Golf V 1,6 FSI - VÝMĚNA OLEJE

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
staja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 12.04.2011 19:30

Golf V 1,6 FSI - VÝMĚNA OLEJE

Příspěvek od staja »

Ahoj potřebuji prosím poradit, pořídil jsem z autobazaru Golfa V 1,6FSI benzin, r.v.2003

teď se chystám udělat takovej malej servis, výměna oleje, svíčky, filtry atd aby byl připravenej na ježdění.

Mam dotaz co se týče oleje, nevím jaký tam dát, v servisní knížce jsem se to nedočetl a u motoru taky nic není?
Prosím o radu?

jestli synteticu, nebo polo
10W40? a kolik se tam vejde litru?

děkuju moc Štája

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Golf V 1,6 FSI - VÝMĚNA OLEJE

Příspěvek od inskeu »

Ak je to LL service norma VW 504.00 tak 5W30 napr. Castrol EDGE, ak je to klasický výmenný interval 15.000 km tak 5W40.

staja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 12.04.2011 19:30

Re: Golf V 1,6 FSI - VÝMĚNA OLEJE

Příspěvek od staja »

Děkuju, objednal jsem Castrol Edge 5W30 po poradě s mechanikem ve VW:-) jinak mi přijde že teda pěkně papá na to že to je 1,6FSI
jelikož na to nešlapu a po městě mi pc ukazuje 10l a na dálku 7l, uvidim jestli spotřeba klesne výměnou oleje a všech filtrů. Doufám:-/
taky se mi teď zobrazila kontrolka poruchy motoru a týká se to problému s lambda sondou - už tu jedno takové téma je, zkusím taky natankovat při prázdné nádrži 100oktanovej benzín.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf V 1,6 FSI - VÝMĚNA OLEJE

Příspěvek od sirdo »

staja píše:taky se mi teď zobrazila kontrolka poruchy motoru a týká se to problému s lambda sondou - už tu jedno takové téma je, zkusím taky natankovat při prázdné nádrži 100oktanovej benzín.
he??? a co by mal ten 100oktan benzin s tou chybou urobit? bud si isty, ze tu LB sondu nakoniec vymenis a tankovanim 100okt. benzinu maximalne das zarobit cerpacej stanici...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“