2.0 TFSI (BWA) odborník na tento motor ??

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
iOrange
Člen klubu
Příspěvky: 126
Registrován: 19.10.2008 13:09
Kontaktovat uživatele:

2.0 TFSI (BWA) odborník na tento motor ??

Příspěvek od iOrange »

Čau všem, měl bych dotaz zda je tu odborník na tento motor. Mám ho ve svém GTI a řeším problém se spotřebou oleje a občas se na víčku (asi 4x během zimy) žlutá emulze a lehce mizela voda. Nyní voda delší dobu v pořádku stabilní a vždy doteď i čistá. Nicméně mi přijde spotřeba cca 2L oleje během 8-10 tis. Km je dost. V mém okolí se do toho nikomu nechce, protože nikdo nezná tenhle motor. Napadá mě problém s těsněním podhlavou, přetěsnění ventilů případně netěnost na turbu. Pomůže někdo kdo tyhle motory zná ?? Vím, že řešením je autorizák, ale v tomhle ohledu to taky nebude nic extra a zejména cenově.

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: 2.0 TFSI (BWA) odborník na tento motor ??

Příspěvek od tomasgti »

zcela normální jev u tohoto motoru taky jsem si myslel, že je něco špatně, ale není. Ten motor si prostě olej pápne (takže nějaké zdražování benzínu nás až tak moc netlačí že ano, když to žere víc oleje než benzínu :D *JOKE*) Stačí přejít na olej 5w40 a měnit ho v intervalu max. 15tisíc, já měním ještě dříve. Longlife olej je řidší tudíž rychleji ubývá a navíc měnit ho až po 30 tisících je podle mě zvěrstvo pro tenhle motor :) čistě můj (a řekl bych, že ne jen můj) názor, já měním co 12 tisíc a mám už najeto 120 tisíc a bez problémů. Pravdou je, že olej 5w40 jsem zkusil až teď poslední výměnu a zatím jsem nedolíval ani kapku tak uvidíme. Pokud ti olej někde nevytéká, (je třeba se pod autíčko podívat jestli není někde mastné), tak by to mělo být bez problému.
Pirelli edition

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI (BWA) odborník na tento motor ??

Příspěvek od čapik »

Tomasgti - tak občas člověk nějaké to decko klildně doleje, ale 2 L na 8-10tisíc km, to už je opravdu dost - rozhodně bych to nenazval normálním jevem.
My fast doesn´t like hondas * * * * *

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: 2.0 TFSI (BWA) odborník na tento motor ??

Příspěvek od tomasgti »

no to je fakt, teď jsem si uvědomil, že 2 litry jsem nikdy během výměny nedolíval, max.něco přes litr. Tak to nevím :( pokud to někde teče tak je to problém, já měl povolenou trochu jednu hadici u turba kde to prosakovalo a kolem hlavy to bude vždycky trošku mastné jinak mám motor suchej jak pepř, těžko říct kde je problém. Ale turbomotory všeobecně žerou více oleje a více kouří (navíc motory TFSI jsou známé svou lehkou kouřivostí)
Pirelli edition

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI (BWA) odborník na tento motor ??

Příspěvek od swenak »

Mám zkušenosti se 3mi motory (2x AXX, 1x BWA) a je to spotřeba cca 1L/10tis km. Ve všech 5W30. Já měnil kolem 15-17tis. Teď v dalším motoru, BYD už jsem na 5W40 a budu měnit tak kolem 12-15tis, možná dřív, je to cca 1200,-Kč na materiálu a to je už jedno, při cenách paliva :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
iOrange
Člen klubu
Příspěvky: 126
Registrován: 19.10.2008 13:09
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI (BWA) odborník na tento motor ??

Příspěvek od iOrange »

Já jsem přešel na Mobil 1 5W50 (1L/150 Kč) výměna 7,5-10tis. Km. Tedka teda skoro 15tis. Km a jako oproti ty 5W30, ktera je jak voda je to zmena k lepsimu. Nevim jestli to pripisovat zejmana té tuhé zimě kdy se auto nebylo schopné ani ohřát pořádně. Mě to jen překvapuje oproti mému původnímu vozu. Kde se udělalo právě přetěsnění a při běžné jízdě nebralo nic při využití výkonu to vzalo za těch 10tkm max. do 1 litru. Pravda byla to atmosféra 2.0 16V 110kW a olej 10W40. Tak jen mi to je takové divné. Od teď emaulze nic, voda taky klid tak jestli to bylo tou zimou, občas kratší trasy a ne ideálně ohřátý motor.....napadly mě dříky ventilů třeba.

Spíš jestli někdo víte nebo někdo řešil přetěsnění tohohle motoru, na kolik to může přijít cca a případně nějaké reference na někoho šikovného kdo umí a neúčtuje si nesmysly alá autorizák apod.

Uživatelský avatar
iOrange
Člen klubu
Příspěvky: 126
Registrován: 19.10.2008 13:09
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI (BWA) odborník na tento motor ??

Příspěvek od iOrange »

Tak to vypadá s motorem OK. Asi problém byli ty mrazy a nejspíš vadnej termostat, kterej pořádně neohříval motor....teď vše v normálu.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI (BWA) odborník na tento motor ??

Příspěvek od swenak »

Měnil jsi ten termostat?
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
iOrange
Člen klubu
Příspěvky: 126
Registrován: 19.10.2008 13:09
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI (BWA) odborník na tento motor ??

Příspěvek od iOrange »

Jojo měnil resp. můj šikovný automechanik. Nicméně pravil, že jsem 1. a taky asi poslední komu to dělal, jelikož tak blbě umístěněj a špatně přístupnej jeětě neviděl. Jen ten termostat dělal asi půl dne. Když mi to objasňoval docela jsem chápal, že to fakt na prd. :D

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI (BWA) odborník na tento motor ??

Příspěvek od swenak »

Já si myslel, že to bude složité, když mi nikdo neumí poradit :-) Dík.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

MOKKY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 27.02.2011 20:48
Bydliště: vysočina

Re: 2.0 TFSI (BWA) odborník na tento motor ??

Příspěvek od MOKKY »

iOrange píše:Já jsem přešel na Mobil 1 5W50 (1L/150 Kč) výměna 7,5-10tis. Km. Tedka teda skoro 15tis. Km a jako oproti ty 5W30, ktera je jak voda je to zmena k lepsimu. Nevim jestli to pripisovat zejmana té tuhé zimě kdy se auto nebylo schopné ani ohřát pořádně. Mě to jen překvapuje oproti mému původnímu vozu. Kde se udělalo právě přetěsnění a při běžné jízdě nebralo nic při využití výkonu to vzalo za těch 10tkm max. do 1 litru. Pravda byla to atmosféra 2.0 16V 110kW a olej 10W40. Tak jen mi to je takové divné. Od teď emaulze nic, voda taky klid tak jestli to bylo tou zimou, občas kratší trasy a ne ideálně ohřátý motor.....napadly mě dříky ventilů třeba.

Spíš jestli někdo víte nebo někdo řešil přetěsnění tohohle motoru, na kolik to může přijít cca a případně nějaké reference na někoho šikovného kdo umí a neúčtuje si nesmysly alá autorizák apod.
Přetěsňovat motor nemá smysl.Vyšší spotřeba oleje je při řídkém oleji logická a zvlášť pokud jezdíš svižně.Já mám gti tři roky a od začátku mu dávám Castrol 10w60 sport,měním ho max.do 15tisíc km,a jestli za celou dobu doleju půl litru tak je to hodně.Řídkej olej je ekologickej nesmysl,žádnej jinej význam to nemá a longlife intervaly je barbarství.

Uživatelský avatar
iOrange
Člen klubu
Příspěvky: 126
Registrován: 19.10.2008 13:09
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI (BWA) odborník na tento motor ??

Příspěvek od iOrange »

No LongLife vůbec nevedu. Já používám 5W50 Mobil 1 a měním po 10tis. km maximálně. 5W30 jsem zavrhl okamžitě po pořízení auta a krátké zkušenosti s ním.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“