2.0 TFSI - škrtící klapka

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

2.0 TFSI - škrtící klapka

Příspěvek od swenak »

Ahoj všem, včera jsem čistil škrtící klapku, protože údajně by mohla dělat ona můj problém se starty a rozjezdem, kdy start je nejistý (jednou jsem nedávno nenastartoval a to už jsem měl za sebou tak 5min jízdy a jel tankovat) a rozjezdy jsou cukané (když déle stojím). Vyndat ji byl záhul, to víte, když nemáte všemožné nářadí a technologický postup, je to náročné. Jenže, klapka dle mně vypada dobře, i tak jsem ji vyčistil, i otevřel a promazal trošku kolečka převodů. Nedělal jsem nastavení, zapoměl jsem si doma PC, ale jelikož byla čistá, počítám, že doraz se nezměnil. Jenže, problém zůstává a start je nejistý a rozjezd cuká.

No, ale co mně překvapilo je, že klapka v základní poloze naí úplně uzavřená, ale pružina je nastavena tak, že je tam menší průchod. Je to tak OK? Myslel jsem, že klapka je v základu úplně zavřena.


PS: Jinak, když někdo bude chtít taky čistit klapku, tak doporućuji nejdříve odmontovat celé plastové vedení, které konči v hadici, která je připojena do klapky (to vedení ma jeden šroub zespod motoru, druhý je již dostupný kousek od klapky a je připojeno vespod k další hadici hadicovou sponou). Pak už se to dělá vše dobře, já to dělal naopak, 3 šrouby jsem složitě zvládnul, ale 4 už jsem nezvládnul a hadici sundal až pak, když mi kámoš sundal to vedení (já si pořád říkal, že to nemůže být potřeba a jen nemám dobře nářadí:-) ). Jo a na čištění jsem použil sprej na brzdy.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - škrtící klapka

Příspěvek od swenak »

V neděli jsem čistil další klapku, po prvních zkušenostech již toto nebylo problematické :-) Výsledek stejný, čistá (snad ještě více, než první). Jediné, co jsem si všimnul bylo, že hadicová spona je proklouznutá a tak nejde úplně dotáhnout, takže ji příležitostně vyměním (asi jen odstřihnu tu originalní a nahradím jinou).
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
jaykay
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - škrtící klapka

Příspěvek od jaykay »

to ze neni uplne dovrena je OK
problem ani nemusi byt mechanickeho razu, ale muze byt v elektronice - ve snimaci (potenciometru)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - škrtící klapka

Příspěvek od swenak »

dik za info s tim dovrenim,ac, kdyz jsem mel 2 stejne, dalo se to cekat :-) s tou chybou elektroniky ani moc nepocitam, to cukani na druhem aute je spise mechatronika DSG :-(
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
jaykay
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - škrtící klapka

Příspěvek od jaykay »

swenak píše:dik za info s tim dovrenim,ac, kdyz jsem mel 2 stejne, dalo se to cekat :-) s tou chybou elektroniky ani moc nepocitam, to cukani na druhem aute je spise mechatronika DSG :-(
ja mel cukani pri nizke zatezi na 1.6FSI a delal to EGR ventil

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - škrtící klapka

Příspěvek od swenak »

u mne ne, je to az po cca 30km jizdy a dle vsech priznaku je to prevodovka....
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
jaykay
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI - škrtící klapka

Příspěvek od jaykay »

test EGRu je jednoduchej, odpojit a uvidis :)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - škrtící klapka

Příspěvek od swenak »

Tak co mám odpojit?
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Torr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 28.05.2008 21:31
Bydliště: Tábor

Re: 2.0 TFSI - škrtící klapka

Příspěvek od Torr »

já myslím že gti motor EGR ventil nemá. :wink:

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - škrtící klapka

Příspěvek od swenak »

;-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - škrtící klapka

Příspěvek od swenak »

Včera jsem jen tak pří stání na místě prošlapával trošku plyn a všimnul jsem si, že otáčky se chovají divně, podobně, jako mi to dělá za jízdy po zahřátí. Vytočím na cca 3tis otáček, někdy více a pak pustím. Otáčky jednou padají rychleji, jednou pomaleji, někdy se třeba na chvilku zastaví pod 2tis, na chvilku se začnou zvedat a pak padají níže no a někdy padnou až někde ke 400-500, chce to jakoby pomalu zdechnout a po vteřině se zvednou na těch cca 800. No a právě to poslední se mi stává po zahřátí při jízdě, když zastavím někdy na semafortech a podobně, tedy, že klesnou moc nízko a pak se vrátí ustálí.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - škrtící klapka

Příspěvek od swenak »

Zde je video s popisovaným chováním: http://www.youtube.com/watch?v=jSTwNwBAm8I" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“