Katalyzátor - montáž, model, doporučení, ...

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Katalyzátor - montáž, model, doporučení, ...

Příspěvek od swenak »

Zdravím.

Asi budu řešit montáž katalyzátoru, aktuálně není žádný namontován. Trubka kolem 78mm. Mám k dispozici katalyzátor pro trubku 60mm, nevím, jestli postačí, když se ořízne blíže k tělu, nebo je lepší koupit jiný, 76mm. Pokud nový, který by jste doporučili? Určitě sportovní, ale chci, abych standardně prošel emisní kontrolou. Vím, že emise jde řešit i jinak, ale rád bych to měl "košér".

Přikládám fotku katu, který mám teď k dispozici i trubky, kam to chci montovat. Jen je tam asi málo místa před tou spojkou, co je tam. Je to cca 300mm mezi ní a držákem, když oříznu ten stávající kat, aby seděl na průměr trubky, bude mít cca 200mm, takže by to neměl být problém.

No a když tak, je potřeba při montáži na něco myslet? Já to dělat nebudu, nemám vybavení a neumím to, ale jestli stačí to dát někam do servisu, nebo je to složitější a je potřeba řešit přesnější umístění a tak. Určitě se tím změní odpor potrubí, ale zdá se, že budu muset stejně řešit úpravu softu motoru, tak je to jedno.

Díky.
Přílohy
IMG_0163.JPG
IMG_0155.JPG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Katalyzátor - montáž, model, doporučení, ...

Příspěvek od swenak »

Tak jsem se obrátil na 2 firmy, co to dělají asi ve většímm jedna zareagovala a montáž toho mého nebude údajně problém, cena 1000-1500,-Kč a zhruba 1 až 1,5 hodiny práce. Jedu tam zítra, tak snad to dopadne dobře, konkrétně to budou dělat http://www.azvyfuky.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;. Pak poreferuju, co a jak :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: Katalyzátor - montáž, model, doporučení, ...

Příspěvek od tomasgti »

nech tam rouru :D jakesi špunty...
Pirelli edition

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Katalyzátor - montáž, model, doporučení, ...

Příspěvek od swenak »

no jo, ono to je hezke, prida to 5k navic, vuz je p par gramu lehci, ale...... :)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Katalyzátor - montáž, model, doporučení, ...

Příspěvek od -Jakub- »

na ekologii kašlu

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Katalyzátor - montáž, model, doporučení, ...

Příspěvek od swenak »

taky nejsem ekolog...ale všechno kolem prostě napovídá, že s ním to bude lehčí :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Katalyzátor - montáž, model, doporučení, ...

Příspěvek od swenak »

Včera namontováno, problém s oříznutím blíž k tělo nebyl. Kromě toho mi zavařil špatně udělanou záslepku na další lambdu (profukovala) a zjistil uvolněné šrouby na výfuku. Cena 1600,-Kč, http://www.azvyfuky.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, přijemný přístup, práce snad taky v pořádku. Časem ještě přijedu a posune mi poslední díl výfuku s tlumičem níže, protože teď je to udělané blbě, trubka se opírá o nápravu (je totiž tlusčí, než originál) a tlumí to jen silikonová hadice, což sice nedrnčí, ale vibrace se přenášejí.
Přílohy
IMG_0174.JPG
IMG_0175.JPG
IMG_0176.JPG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“