Palivová nádrž pro benziňák.

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Palivová nádrž pro benziňák.

Příspěvek od swenak »

Ahoj všem,

mám už dlouho nějaké starosti s nádrží, jednak podtlak, žblunkání a něco tam rachotí a tak uvažuju, že ji prostě vyměním. Našel jsem za cca 1800,-Kč novou (v UK, ale kamarád by mi to dovezl), číslo 1K0 201 060 FQ, ale nevím, jestli je to ta správná. V ETKA jsem našel jiná čísla (mám ji starší) a jsou tam 2 verze, jedna s hrdlem 22mm a jedna 26mm. Co Vy na to? Je tato nádrž OK?

Díky moc.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivová nádrž pro benziňák.

Příspěvek od -Jakub- »

nebylo by lepší se podívat na tu co máš... podtlakové hadičky vyčistit a žblunkání bude tím, že se ti uvolnila přepážka beztak

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Palivová nádrž pro benziňák.

Příspěvek od swenak »

No, hadičky snad OK, filtr taky a údajně se tam v ní moc dělat nedá...ještě požádám servisáka, aby se tam kouknoul, ale jinak už na to kašlu, štve mně to měsíce, jezdím s otevřenou nádrží, tankuju většinou po 20l a už mám toho dost :-(
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Palivová nádrž pro benziňák.

Příspěvek od swenak »

Takže jen tak pro info, pro GTI je to 1K0 201 060 GL.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Palivová nádrž pro benziňák.

Příspěvek od swenak »

Včera jsem se hrabal v nádrži, ale tedy, že bych tam našel nějaké přepážky, to ne. Rukou jsem se dostal na všechny kraje, nikde nic. Našel jsem tam nějaké 2 válečky, nebo tak něco, dle obrázku je z venčí na ně asi připojena hadička, v jednom jsem cítil pružinku a šla zamáčknou, ve druhém byl zase nějaký volně zasunutý váleček a ten si tam tam poskakoval, když jsem na něj zalačil, nebyl nijak aretován. Když jsem pak zase zasunul čerpadlo, tak za chvilku to tam zase začalo různě bublat a dělalo to pár minut. Nemůže být něco s tím čerpadlem? Možná, jak se tam posunul ten plovák po vrácení čerpadla, tak začalo tlakem padat palivo zpátky do nádrže z čerpadla a to tam bublá, protože nemá vzduch a nasává ho nějak "odjinud"?

Díky.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Palivová nádrž pro benziňák.

Příspěvek od swenak »

Dnes jsem si pořídil nové čerpadlo (1K0 919 051 DB) , vyměnil jsem ho a tak uvidíme, jestli to pomůže, pokud ne, už jedine fakt demontovat nádrž :-( Jinak díky "dawe.k" za rychlou dodávku za rozumnou cenu :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
grebec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 06.03.2010 09:20
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Palivová nádrž pro benziňák.

Příspěvek od grebec »

to žblunkání je celkem rozšířený jev taky mě to dělalo vyndal sem těsnění z víčka a neutahuju to fest a už to nedělává

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Palivová nádrž pro benziňák.

Příspěvek od swenak »

Tak ono já neřeším jen žblunkání, kdyby to bylo jen to, tak přežiju, ale vadí mi ten velký podtlak :-(
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
grebec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 06.03.2010 09:20
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Palivová nádrž pro benziňák.

Příspěvek od grebec »

no když sem dal plnou a vyjezdil po rezervu a pak povolil u pumpy víčko tak to nasálo jakoby to zasičelo takže taky podtlak.ted už nic ale pravda že plná tam nebyla už dlouho moc nejezdím takže beru většinou jen na cestu nebo mám doma v kanystru at to zbytečně nezvětrává v nádrži.jinak problém mě to jiný nedělalo tak sem to nějak neřešil.zkus stahnout tu těsnící gumičku z víčka a uvidíš

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Palivová nádrž pro benziňák.

Příspěvek od swenak »

No, jak jsem psal, já mívám takový podtlak, že se po otevření nádrže tak 5 vteřin nádrž rovná, protože je podtlakem deformovaná. Jistě, teď jsem jezdil s pootevřenou nádrží a tankoval jsem pro jistotu jen 20l, ale to není řešení. Něco je špatně a já to tak nenechám :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
grebec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 06.03.2010 09:20
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Palivová nádrž pro benziňák.

Příspěvek od grebec »

tak velký podtlak že bych zaregistroval že se rovná nádrž sem asi neměl.pak dej vědět co pomohlo.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Palivová nádrž pro benziňák.

Příspěvek od swenak »

No, takže zatím se zdá, že se něco změnilo, žblunkání není, podtlak taky ne (ač nádrž je teď plná, tak není moc kam zmrskávat) a stary po delším stání taky snad OK. POreferuju zase za pár dnů, ale kéž by tomu tak bylo :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Palivová nádrž pro benziňák.

Příspěvek od swenak »

Tak musím žel konstatova, že se nic nezměnilo :-( Resp. žblunkání je zpátky. Asi to bylo jen tím, že bylo chladněji, kdo ví. Starty jsou ale zatím OK a podtlak jsem myslel, že není, ale zdá se, že je, jen možná slabší. Nebo možná je to otázka stylu jízdy? Chjo, pomoooc :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Palivová nádrž pro benziňák.

Příspěvek od swenak »

Před pár dny jsem tam koupil nové těsnění nádrže, je to divné, měl jsem 2 těsnění a ani jedno nebylo OK, jedno mělo větší a druhé menší průměr. KOupil jsem nové (cca 200,-Kč) a sedlo přesně. Dokonce má novou barvu, namísto černé je červené :-) Tak snad to bude už vše OK, sice už s tím jezdím minimálně, ale zdá se, že je vše pryč. Pokud budu ještě mít příležitost, tak budu sledovat a dám vědět.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivová nádrž pro benziňák.

Příspěvek od Phob »

swenaku tak čím to nakonec bylo? dneska jsem si všiml že mi taky rachotí něco v nádrži. myslel jsem si vždycky že mi spadl kamínek do plěcháče a rachotí dokud nevypadne ale dnes jsem zjistil že to dělá nádrž :-( když autem pohýbu z venku tak slyším že ten rachot jde z nádrže a pak v ní taky žbluňká, ale to beru že to je tím rozhoupáním. jinak ten rachot je to takový tupý kovový zvuk, prostě jakoby se válel kamínek v plechovém kole

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“