1,6 FSI - Snímač teploty chladící kapaliny

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rendy-R10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 18.11.2011 11:44
Bydliště: Ústecký kraj

1,6 FSI - Snímač teploty chladící kapaliny

Příspěvek od Rendy-R10 »

Zdravim pánové,
měl bych na vás jeden dotaz ohledně této situace. Po nastartování auta se mi rozběhnou přední ventilátory chladící motor a běží do té doby, než auto vypnu. Teda řev je to solidní. Najel jsem tedy na PC a tam mi to vyhodilo chybu:

Kód: Vybrat vše

P0118 Snímač teploty chladící kapaliny
          Příliš velký signál
          Příliš velký signál
          Statická závada
Přes PC se to tedy smazalo a bylo to v poho, do včera než se to opět rozběhlo. Tentokrát to chci co nejrychleji vyřešit
Lze tedy očekávat, že po výměně toho čidla by to mělo být v poho? Pokud se s tim někdo setkal a nebo máte nějaké otázky, odpovědi, prosim Vás pište :-)
Budu rád za každou informaci.
Můžu někoho ještě poprosit o vytažení z ETKY, kde přesně se ten snímač nachází?
Mockrát díky ;-)

Uživatelský avatar
lubobo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 05.01.2009 21:30
Bydliště: Slovensko

Re: 1,6 FSI - Snímač teploty chladící kapaliny

Příspěvek od lubobo »

Mal som to isté,po výmene čidla bolo všetko OK. Čidlo je dole na výstupe z chladiča.

SpeedX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 03.06.2010 09:32

Re: 1,6 FSI - Snímač teploty chladící kapaliny

Příspěvek od SpeedX »

Zdravím,
přesně tohle jsem řešil necelý měsíc zpátky, zkontrolována kabeláž, vyměna čidla co s tím má co k dočinění, pořád nic. Chyby se smazaly, po pár km zase hrozné hučení obou ventilátorů na plné pecky. Jednou to jelo, jednou né, pak týden v kuse, pak den či dva klid, pak zase týden v kuse. Nakonec jsem musel nechal měnit velký ventilátor - jelikož na mém autě 1.4 FSI r.2004, je ta hlavní vrtule udělaná tak nešikovně, že v ní je vlastně celá elektronika k ovládání toho ventilátoru a je tam žebrování a je to tak nešťastně vyřešené, že se tam dostává vlhkost a bordel za ty roky, navíc z toho velkého ventilátoru jde vývod do toho malého a ten velký ventilátor ovládá a spouští i ten malý ventilátor - tak mi to bylo vysvětleno známým co má ten servis.
Potom byl klid asi 2dny po výměně, ale pak to začalo zase nanovo - byly to dvě závady dohromady - jelikož ten velký ventilátor byl opravdu vadný, choval se divně i když byl úplně venku z auta, když se na něj jen přivedlo napětí, tak se rozjel na plné pecky a měl být v klidu a čekat na spuštěcí signál, naběhl několikrát nezávisle na sobě bez jakýchkoliv čidel, pak zase né, takže ten byl určitě vadný, proto ta výměna (teď je to řešené už jinak ten ventilátor, že má uděláno jinak chlazení a chrání to tu elektroniku ve vnitř. Potom jsem to tam nechal v servise asi 3dny, tak mi projel celou tu trasu kabeláže, dovyměnil zbytek čidel co s tím mají co dočinění, samosebou jsem to měl už grátis - sám nevím kolik tam toho bylo a našel to spouštěcí relé, kde to vede, to celé vyčistil.
Od té doby mám klid - je to asi 3týdny. Nevýhoda toho spuštění je, že to fakt hučí jako tank a je to nepravidelně ale samo to rozhodně neodezní a nehorázně to na krátké trasy kor v zimě bere baterku. Každopádně jen nový ventilátor vyšel na 3500 bez dalších věcí :arrow:

Kód: Vybrat vše

http://www.autokelly.cz/#PATH=3761801;157670;317736;2443621;4817645;4817667;4817670|CT=5|PCT=4|CUR=0|EM=False|PGS=20|PT=0|PDID=3310770|PVT=1|SHT=1|SD=0|ST=0|LNG=0|
Jinak ty hlášky mi to psalo stejné jak tobě se mi zdá a ještě nějakou myslím, ale už si nevzpomenu přesně jakou. Tak snad ti to pomůže :wink:

Uživatelský avatar
Rendy-R10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 18.11.2011 11:44
Bydliště: Ústecký kraj

Re: 1,6 FSI - Snímač teploty chladící kapaliny

Příspěvek od Rendy-R10 »

Díky za Vaše příspěvky, pokusim se to hned nějak vyřešit. Teď chodim do práce a délka trasy je 3 km, a jezdit s tim na takovou vzdálenost (když se to ani pořádně nezahřeje), v této zimě se mi 2× nechce, ale co mi teď zbývá. Snad se tam neničí ještě něco krom motoru, na který fouká ku*va ledovej vzduch a tutdíž se pořádně nepřohřeje. Krom toho takhle blbě před svátky, no snad po vánocích na to bude někde čas a rychle se to pokusíme odstranit. Každopádně až to budu mít za sebou, podělim se o informace :-)
Ještě jednou díky

Můžu se ještě zeptat, zda se jedná o toto čidlo?
http://www.autokelly.cz/#PATH=3761801;1 ... T=0|LNG=0|

Uživatelský avatar
Rendy-R10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 18.11.2011 11:44
Bydliště: Ústecký kraj

Re: 1,6 FSI - Snímač teploty chladící kapaliny

Příspěvek od Rendy-R10 »

SpeedX píše:Zdravím,
přesně tohle jsem řešil necelý měsíc zpátky, zkontrolována kabeláž, vyměna čidla co s tím má co k dočinění, pořád nic. Chyby se smazaly, po pár km zase hrozné hučení obou ventilátorů na plné pecky. Jednou to jelo, jednou né, pak týden v kuse, pak den či dva klid, pak zase týden v kuse. Nakonec jsem musel nechal měnit velký ventilátor - jelikož na mém autě 1.4 FSI r.2004, je ta hlavní vrtule udělaná tak nešikovně, že v ní je vlastně celá elektronika k ovládání toho ventilátoru a je tam žebrování a je to tak nešťastně vyřešené, že se tam dostává vlhkost a bordel za ty roky, navíc z toho velkého ventilátoru jde vývod do toho malého a ten velký ventilátor ovládá a spouští i ten malý ventilátor - tak mi to bylo vysvětleno známým co má ten servis.
Potom byl klid asi 2dny po výměně, ale pak to začalo zase nanovo - byly to dvě závady dohromady - jelikož ten velký ventilátor byl opravdu vadný, choval se divně i když byl úplně venku z auta, když se na něj jen přivedlo napětí, tak se rozjel na plné pecky a měl být v klidu a čekat na spuštěcí signál, naběhl několikrát nezávisle na sobě bez jakýchkoliv čidel, pak zase né, takže ten byl určitě vadný, proto ta výměna (teď je to řešené už jinak ten ventilátor, že má uděláno jinak chlazení a chrání to tu elektroniku ve vnitř. Potom jsem to tam nechal v servise asi 3dny, tak mi projel celou tu trasu kabeláže, dovyměnil zbytek čidel co s tím mají co dočinění, samosebou jsem to měl už grátis - sám nevím kolik tam toho bylo a našel to spouštěcí relé, kde to vede, to celé vyčistil.
Od té doby mám klid - je to asi 3týdny. Nevýhoda toho spuštění je, že to fakt hučí jako tank a je to nepravidelně ale samo to rozhodně neodezní a nehorázně to na krátké trasy kor v zimě bere baterku. Každopádně jen nový ventilátor vyšel na 3500 bez dalších věcí :arrow:

Kód: Vybrat vše

http://www.autokelly.cz/#PATH=3761801;157670;317736;2443621;4817645;4817667;4817670|CT=5|PCT=4|CUR=0|EM=False|PGS=20|PT=0|PDID=3310770|PVT=1|SHT=1|SD=0|ST=0|LNG=0|
Jinak ty hlášky mi to psalo stejné jak tobě se mi zdá a ještě nějakou myslím, ale už si nevzpomenu přesně jakou. Tak snad ti to pomůže :wink:
Čaues, tvá recenze je výstižná a jak to tak vypadá, zatim v mém případě i pravdivá. Jelikož jsem to měl přes Vánoce a svátky, zjišťování problému trvvalo déle. Celý můj postup začal na koupi čidla dole u ventilátorů, mechanik konstatoval, že to je vyměněné, ale problém trval dále. Vyměnil pak čidlo u motoru a opět to samé. Dneska jsem byl zase na diagnostice a mechanik mi tak zkoušel proměřovat ty 2 čidla a jsou úplně v pořádku. Mezitím mě napadlo, zda tam nemusí být originální čidlo a né to z autokelly, ale po proměřování myšlenka asi padla. Mezitim, jak jsem jezdil autem, tak jak řikáš... někdy se to roztočí, zřídka se to vypne samo, a pak zase někdy. Momentálně to mam smazaný přes PC a teď je klid. Ale jak to znam, tak na chvíli. Debatil mi tam o kabeláži a o vlhkosti a jak čtu tvůj příspěvek, něco na tom bude. Myslíš tedy, že problémem bude ten velký ventilátor a budu jej muset vyměnit?
Díky za každou radu, už jsem fakt bezmocný :-( :-D

Uživatelský avatar
milan.efi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 02.10.2008 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 FSI - Snímač teploty chladící kapaliny

Příspěvek od milan.efi »

Ahoj chlapi,tak teď zjišťuju,že mám ten samej problém.Mam Golfa 1,9 TDI a mám ho 3 roky a celou tu dobu mi zy větráky jedou na plný pecky....myslel jsem celou dobu,že ke to normální...:( Zakže už vim co budu dělat v pondělí.Zajedu s tím do VW,ať se mi na to mrknou.sS tou baterkou máš pravdu,žere to baterii jako blázen,dobíjim každejch 14 dní a taky jezdim asi 3 km do práce.Pak napíšu jak jsem dopad a kolik to stálo ;-)
VW Golf V 1,9 TDI GTI look

Uživatelský avatar
Rendy-R10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 18.11.2011 11:44
Bydliště: Ústecký kraj

Re: 1,6 FSI - Snímač teploty chladící kapaliny

Příspěvek od Rendy-R10 »

milan.efi píše:Ahoj chlapi,tak teď zjišťuju,že mám ten samej problém.Mam Golfa 1,9 TDI a mám ho 3 roky a celou tu dobu mi zy větráky jedou na plný pecky....myslel jsem celou dobu,že ke to normální...:( Zakže už vim co budu dělat v pondělí.Zajedu s tím do VW,ať se mi na to mrknou.sS tou baterkou máš pravdu,žere to baterii jako blázen,dobíjim každejch 14 dní a taky jezdim asi 3 km do práce.Pak napíšu jak jsem dopad a kolik to stálo ;-)
Tak to je taky pěkný..., koukám, že se nám tu rozběhla ventilátorová chřipka :-D :-D Mě teď stojí auto už přes 2 týdny v garáži a čekám až budu mít ventilátor. Jezdit totiž každou chvíli 3 km do práce s turbínou v těchto mrazech, radši ho šetřim. To je právě ten největší problém, že momentálně není ventilátor kde sehnat, ale už se to pohlo, jelikož mi mechanik nějaký sehnal a přijde příští týden. Pak budu jen doufat, že to bude opravdu ventilátorem a auto už bude jezdit normálně. Až budeš o nějaký info bohatší, napiš. Já až to budu vyměněný, také napíšu co a jak.

Uživatelský avatar
Rendy-R10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 18.11.2011 11:44
Bydliště: Ústecký kraj

Re: 1,6 FSI - Snímač teploty chladící kapaliny

Příspěvek od Rendy-R10 »

Borci, tak jsem zpět. Včera přišel ventilátor, dneska namontoval a ta mrcha se točí pořád dál a dál :-( Tim pádem ventiátor by měl být funkční. Sice jsem psal, že čidla jsou prozkoušená, ale napadlo mě, když je počítač stále vypisuje jako chybné, nezajet do servisu a vyměnit obě za úplně nové a originální. Ještě je tu možnost jak psal SpeedX, co se týkalo kontroly relé. Tímto se ptam, zda nevíte, kde přesně leží, aby bylo snadnější to zjistit. Dále se vás ptám, zda nevíte jak pokračovat....., já už jinak opravdu nevím... :-( :-D
PS: Ještě otázka pro milan.efi, byl jsi v tom servise? Jestli ano, co zjistili.
Díky ;-)

Uživatelský avatar
milan.efi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 02.10.2008 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 FSI - Snímač teploty chladící kapaliny

Příspěvek od milan.efi »

Ahoj,tak ještě jsem to neřešil v servisu,zaprvé nejezdim teď denně a zadruhé dělám od 7:00 do 19:00 tak neni čas a ani to moc nehoří,ale zejtra mám dopoledne chvilku,tak zkusim zaject ke kámošovi do servisu a uvidíme co zjistí....neboj,hned jak budu něco vědět,písnu ;-)
VW Golf V 1,9 TDI GTI look

Uživatelský avatar
Rendy-R10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 18.11.2011 11:44
Bydliště: Ústecký kraj

Re: 1,6 FSI - Snímač teploty chladící kapaliny

Příspěvek od Rendy-R10 »

Tak dneska jsem využil konečně i VW servis a byl jsem moc zvědav, co zjistí. Po několika desítkách minutách jsme se dostali k tíženému a to, že je vadný snímač teploty chladící kapaliny, kód G62. Viz první můj příspěvek. Naštěstí ho měli skladem, tak jsem ihned koupil. Odpoledne mechanik zapojil a dělalo to stále. Suma sumárum... mam nový orig. snimač teploty chl.k. + nový orig. ventilátor a stále nic. Jelikož už mě to vytočilo, nechal jsem komplet saharu vespod odpojit do doby, než se zjistí, co to je. Na řadu teď přijde kabeláž... tak uvidíme. Kdyby měl někdo nějaké info, budu moc rád ;-)

Uživatelský avatar
milan.efi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 02.10.2008 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 FSI - Snímač teploty chladící kapaliny

Příspěvek od milan.efi »

A vrtule sahary jede pořád?Mně jen občas....teď je to zrovna o.k. a v mrazech jela sahara jak o život!Zatim to neřešim,do VW servisu to dávat nechci,nejsem Onasis ;-)
VW Golf V 1,9 TDI GTI look

Uživatelský avatar
Rendy-R10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 18.11.2011 11:44
Bydliště: Ústecký kraj

Re: 1,6 FSI - Snímač teploty chladící kapaliny

Příspěvek od Rendy-R10 »

milan.efi píše:A vrtule sahary jede pořád?Mně jen občas....teď je to zrovna o.k. a v mrazech jela sahara jak o život!Zatim to neřešim,do VW servisu to dávat nechci,nejsem Onasis ;-)
No ta sahara se rozběne jak chce a když má den, tak se i sama vypne :-D Jelikož mě to ale s*alo, nechal jsem si jí vespod odpojit, protože s ní nerad jezdim. Chci se na to co nejrychleji vrhnout, aby se dala zpátky do kupy. Zkusim ještě za někym zajít a rovnou bych chtěl vás poprosit, kdo to budete číst, zda nemáte nějaký plánek elektrické sítě od té sahary, jak co, a kam vede, abychom se na to s mechanikem podívali a on mohl jít po jednotlivém kabelu.
Díky ;-)

Re-no
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.09.2014 19:45

Re: 1,6 FSI - Snímač teploty chladící kapaliny

Příspěvek od Re-no »

Rendy-R10 píše:
milan.efi píše:A vrtule sahary jede pořád?Mně jen občas....teď je to zrovna o.k. a v mrazech jela sahara jak o život!Zatim to neřešim,do VW servisu to dávat nechci,nejsem Onasis ;-)
No ta sahara se rozběne jak chce a když má den, tak se i sama vypne :-D Jelikož mě to ale s*alo, nechal jsem si jí vespod odpojit, protože s ní nerad jezdim. Chci se na to co nejrychleji vrhnout, aby se dala zpátky do kupy. Zkusim ještě za někym zajít a rovnou bych chtěl vás poprosit, kdo to budete číst, zda nemáte nějaký plánek elektrické sítě od té sahary, jak co, a kam vede, abychom se na to s mechanikem podívali a on mohl jít po jednotlivém kabelu.
Díky ;-)
.....tak dneska jsem dorazil domu a potkalo mě to samé......zvuk jak když jsou v motoru dva výkonné vysavače :(
pokud někdo pokročil dál byl bych za informace vděčen......přes diagnostiku jsem chybu čidla smáznul ale děsím se
zítřejší cesty do práce :?

Uživatelský avatar
Rendy-R10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 18.11.2011 11:44
Bydliště: Ústecký kraj

Re: 1,6 FSI - Snímač teploty chladící kapaliny

Příspěvek od Rendy-R10 »

Jestli si pamatuji dobře, nová sahara, 2 nová čidla a přesto to nefungovalo jak mělo. Jelikož byl s autem v tu dobu ještě nějaký menší problém, dával jsem to známému do VW a při té práci udělali i toto. Je to sice úsměvné, ale jediný zádrhel byl v tom, že člověk který mi to před tím dělal mezi montáží nového čidla a sahary nesmazal PC a závada tam byla stále. Možná, že stačilo kdysi koupit pouze správné čidlo, smazat, namontovat a úspěšně jet.
Zaměřil bych se pouze na ty 2 čidla, zda neni problém u nich :good:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“