1.6i/75kW studený motor

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
vikilan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 20.08.2008 07:40
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

1.6i/75kW studený motor

Příspěvek od vikilan »

Zdravím klubáky,

na motoru začím s příchodem chladných období se setkávat zajímavým jevem. Když je totálně studený motor a chci se rozjet tak se auto velni těžko rozjíždí a někdy se rozvibruje, dalším přidáním lynu se auto rozjede a vibrace ustanou. Při rozjezdu se studeným motorem mám pocit jak kdych za sebou táhnul tank. Byl jsem s tím v servise a tam mi sdělily že nic nenašly a motor nevykazuje žádnou vadu.

Netušíte co by to mohlo být?

Uživatelský avatar
Filip123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 26.09.2010 13:08
Bydliště: Germany / Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6i/75kW studený motor

Příspěvek od Filip123 »

ja mam skoro rovnaky problem. pri rozjazde sa to cele rozvibruje plus pocut zvuky vrzgajucej gumy(predpokladam silentbloky). pri vyssich otackach je to OK. v servise som bol pred troma tyzdnami kvoli prehliadke a spomenul som im aj tento problem, no nic nenasli.
2010 Audi A5 Coupe | Brilliant Black | 3.2 V6 | Airlift Performance V2 | Schmidt XS5 Gloss Black
2013 Audi A6 Avant | Phantom Black | 3.0 BiTdi |

ex: VW Golf 5

Uživatelský avatar
iggyTT
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1559
Registrován: 15.04.2011 19:18
Bydliště: Slovensko,Trnava

Re: 1.6i/75kW studený motor

Příspěvek od iggyTT »

ja som mal podobny problem na tourane ten isty motor.za studena pri zaradeni jednotky a rozbehu sa mi rozochvelo auto.pri jemnejsom pustani spojky mi to nerobilo.takze vyskusaj tu spojku pomensie pustat do zaberu.ja som ale aj tak menil spojku.auto malo 172tis.km.po vymene to prestalo.a este by to mohli robit polosi,nestalo sa im nic???

Uživatelský avatar
vikilan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 20.08.2008 07:40
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6i/75kW studený motor

Příspěvek od vikilan »

Ten můj má najeto 60 tis, km tak to by mělo být brzo na spojku. Polosám se nic nestalo, anebo o ničem nevím /teda jestli myslíš nějaký náraz nebo vysoký obrubník).

Uživatelský avatar
iggyTT
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1559
Registrován: 15.04.2011 19:18
Bydliště: Slovensko,Trnava

Re: 1.6i/75kW studený motor

Příspěvek od iggyTT »

a co ta spojka jemno do zaberu,robi to aj vtedy?ak nie tak neviem co by to mohlo byt.

Uživatelský avatar
vikilan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 20.08.2008 07:40
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6i/75kW studený motor

Příspěvek od vikilan »

No jo pravda, že když se na to zaměřím a velmi pomalu pouštím spojku, je to lepší, ale i tak mne to příjde, že se auto rozjíždí z tuha. Jeden známý mi řekl že to může být verze software ŘJ motoru. Prý snad nějak špatně nastavené předvstřiky paliva, tak nevím.

Uživatelský avatar
iggyTT
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1559
Registrován: 15.04.2011 19:18
Bydliště: Slovensko,Trnava

Re: 1.6i/75kW studený motor

Příspěvek od iggyTT »

ako si poriesil problem?

Uživatelský avatar
vikilan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 20.08.2008 07:40
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6i/75kW studený motor

Příspěvek od vikilan »

Nevím co dál, v autorizovaném servise na mne koukají jak debila a mají klasickou odpověĎ, že diagnostika nehlásí žádnou vadu. Když tam dojedu mám teplý motor a na ohřátem motoru to nedělá. Někdo tvrdí, že je špatný soft motur (chyba v předvstřiku) a někdo říká že spojka. Ještě zkusím jiný servis vw a uvidím

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: 1.6i/75kW studený motor

Příspěvek od tomakecTD »

Když to necháte cca 10 sec nastartované to dělá taky? Zkusit pomaličku pouštět plyn a spojku - ne rychle a skokově. Na golfech IV je to obdobné
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
vikilan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 20.08.2008 07:40
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6i/75kW studený motor

Příspěvek od vikilan »

Tak po dlouhém otravování mi byly řečeny možné příčiny. Buď to dělávadný sw, pak vada na samotných vstřikách a jako poslední by to mohl dělat setrvačník. Tak začnu od té nejlevnější a je možné že zkončíme tou nejdržší.

Jinak jak radil kolega nechat běžet 10s a pak pomalu pouštět jsem zkusil. Mám pocit že to někdy pomůže, ale nevím jestli to neníjen můj pocit.

Uživatelský avatar
palmexman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 29.08.2012 08:50

Re: 1.6i/75kW studený motor

Příspěvek od palmexman »

Takže vibrace v koloně a studeném rozjezdu už me nebavili, auto se mi takhle projevovalo od cca 60tis km do současných 89 000.
Jezdím hodně delší trasy a město minimálně, ale auto jsem půjčil v rodině a po jejich slovech o vibraci jsem dal auto na servis.

Spojku servis rozhodil a namontoval kompletně nový přítlačák, ložisko i lamelu. Stará lamela a její vůle na videu...

http://youtu.be/7IZ1FDZ0G90" onclick="window.open(this.href);return false;

Najezdil jsem do km, abych věděl, jak se k autům chovat a nikdy jsem spojku na autě neměnil.
/snad to nekomu pomuze/
Golf MKV - 1.6mpi 75kW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“