ztráta výkonu a syčí vzduch 2.0 GTI

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Provázek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 08.05.2010 12:54
Bydliště: Liberecko

ztráta výkonu a syčí vzduch 2.0 GTI

Příspěvek od Provázek »

Ahoj chci se zeptat jestli nekdo nemel stejný problém ,mam motor AXX-147kw najeto asi 105tis km při 95tiskm čip na 169kw,včera jsem jel a najednou auto přestalo táhnout a začal syčet vzduch(uz nedávno se mi zdálo ze to trošku syčí ale nebylo to výrazné a ani se nestrácel výkon) tak jsem kouknul na auto a dole byla vypadla a spinavá hadice od iterkoleru ,nasadil jsem ji a myslel jsem ze to je příčina ale auto netahá stále a syčí dál nikde nejsou hadice vypadlé ani špinavé ze by to utíkalo nevíte nekdo kudy by to mohlo utíkat nebo jaká je přícina?? díky za všechny rady Michal byl jsem u kamaráda a diagnostyka prej ukazuje nedostatečný tlak nebo tak neco moc tomu nerozumim :/

Uživatelský avatar
Torr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 28.05.2008 21:31
Bydliště: Tábor

Re: ztráta výkonu a syčí vzduch 2.0 GTI

Příspěvek od Torr »

Zkus prohlídnout všechny hadice jestli v nich není díra.

Provázek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 08.05.2010 12:54
Bydliště: Liberecko

Re: ztráta výkonu a syčí vzduch 2.0 GTI

Příspěvek od Provázek »

hadice a všechny spoje dobrý....na turbu u výfuku ta klapka taky dobrý zádna prasklina ..
nemuze to delat Blow off ventil? ze by to přez nej foukalo?

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: ztráta výkonu a syčí vzduch 2.0 GTI

Příspěvek od tomasgti »

zkus dát to BOWko doprdele!!! a uvidiš...ale i tak si myslím že by to Blowoff ventil dělat neměl...ono to syčí to ano, ale výkon to nesnižuje. Já měl taky BOWko ale začlo mi to lézt na nervy protože to nebyl takový ten pravý odfuk jako má třeba subaru neo lancer ale syčelo to jak se tomu chtělo a navíc borec co mi to čipoval blowoff ventil důrazně nedoporučoval s argumentem, že "Ti lidi v tom boschi ví co dělaji" takže ventilu bych se zbavil být tebou. A hledal, kde je problém...já měnil třeba celé turbo, taky to začlo házet chybu nízký tlak nedosažen atd...a po demontáži turba bylo vše jasné...lopatky byly rozsekané v 80 tisicich (pravděpodobně kvůli KN filtru) který jsem na autě asi 30 tisic využíval...propustil jemné nečistoty píseček a udělalo to v turbu nehoráznou paseku--->tak pokud možno žádné sportovní filtry!!! jo a na to turbo rozsekané to mělo pořád 153 kw byl jsem na brzdě a po výměně 180 kw :)) takže přeji hodně štestí ať to teda není celé turbo, taky to může byt tím ventilem co je na turbu...bylo to tady hodněkrát opěvováno stačí hledat...!!!
Pirelli edition

Provázek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 08.05.2010 12:54
Bydliště: Liberecko

Re: ztráta výkonu a syčí vzduch 2.0 GTI

Příspěvek od Provázek »

díky za všechny rady.)) závada vyřešena byl to ten boowoff ventil byla na nem prasklá membrána asi 2,5mm prasklinka to celá záhada:-) vyměněno a vše funguje jak má...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“