golfa plus 1.6 FSI 6kvalt r.v.2005,44000km,po nastartování za studena to chvíli(minutku) chrastí a po chvilce se zvuk ztratí a nic neni slyšet.Zvuk jde nejspíš z převodovky,někdy to udělá a někdy ne.Když to chrastí a sešlápnu pedál spojky tak to hned přestane a když jí pustím zvuk se zase ozívá.Máme vyměněný převodový olej a ložisko v převodovce a ten zvuk se někdy objeví.Nemáte někdo zkušenost co by to mohlo být?

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: PŘEVODOVKA?

Příspěvek od swenak »

Mám podobný "problém", netuším tedy, z čeho to je, já to mám někde "před spolujezdcem", chová se to úplně stejně.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

rychlík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 02.09.2009 16:57
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA?

Příspěvek od rychlík »

Zdravím, tak já mám ten samý problém, dělalo mi to už loni, čím větší zima tím znatelnejší a ješte mi jde ztuha řazení z 1 do 2 za doprovodu chrastění. když se to zahřeje tak to ustane. Budu vděční za nějakou radu!!

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: PŘEVODOVKA?

Příspěvek od swenak »

Tak já jsem asi dnes vyřešil svůj problém. Hledal jsem, co to je a zjistil jsem nakonec, že když přimáčku kryt pod pravou stranou podvozku, tak to přestane. Odmontoval jsem ho, ale pořád. Nakonec to jsou hadičky, co vedou dozadu, snad brzdové. Tak jsem to tam trošku pobastlil svazovací páskou a snad OK. V přední části vedou navařenou šachtou, v zadní již jsou jen připevnény na podvozku. V té šachtě jsou jen tak volně, na výstupu ze šachty je takové tlumení, ale to jen drži kabely u ve výstupu.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

libero1071
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 06.09.2010 21:16
Bydliště: SK-okr.SENICA

Re: PŘEVODOVKA?

Příspěvek od libero1071 »

swenak píše:Tak já jsem asi dnes vyřešil svůj problém. Hledal jsem, co to je a zjistil jsem nakonec, že když přimáčku kryt pod pravou stranou podvozku, tak to přestane. Odmontoval jsem ho, ale pořád. Nakonec to jsou hadičky, co vedou dozadu, snad brzdové. Tak jsem to tam trošku pobastlil svazovací páskou a snad OK. V přední části vedou navařenou šachtou, v zadní již jsou jen připevnény na podvozku. V té šachtě jsou jen tak volně, na výstupu ze šachty je takové tlumení, ale to jen drži kabely u ve výstupu.
myslel si toto? :thk:
Přílohy
1,2 TSI-hadice paliva 1.jpg

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: PŘEVODOVKA?

Příspěvek od swenak »

jj, tak nejak to tam vypada :-) jen snad je tam nejaka dalsi dirka uprostred, prave v ni jsem kabely svazal paskou a pak z bocne strany byl trn, co drzel kabel k lambde a o ten jsem to dalsi svazovaci paskou privazal...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: PŘEVODOVKA?

Příspěvek od swenak »

jen tak pro nfo, dle všeho ty hadičky, co jsem psal, nejsou brzdové, ale na palivo....
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Milan Talaj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.06.2011 18:33

Re: PŘEVODOVKA?

Příspěvek od Milan Talaj »

Ja mám Golf V 2,0 SDI , 5 rýchlostnú prevodovku pár dní dozadu mi tam začalo niečo hučať ale hlasno keď dám prvý stupeň druhý tak mám strach že niečo vyletí z prevodovky keď stlačím spojku všetko prestane hučať chrapčať , všetky stupne idú ľahko spojka ide lahko neviem čo tam može byť problém jeden mechanik mi povedal že to je prevodovka ložiská a druhý mi povedal že to je spojkové ložisko , prosím vás ak máte niekto stým skúsenosti tak mi poradte pred tým ako kúpim prevodovku

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“