2.0 TFSI Podivný zvuk motoru po startu za studena

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

2.0 TFSI Podivný zvuk motoru po startu za studena

Příspěvek od swenak »

Ahoj všem, mám to již v tématu ke svému vozu, ale samostatně to bude asi lepší.

Přikládám zvukový soubor. Je to spíše někde v levé části motoru (když se na něj koukám), dělá to jen za studena. Nevím, jestli to je to třeba řemen, nebo něco jiného, možná to dělá předělané sání vzduchu (ač to se mi nezdá), nebo tak něco. Chci mít jen jistotu, že je vše OK a že to není závada.

Díky moc.

http://www.uloz.to/11704848/gti-ed30-cold-engine-m4a" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI Podivný zvuk motoru po startu za studena

Příspěvek od swenak »

Včera jsem sundal klínový řemen a je to tam pořád, takže ani řemen, ani kladka, ale kompresor, ani alternátor to nebude. Když si dáte tento odkaz (http://www.youtube.com/results?search_q ... 51l0.2l2l0" onclick="window.open(this.href);return false;), tak prvních pár videí je to samé. Dle všeho tedy rozvody :-( 35tis km.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI Podivný zvuk motoru po startu za studena

Příspěvek od -Jakub- »

mě dělá 1,4ka to samé

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI Podivný zvuk motoru po startu za studena

Příspěvek od swenak »

No, tak to by jsi s tim mel neco delat, ne? 2ze3 tfsi, co jsem mel to nedelaji a pokud je to neco s napinaci kladkou, nechci riskovat.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI Podivný zvuk motoru po startu za studena

Příspěvek od -Jakub- »

neboj, je to v řešení :)

Uživatelský avatar
iOrange
Člen klubu
Příspěvky: 126
Registrován: 19.10.2008 13:09
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI Podivný zvuk motoru po startu za studena

Příspěvek od iOrange »

Cau, tak me to dela to samé. A řekl bych že to jde od rzovodů. To znamená, že ta kladka je asi dost reálná. Prohazoval jsem motor. Za jiny (BWA) a taky ma tedka nejeto cca 66tkm.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI Podivný zvuk motoru po startu za studena

Příspěvek od swenak »

jj, bude to ta kladka...takže nechám vyměnit rozvody i pumpu, todle sám neudělám, teď ještě zjišťuju tu kladku, protože na AXX/BWA a podobné je kladka 06D109243B, ale já mám kladku 06D109243C a tu nikde neuvádějí. Zbytek, tedy převodní kladka, řemen a pumpa jsou stejné.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
iOrange
Člen klubu
Příspěvky: 126
Registrován: 19.10.2008 13:09
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI Podivný zvuk motoru po startu za studena

Příspěvek od iOrange »

No já jsem to takhle dalece nezkoumal. Mám docela přívětivé ceny na různé díly. A ty sady jsou komplet dle typu motoru. Ale určitě to bude kladka. Po ohřátí OK, ale za studena úplně děsný.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI Podivný zvuk motoru po startu za studena

Příspěvek od swenak »

No jo, kladka to je, ale měnit jen ji je docela nerozum, doporučuje se vše, protože se můžou změnit podmínky napnutí a odejde třeba pumpa. Řemen je taky potřeba vyměnit. Takže když už, tak vše. Už jsem psal sabovi, kladku taky nemá, resp. pro Škodu se ani nedělala (BYD je jen v GTI ED30), tak uvidím, co mi nabídne, asi od něj vemu vše až na kladku a tu koupím ve VW (cena cca 2800,-). Pro ostatní vozy (AXX/BWA/ ...) stačí jen sada 06F198119A a k ní pumpa, komplet kolem 3tis.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
iOrange
Člen klubu
Příspěvky: 126
Registrován: 19.10.2008 13:09
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI Podivný zvuk motoru po startu za studena

Příspěvek od iOrange »

No určitě celou sadu to každopádně. Kdyžtak mi zjisti celou tu sadu na BWA motor prosím. Pošli mi to případně přes SZ. Bych kdyžtak vzal. Stejně ji potřebuju. Komplet i s vodní pumpou.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI Podivný zvuk motoru po startu za studena

Příspěvek od swenak »

Dám to sem, to se hodí i dalším. Zkuste zde: http://www.hanza-autodily.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;, je to i zdejší klubák, velice ochotný a ceny má dobré. Sice jsem osobně s ním ještě nedosáhl zdárného nákupu, pač u prvního byl trošku problém s dostupností od dodavatele a já už měl dohodnotý servis, tak jsem kupoval narychlo jinde jen to, co bylo potřeba, ale s komunikací jsem spokojen, včera jsem mu psal v noci a ještě kolem půlnoci reagoval. Jinak na BWA je ta sada, co jsem psal, k ní ještě potřebuješ pumpu a to je vše. na To ćerné GTI jsem kupoval sadu s řemenem Gates, zbytek snad INA, cena snad kolem 1800,-Kč, k tomu pumpa Graf (z AutoKelly), to bylo kolem 1300,-Kč a pak práce myslím 1800,-Kč.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI Podivný zvuk motoru po startu za studena

Příspěvek od swenak »

Problém vyřešen, vyméněny komplet rozvody a zvuk je pryč, na to, kolik to má údajně najeto byl řemen v docela špatném stavu, popraskaný a nějaký "zapečený", nebo co.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI Podivný zvuk motoru po startu za studena

Příspěvek od -Jakub- »

to já vyměním jen napínací kladku. pak se uvidí

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI Podivný zvuk motoru po startu za studena

Příspěvek od swenak »

Ono se to nedoporučuje, ale to asi víš :-) Hlavně je to relativně levný, tedy u mně teď ne, jen materiál byl myslím kolem 4500, ale na klasické GTI to bylo snad néco přes 3000,-, tady jsem totiž kupoval vše samostatně, protože sada neexistuje.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI Podivný zvuk motoru po startu za studena

Příspěvek od -Jakub- »

vím, ale má to natočeno 50tis a závadu připisuju jen výrobní chybě napínací kladky.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“