1,6 75kW - olej + špatné starty

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
mispi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 31.12.2008 16:56

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od mispi »

Pro Benne: Kryt pod motorem není od oleje. Od oleje je plech pod klapkou, jinak nikde olej neteče. Dnes jsem byl na emisích, chtěl jsem pro moji informaci zjistit, zda poznají spalující se olej ve výfukových plynech. Na volnoběhu motor spaloval olej, při zvýšení otáček bylo vše OK. Bylo mi poraděno, že mám přejít na hustší olej (10W40) a tento měnit po 15.000 km. Koupil jsem si do motoru přípravek na utěsnění netěsností a pak jsem dolil cca 0,6l oleje a uvidím, co se bude dít.
Problém jsem konzultoval s dalším automechanikem, prý to vidí na špatné kroužky (asi od výroby) - na 100% ne na novou klapku za 8.000 Kč, jak mi bylo řečeno ve VW. Klapka s tímto prý nemá nic společného.

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od alean »

To s tím olejem ti poradili dobře,tím bych začal :wink:

Grade
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.12.2010 13:08

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od Grade »

No aktualna tato diskusia uz asi neni ked sa pozriem na datum prispevkov ale poviem asi tolko"
Mam 1,6/75kw...kupena nova: PO 24 000 mi odisla lamda -menili mi ju v autoriz servise a vsetko gratis aj ked
uz mimo garanciu.Pri 47 000 zacala kontrolka hladiny oleja a PC hlasil doplnit-doplnil som aj ked som sa cudoval
preco musim zrazu doplnit ked som to stale kontroloval.Pri 48 000 kontrolka vyfukoveho systemu-myslel som si ze zasa odisla Lamda:
Tak som zasiel do autorizovaneho servisu a:Najprv ze je to vstrekovac na 1 valci,potom ze asi hlava a musi sa vymenit a nakoniec zmerali tlaky a motor bol ako vylagrovany....zdoraznujem ze som si kontroloval olej stale doplnal predpisany,pravidelny servis ziadne vytacanie za studena a oni mi povedia ze treba vymenit vsetky piesty....platil som 700 € a to este nebola plna suma pretoze VW uznal ze to neni zasa az tak normalne pri tychto km tak mi uznal 70% ceny materialu ze hradi VW.........chcem len zdoraznit ze bacha na Autorizovany servis VW neni to vzdy zaruka ze vsetko odstrania a ja uz ich mam plne zuby...pretoze naposledy som bol na servisnej prehliadke hned na to na STK a pritom mi zadne brzdy pri brzdeni hucia ako na vlaku....a oni ze to je normalne .......no ja ich idem menit

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od Benne »

tak to je zly sen :( To je na infartk, autorizovany servis uz nikdy... bohvie ako menili olej hajzli...

Uživatelský avatar
mispi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 31.12.2008 16:56

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od mispi »

Byl jsem objednaný ve VW servisu. Po tom, co mi servisní technik řekl, že po té, co jsem otevřel kapotu motoru se vyrušila v počítači chyba a proto mi už nesvítí kontrolka oleje, jsem návštěvu servisu zrušil. Nejsem až tak velký znalec aut, ale toto si myslím, že je blbost.
Zatím jezdím dál, v 64.100 km jsem dolil asi půl litru oleje, mám najeto asi 1.100 km, kontrolka se dosud nerozsvítila.
Dnes jsem udělal fotky, jak vypadá část pod škrtící klapkou (je tam málo místa, byl problém při focení).
V klidu nejsem, jak bude čas, budu muset dát auto šikovnému mechanikovi.
Přílohy
Motor 001.jpg
Motor 003.jpg
Motor 002.jpg

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od alean »

ten servisní technik ti zase až tak nelhal,ale mohl ti to vysvětlit :wink:

Uživatelský avatar
mispi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 31.12.2008 16:56

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od mispi »

Napsal jsem, že nejsem až tak velký znalec aut a to, že by kontrolka oleje zhasnula po otevření kapoty motory, že se mi tomu nechce věřit. Dnes jsem si ověřil, že opravdu otevření kapoty motoru je signalizováno na palubní desce. Jestli se tím i vymaže chyba (zhasnutí kontrolky oleje), to nevím.

martas184
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.05.2016 21:21

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od martas184 »

zdravim,co se týče oleje,tak bych určitě nelil do 1,6 75 kw Longlife a to ani do jiného motoru,motor pak ten olej víc papá adělá i jiné problémy.

Jekyll
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 28.06.2016 21:25

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od Jekyll »

Ahoj, doufám že už to tady někdo neřešil, ale mám problém se spotřebou u golfa plus 1,6 75kw.........na volnoběh mi ukazuje spotřebu 1,2l a dlouhodobá spotřeba je 9litru, neni to nejak moc ?????
Jak poznám , že mám špatnou lambdu ??? diagnostika mlčí jako hrob a vše je podle ni v pořádku. Oleje, filtry, svicky atd jsem vymenil a beze změny.

Remedy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.06.2015 21:00

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od Remedy »

Ahoj

potřeboval bych, jestli nemáte někdo Golf V 1.6, tak co má uvedeno v techničáku za spotřebu.
Chtěl bych to na dojíždění....

Případně mi prosím k tomu hoďte, jestli to, co píšete je Hatchback, Variant, plusko.

Předem díky

Uživatelský avatar
Řepík
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 423
Registrován: 12.11.2013 10:48
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od Řepík »

Na dojíždění je snad každé auto, ne... ;-)

Měl jsem Golfa V Variant 2009 a v technicaku bylo 9.9 / 6.0 / 7.4
EX: Golf V Variant, 1,6 MPI, 75 kW; Golf VI 1.4 TSI, 118 kW; Passat Variant B7, 2.0 TDI, 103 kW; BMW e87, 2.0i 110 kW
Aktual: Passat Variant B8, 2.0 TDI, 110 kW

wolf7991941
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 23.02.2018 12:46

Re: 1,6 75kW - olej + špatné starty

Příspěvek od wolf7991941 »

Ja som použival asi rok aditiva do benzinu od STP alebo tak nejak sa to vola , čierne su na trysky a červene su take klasiky , je tam napisane po kolkch nadržiach to použivať... Neviem či to na 100 percent pomohlo ale maval som problem so šklbanim motora a už je to ok ... osobne tankujem na slovnafte aj ked zlé ohlasi su aj na shel aj na slovnafte , nie také velke ako pri Tescu :D ale vždy sa niekto najde kto nadava na to aj na to ... ale tuto u nás ten shell neviem neviem , u nás v rodine to nie je osvedčené , každopádne neurobíš zle ked pár nadrží pojdeš sem tam aj na viac oktánovom benzíne... A pokial robíš krátke jazdy v zime a tak , tak si tam daj radšej olej 5w40 , za tepla bude tak isto hustý ako 10w40 , ak ho podla normy môžeš mať v aute , a nedávaj žiadne prísady do oleja , veľmi odporučaný olej na netesnosti je valvoline maxlife ...A pokial bude stale problem , tak jedine opravit auto a neriešiť to olejmi a prísadami do oleja ktoré nakoniec urobia ešte večšiu paseku.A na prečistenie motora radšej olej vymen po napr. 5-8 tisíc km a potom men MAX pri 14-15 000km pokial nejazdíš veľmi krátke trasy s autom ...

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 1,6 75kW - olej + špatné starty

Příspěvek od srotty »

Tý jo,to jsou úžasné rady typu jedna paní povídala. A na jaký příspěvek vlastně reaguješ ?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“