R32 - jaký olej

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký olej R32

Příspěvek od Pasul »

Jack82 - Osobně bych v žádném případě nehledal nějaké rady na internetu a držel bych se prověřeného autorizovaného servisu. Kdo vlastní takové auto, tak prostě musí počítat s náklady, které k takovému autu prostě patří.

Mám jednu prosbu na tebe. Můžeme něco ohledně tohoto auta probrat přes PM. Díky.
Diagnostika VW, Škoda, Seat, Audi od 1990 až po současnost, Editace Km, PIN IMMO, Klíče, Klubáci nápich zadara, kontakt na SZ, http://www.autopujcovna-pk.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: jaký olej R32

Příspěvek od alean »

A já radím držet se rady těch ,kteří mají za sebou nějakou praxi a spoustu zkušeností a ty většinou potkám ve fórech na netu než v autorizovaných servisech(existujou i malé vyjímky :) )

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký olej R32

Příspěvek od Pasul »

Ano. Tohleto vlákno ukazuje velké zkušenosti lidí na fórech s tímto vozem(motorem). To nepochybně. :lol: U běžných motorů, kterých je na cestách mnoho samozřejmě ano. Přijdou zkušenosti automaticky. Ovšem tento kousek jen tak na cestách není k vidění. A já bych rozhodně nedal tento vůz do rukou nějakému garážovému mechanikovi na rohu ulice. Rád bych byl ušetřen nějakého nemilého překvapení. Což u autorizovaného servisu budu doufám ušetřen. Pokud ne, tak mám záruku. Již před koupí takového vozu počítám s takovými náklady.
Diagnostika VW, Škoda, Seat, Audi od 1990 až po současnost, Editace Km, PIN IMMO, Klíče, Klubáci nápich zadara, kontakt na SZ, http://www.autopujcovna-pk.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: jaký olej R32

Příspěvek od alean »

neměl jsem na mysli zrovna tohle vlákno :wink: Veškerou práci na udržbě dnes v autorizovaných servisech provádějí buď učni nebo kluci čerstvě po vyučení bez praxe( snižování nákladů) a základní udržba je to nejdůležitější pro auto,jednou nastartuješ se špatným olejem,špatně nasazeným filtrem....atd a na motoru to zanechá stopu a ty to zjistíš většinou po ukončení záruky.Pak už ti nepomůžou ani zkušení mechanici ,kterých v těch servisech moc není(protože kdo něco umí dělá raději na sebe soukromě) ale spíše ten nezávislý servis, který ti tu opravu udělá většinou stejně kvalitně a za poloviční cenu. A věř mi že znám spoustu mechaniků co doma v garáži opravujou motory a převodovky pro autorizované servisy,protože ty na to nemají.

oldbubu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 12.12.2010 15:25
Bydliště: Havířov

Re: R32 - jaký olej

Příspěvek od oldbubu »

Promiňte mám normální 1.6 benzín motor a chci přejít z oleje Shell Longlife 5W-30 na olej normální, tedy roční interval. Pochopil jsem zprávně že si mám koupit jakýkoliv olej 5W-40 a výměna po 15000km Akorát nevím jestli syntetiku, nebo polosyntetiku. Mohu si vůbec do značkového servisu VW dovézt svůj olej a filtry? TAky by mě zajímalo jaké svíčky tam do toho koupit. Viz http://auto.idnes.cz/udrzovat-auto-v-ko ... jetiny_fdv" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“