1,6 75kW - olej + špatné starty

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
mispi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 31.12.2008 16:56

1,6 75kW - olej + špatné starty

Příspěvek od mispi »

Zdravím klubáky, byl jsem před měsícem v 61.000 km na servisní prohlídce, nyní mám najeto 63.200 km, dnes se mi rozsvítila kontrolka hladiny oleje. Je to normální? Olej nikde neteče.
Další problém je ten, že v záruce při cca 30.000 km mi měnili všechny 4 vstřiky, nyní auto zase špatně startuje (pokud je teplý motor), na volnoběhu má motor nepravidelný chod, za jízdy je vše OK. Po diagnostice motoru - prý špatný vstřik na 3 válci. Benzín beru jen u Shel a Benziny.
Už mě to "Das auto" začíná štvát.

waw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 07.04.2011 16:43

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od waw »

Palivo od Shellky je nejvetsi shit, nechce na to jet ani sekacka na travu, natoz auto. Znam 3 na sobe nezavisle pripady, kdy auto odmitalo startovat a jet a v servise to diagnostikovali jako nevhodne palivo (ze to znicilo i dalsi casti vozu asi rikat nemusim).

Uživatelský avatar
mispi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 31.12.2008 16:56

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od mispi »

Nikde jsem nečetl, že by Shell měla problémy s palivem.

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od čapik »

neboj, největší shit jak píše kolega to není, jen prostě není nic extra proti ostatním palivům. Třeba klasická N95 je stejná jak když ji vemeš třeba na AGIPu.

cca 3 roky zpět Shell zavezl svoje pumpy nějakým závadným palivem, vím že u VW v servisu se potkalo pár aut, co to natankovalo.

Jinak stejný motor mám v G4, zkus vyčistit klapku, s tím volnoběhem by to mohlo pomoct.
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
mispi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 31.12.2008 16:56

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od mispi »

Děkuji za radu. Auto mám 3,5 roku, najeto 63.000 km, bylo koupeno jako nové ve VW ve Zlíně (předešlá auta jsem měl Fiat Brava 1,2 a Stilo 1,6 - vždy to byla nová auta). S Fiaty nikdy nebyl problém, chtěl jsem zkusit jinou značku, nyní nadšený moc nejsem. Dcera má v New Beetle (r.v. 2002) stejný motor, motor šlape jako hodinky - i když má najeto 140.000 km.

Uživatelský avatar
mispi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 31.12.2008 16:56

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od mispi »

Zdravím klubáky, jak už jsem psal, byl jsem 5.4.2011 v 61.000 km na servisní prohlídce. Po ní, při 63.200 km, se mi rozsvítila kontrolka hladiny oleje, dolil jsem 0,5l oleje. Dnes, po ujetí 800 km po dolití oleje, znovu svítí kontrolka oleje. Mám najeto jen 64.000 km. To přece není normální! Olej nikde neteče.
Díval jsem se na diskuze o tomto problému, řeší se od 150.000 km a výše, ne u tak málo najetých kilometrů.

Uživatelský avatar
erik_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.10.2009 18:07
Bydliště: Košice , SR

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od erik_1 »

Jazdis vyhradne mesto? Ked vytiahnes mierku...evidentne chyba olej? Ti to asi papa...a kedze ako bolo spomenute vyssie je to vlastne to iste ako v GOLF IV, tak myslim normovana spotreba od vyrobcu je 1l/1000km, inac pri zlom zaobchadzani hlavne za studena odhchadzali piestne kruzky.

No a v servise co povedali mladenci...ci si tam s tym este nebol?

E.
Volkswagen Golf V 1,6 75kW , r.v. 2005

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od Benne »

mam tento motor, 187 000 km cca, mam ho od novoty a olej zeria max 0.5 litra na 10 000km. Stalo sa mi asi dva krat v zivote,ze som dolieval olej a to som jazdil este k tomu na LL, fuj... ale teraz jazdim kazdych 15 000km a nic, pohoda... Mas ho od novoty ? Zabehol si ho ty ? Nelietal na tom nejaky blazon co to tocil od novoty do obmedzovaca, alebo tomu daval sodu za studena ?
Ver mi,ze s tebou sucitim, neznasam taketo veci nevysvetlitelne. Chodis stale do toho isteho servisu inac ? Sledujes si olej hned po vymene ? neojabavaju tam ? je to fakt divne.

Uživatelský avatar
mispi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 31.12.2008 16:56

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od mispi »

Eriku 1 a Benne, moc děkuji za rady. Auto jsem koupil jako nové ve VW ve Zlíně, v září bude mít 4 roky, nyní má najeto 64.050 km. Na auto jsem si musel našetřit, chovám se k němu ohleduplně. Zajeto bylo dobře, je to moje čtvrté auto. Servis 30.000 km byl dělaný ve VW ve Zlíně, 61.000 km ve VW Auto Heller ve Frýdku - Místku 5.4. Olej používám Castrol SLX Professional Powerflow LongLife III 5W30. Dnes jsem kouknul do motoru, plech pod klapkou je z 90% od oleje. Jel jsem hned do VW do Zlína, prvotní ohledání a závěr technika je ten, že na 99% je špatná klapka, je celá od oleje. Cena nové klapky je prý cca 8.000 Kč, mám fakt radost. Jsem objednaný na servis 3.6., tak uvidím. Ještě k ježdění - jezdím každý den 15 km do práce a 15 km z práce, mám i delší "štreky", ne ale každý den. Motorům až tak moc nerozumím, ale proč je klapka od oleje? Je vůbec špatná?
Psal jsem i o problému se vstřiky. Koncem záruky mi ve VW ve Zlíně měnili všechny čtyři vstřiky (najeto cca 25.000 km) z důvodu špatného startování zahřátého motoru. Při servisu 61.000 km ve F-M jsem opět nahlásil i špatné startování zahřátého motoru. Dali motor na diagnostiku, prý je špatný 3. vstřik. Dali mi do nádrže čistič palivového systému, koupil jsem 2 nádrže 100 oktanového benzínu u Benziny, nepomohlo to. Myslel jsem, že vstřiky musí vydržet alespoň 100.000 km.
Pročítal jsem diskuzi o problémech s olejem a vstřiky, klubáci toto řeší od 150.000 km výše, já toto musím řešit v 64.000 km!!!!!!! Jsem z toho auta KO!!!!!!
Naposledy upravil(a) mispi dne 26.05.2011 06:31, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od Benne »

uff,tak to ti verim, to je velmi neprijemne :( Vela pevnych nervov prajem !

Uživatelský avatar
mispi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 31.12.2008 16:56

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od mispi »

U nás ve vesnici je vyhlášený automechanik, byl jsem ráno za ním se poradit. Kouknul na motor a řekl, že na 100% není chyba ve špatné klapce, prý mám zrušit objednaný servis VW, zbytečně bych platil minimálně 8.000 Kč a závada by nebyla odstraněna. Poradil mi, že si mám zajet na emise - tam mi řeknou, zda motor spaluje olej. Mám si koupit do motoru nějakou značkovou přísadu, mohla by také pomoci. Pokud bude motor žrát olej dál, pak by teprve rozhodil motor a provedl kontrolu (popř. výměnu) gufer a kroužků. Snad to nebude něco horšího.
Mechanik ještě okomentoval to, že když mi značkový servis VW ve F-M dělal minulý měsíc servis v 61.000 km, z měněných svíček mohl mechanik poznat, že je problém se spalováním, olejem...
V každém případě napíši na zastoupení VW, alespoň si ulevím :evil:

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od Benne »

ja mam s VW servismi velmi zle skusenosti... Robia si s tym velmi zle meno, bohuzial... ale ked je od oleja plech pod motorom, tak to niekde asi tecie... mozno zle dotiahli filter olejovy, fakt neviem...

Uživatelský avatar
maverick1
Profík
Profík
Příspěvky: 1113
Registrován: 12.11.2010 09:14
Bydliště: Kladno

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od maverick1 »

Já taky do značkových servisů VW nejezdím, z vlastní zkušenosti vím, že jediné co dělají je to, že pouze mění díly za nové, tak dlouho dokud netrefí ten správný a problém odstraní. A navíc ta ochota, kdykoli chci něco navíc, nebo nezvyklé, slyším jen: "Ne, nemáme, nemůžem". A to jsem chtěl jen sdělit či mají nějaký záznam km o mém autě, nebo schéma pojistek, atd.... Dělají byznys přesně ve stylyu "Kup auto aspoň za půl mega, a nevotravuj dokud nebudeš chtít nový..."
VW Passat Alltrack B8 BiTdi

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od Phob »

no, VW servisy jsou děsné, vždycky na mě pohrdavě koukají když si tam příjdu objednat třeba jen jeden kablík s pinama... nemůžou to tam najít tak jit, tak jim rovnou nadiktuju číslo dílu tak čumí odkud jsem to vzal, jednou jsem si to na jejich PC hledal dokonce sám, protože paní co tam byla, nebyla schopná to tam dohledat aby mi to mohla objednat :-)
ale zase na druhou stranu, jednou jsem tam byl objednávat oválné úchyty do koberců (potřeboval jsem je vyměnit, v kobercích jsem měl kulaté, ale v autě mám oválné) no a tak jsem tam přišel s čísly dílů, ona že to neexistuje, tak to pak našla, objednala, a za týden mi volala že to nejde objednat, ale ať se stavím. jsem se tam stavil a ona mi ukázala ty úchyty, zeptala se jestli je to ono, jsem říkal že jo. tak ona že mají zrovna 3 co jim kdysi zbyly (já měl jeden svůj, takže 3 mi stačily) tak mi to dala a když jsem se zeptal co jsem dlužen, tak řekla že nic, ať všude povídam jak je to skvělý servis, a ať někdy příjdu objednat něco pořádného :-D :-D

Uživatelský avatar
erik_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.10.2009 18:07
Bydliště: Košice , SR

Re: Motor 1,6 75kW

Příspěvek od erik_1 »

mispi píše:U nás ve vesnici je vyhlášený automechanik, byl jsem ráno za ním se poradit. Kouknul na motor a řekl, že na 100% není chyba ve špatné klapce, prý mám zrušit objednaný servis VW, zbytečně bych platil minimálně 8.000 Kč a závada by nebyla odstraněna. Poradil mi, že si mám zajet na emise - tam mi řeknou, zda motor spaluje olej. Mám si koupit do motoru nějakou značkovou přísadu, mohla by také pomoci. Pokud bude motor žrát olej dál, pak by teprve rozhodil motor a provedl kontrolu (popř. výměnu) gufer a kroužků. Snad to nebude něco horšího.
Mechanik ještě okomentoval to, že když mi značkový servis VW ve F-M dělal minulý měsíc servis v 61.000 km, z měněných svíček mohl mechanik poznat, že je problém se spalováním, olejem...
V každém případě napíši na zastoupení VW, alespoň si ulevím :evil:
No neviem ci prisada do motora zabrani tomu aby olej tiekol von. Myslim ze urcite nie. Keby boli zle kruzky alebo gufera...tak myslim ze olej takisto nenajdes na plechu...lebo ho jednoducho motor zozerie....

Musi tam byt niekde mechanicka netesnost...ten olejovy filter je celkom dobry napad ceknut ako bolo spominane nadomnov...olej na tom plechu je rozteceny...alebo rozfrkany??? ako keby roztriekany pod tlakom?

E>
Volkswagen Golf V 1,6 75kW , r.v. 2005

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“