1,6 FSI - Hladina motorového oleje

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
Rendy-R10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 18.11.2011 11:44
Bydliště: Ústecký kraj

1,6 FSI - Hladina motorového oleje

Příspěvek od Rendy-R10 »

Zdravim kluci,
chtěl bych se vás zeptat, zda by nebyl někdo, kdo mi dokázal popsat, v čem se můj golf zase topí :-( Cesto domu mi vysočila žlutá olejnička s výstrahou hladiny motorového oleje. Druhý den ráno jsem se šel tedy podívat, kolik toho oleje tam vlastně je a po vytáhnutí měrky byl olej na spodní hraně rysky. Po přečetní příručky na golfa jsem se dočetl, že pokud je množství hladiny oleje v nižší hranici, ať doleju 1 litr. Nalil jsem ho tam a dnes ráno, když jsem se šel podívat, tak jsem se docela divil. Nejenom, že olej v měrce byl snad až nad horní hranicí rysky, ale po otočení klíčku výstraha nezmizela a hlasí mi pořád žlutá olejnička - hladina množství oleje. Je zapotřebí pc a závadu vymazat nebo ne? Průser je v tom, že na diagnostiku se dostanu až po neděli, takže prozatím vůbec nevim, co se s tim děje :-( Vrtá mi teď hlavou, jak je možný, že po dolití 1 litru oleje mi ryska ukazuje jak kdybych tam nalil celý barel a proč mi kontrolka nezhlasla. Olej byl měněn kolem 120 000 km, nyní je stav zhruba 132 000 km.
Díky za každou radu :-)

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 FSI - Hladina motorového oleje

Příspěvek od DandyCZ »

Ahoj,
možná se mýlím, možná ne
ale u mý GIV 1.16 16V který se vyráběly před 1.6FSI je něco podobného.
Když mi auto ještě bralo olej tak sem dolejval každej měsíc litr a když sem to neodchytil před indikací minima tak se rozsvítila kontrolka a po dolití nezhasla...nikdy, na diagnostice to taky chybu neukázalo a smazat nešla. Jediný co fungovalo bylo na určitou dobu odpojit barterku...třeba na 15minut, tím se jednotka nějak porovnala a už neukazovala malo oleje.
Třeba tuhle chybu přenesli i do 1.6 FSI, auto si prostě po dolití nepozná že má dost oleje a stále nadává...

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: 1,6 FSI - Hladina motorového oleje

Příspěvek od laco laslo »

Mám teda klasickou 1,6, ale stalo se mně něco podobného. Rožla se žlutá kontrolka, po dolití oleje nezhasla. U mně byla chyba v čidle otevření kapoty. Mrkni se, jestli ti při otevřené kapotě svítí kontrolka kapoty. Jestli ne, bude problém asi v tomto.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Rendy-R10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 18.11.2011 11:44
Bydliště: Ústecký kraj

Re: 1,6 FSI - Hladina motorového oleje

Příspěvek od Rendy-R10 »

To DandyCZ: Uvidíme, co se s tím vymyslí. Pokud nebude nic pomáhat, zkusim odpojit baterku a uvidim, zda se něco změní.
To laco laslo: Jo známej taky povídal něco o tom čidle kapoty. Kontrolku kapoty myslíš po zapnutí u budíků? Mám polodot a tuto kontrolku tam nemám. Klíčkem jsem pootočil se zavřenou i otevřenou kapotou a také žádná změna. Kontrolka svítí pořád. A co tě stála ta sranda? Je s tím nějaké sr*ní?
Rovnou si nechám vyměnit olej, beztak už jsem to měl v plánu. K tomu jsem si dokoupil sadu od TEC-2000: Engine Flush a Booster Oil.

Kód: Vybrat vše

http://www.tec2000.eu/Shop/5662_benzin_nafta_cisteni_motoru_aditivum_olej_chladic_klimatizace-pripravek_pro_vnitrni_cisteni_motoru.aspx
http://www.tec2000.eu/Shop/5663_benzin_nafta_cisteni_motoru_aditivum_olej_chladic_klimatizace-pripravek_pro_zlepseni_vnitrniho_treni_oleje_a_dotesneni_prusaku.aspx
Od TEC používám přípravek do benzinu, teď vyzkouším další 2. Hlavně ať už mi to zhasne a je to v pohodě :-D

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: 1,6 FSI - Hladina motorového oleje

Příspěvek od laco laslo »

Mám taky polodot. Ta kontrolka je na budíkách, myslím, že na tachecu. Prostě jedu, rožla se žlutá kontrolka na olej, doleju olej, kontrolka pořád svítí. Mrknu na čtverkařské forum, kde se toto řešilo a prý to dělává čidlo kapoty. Pak jsem si uvědomil, že dřív se mi rožínala při otevřené kapotě kontrolka kapoty a teď nesvítí. Vymontoval jsem zámek, čidlo odpojil, konektor čidla propojil drátkem, kontrolka se rožla, vytahl jsem drátek, kontrolka zhasla a zhasla i žlutá kontrolka oleje. A kupodivu se zase rozběhl i spínač kontrolky kapoty. Chvílu kontrolka kapoty fungovala, ale dneska jsem zjistil, že zase nefunguje, takže ten spínač na zámku kapoty bude chtít asi vyměnit. Je to vidlácká oprava, ale mě to pomohlo.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Rendy-R10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 18.11.2011 11:44
Bydliště: Ústecký kraj

Re: 1,6 FSI - Hladina motorového oleje

Příspěvek od Rendy-R10 »

Tak klucí, konečně včera se moje auto dostalo pod ruce mechanika. Olej vyměněn a rovnou jsme se snažili najít, kde je chyba. Nakonec jsem přeci jenom něco našli. Měli jste pravdu, jelikož byl vadný ten mikrospínač zámku kapoty, takže budu muset sehnat nový.

Obrázek

Pokud jsem hledal správně, měl by to být přesně takový to, že? (i když je pouze jenom na G IV)
http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... -2005.html

Po výměně oleje rozebrána maska, kouknul se na kabely a na zámek, přes drátky mi pak prozkoušel jestli se rozsvítí čidlo otevření kapoty. To se nerozvítilo, ale olejnička zhasla. Kabel mi tedy vyndal a musim sehnat nový. Můžu se zeptat, zda jde to čidlo otevření kapoty nějak přes PC deaktivovat? Mám zato, že už po koupi auta v polodotu, kde se má rozsvítit 8 kontrolek, mi jich svítí právě pouze 7 kromě tý otevřený kapoty. Takže mi to přijde docela divné.

A teď poslední dotaz. Je možný, když mi ten kabel vyndal, že mi nyní místo i těch 7mi kontrolek svítí pouze 4? :-D
Obrázek

Všimnul jsem si toho ihned po tom, co jsme to dodělali, ale jak jsem byl rád, že mi olejnička nesvítí, na todle jsem se ho zapomněl úplně zeptat. Budu se tam muset ještě zastavit. Jinak v tom polodotu nahoře by měly být ostřikovače, dole otevření auta, otevření kapoty (který se mi stejně nerobrazuje) a žlutá olejnička.
Nějak mi to vrtá hlavou klucí a zatím nevím co s tím :-D Když budete vědět, budu rád za každou informaci ;-)

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: 1,6 FSI - Hladina motorového oleje

Příspěvek od laco laslo »

Tak mně po otočení klíčkem na polodotu svítí hladina chladící kapaliny, opotřebení brzd, rezerva a červená kontrolka oleje. A pokud mám otevřené dveře tak i tato kontrolka. Nechci se hádat, protože mi zase nefunguje, ale mám pocit, že kontrolka otevření kapoty je na pravém budíku tachometru. To čidlo vypadá jako to co máš v odkazu, ale jestli to má i stejný konektor nevím.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Rendy-R10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 18.11.2011 11:44
Bydliště: Ústecký kraj

Re: 1,6 FSI - Hladina motorového oleje

Příspěvek od Rendy-R10 »

laco laslo píše:Tak mně po otočení klíčkem na polodotu svítí hladina chladící kapaliny, opotřebení brzd, rezerva a červená kontrolka oleje. A pokud mám otevřené dveře tak i tato kontrolka. Nechci se hádat, protože mi zase nefunguje, ale mám pocit, že kontrolka otevření kapoty je na pravém budíku tachometru. To čidlo vypadá jako to co máš v odkazu, ale jestli to má i stejný konektor nevím.
Takže ti svítí, to co teď mně. To je divný, mně todle začlo svítit až po vyjmutí toho káble. Jinak mi svítilo všech 7 kontrolek a pak hned zhasly. Otevření kapoty by mělo být v polodotu, viz:

Obrázek

Právě z polodotu mí nesvítila pouze 13ka. Ty máš taky 1.6 FSI/2004? Pokud jo, tak je zajímavý, že mě to svítilo a tobě ne.
Zkusim napsat do servisu, na tom kabelu je číslo, tak se pozeptam, co to stojí a kdyžtak objednám.

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: 1,6 FSI - Hladina motorového oleje

Příspěvek od laco laslo »

V polodotu by mělo podle chytré knihy být osm kontrolek. Mě se rožnou a zhasnou jenom ty čtyři. Kontrolu hladiny kapaliny ostřikovačů nemám, proto se mi nerožne. Pokud mám zavřené dveře, tak se mi nerožne ani kontrolka dveří. A pokud mám dost oleje tak nesvítí ani kontrola hladiny oleje. A teď k té kontrolce otevření kapoty. V manuálu mám, že je to kontrolka kapoty, ale pokud otevřu kufr, tak se mi rožne právě tato kontrolka a kde je silueta auta s otevřeným zadním kufrem. Tuto kontrolku zadního kufru jsem v příručce na seznamu ikonek ani nenašel. A mám fakt pocit, že když jsem řešil ten průser s tím olejem a byl otevřený kufr aj kapota, tak mi po propojení toho konektoru na čidlo kapoty drátkem svítil sólo symbol otevřené kapoty a sólo symbol otevřeného kufru. Zkusím se na to zítra podívat. Jinak mám obyč 1,6 2005.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Rendy-R10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 18.11.2011 11:44
Bydliště: Ústecký kraj

Re: 1,6 FSI - Hladina motorového oleje

Příspěvek od Rendy-R10 »

Přesně jak řikáš, mělo by jich být osm. Mně se rozvítilo vždy tich 7, chyběla mi tedy pouze kontrolka otevření kapoty. Jinak koukám, že to je nějak nešťastně udělaný :-D No zkus co můžeš a já se pokusím sehnat originál ten kabel. Teď jsem psal do servisu, tak uvidim, zda ho budou mít. Když jsem srovnal kódy dílů z GIV a z GV, tak jsou skoro identické, liší se pouze začátkem, kde je označení karoserie, což je 1J a 1K. Možná, že by byly stejné. Hned jak ho seženu, napojim a uvidim, zda se všechno rozvítí jako za stara....

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: 1,6 FSI - Hladina motorového oleje

Příspěvek od laco laslo »

S tím čidlem ti neporadím, ale taky si myslím, že by to mohlo být stejné. A co se týká těch kontrolek, tak já to mám jak jsem říkal. V polodotu mám kontrolku otevřeného kufru a na tachometru u ručičky kontrolku kapoty. Vyfotil jsem to, fotka naprd, ale je to tam vidět.
Přílohy
SL372856.JPG
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Rendy-R10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 18.11.2011 11:44
Bydliště: Ústecký kraj

Re: 1,6 FSI - Hladina motorového oleje

Příspěvek od Rendy-R10 »

Tak to jsme měli pravdu oba :-D Jde vidět, že sice rok nám dělá rozdíl auta, ale každý už to má trochu jinak. Já bych tam měl mít alespoň v tom polodotu, u budíkách toto vydim poprví. Až budu mít kabel, napíšu zda se něco změnilo a pak mrknout na pc, jaký že kontrolky tam vlastně všechny mam nebo mam aktivovaný.

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: 1,6 FSI - Hladina motorového oleje

Příspěvek od laco laslo »

No jo, das Auto :). Ale máš fsi, tak tam jsou třeba zase jiné budíky. No aspoň žes vyřešil ten olej. Dej vědět jak to dopadlo s tím čidlem.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Rendy-R10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 18.11.2011 11:44
Bydliště: Ústecký kraj

Re: 1,6 FSI - Hladina motorového oleje

Příspěvek od Rendy-R10 »

laco laslo píše:No jo, das Auto :). Ale máš fsi, tak tam jsou třeba zase jiné budíky. No aspoň žes vyřešil ten olej. Dej vědět jak to dopadlo s tím čidlem.
:-D Ja ja :-D Je to možný, ty máš zas novější. Když to dopadne, hned zítra v pátek budu mít kabel od fauvé za 550 kč. Pokud budu vědet, kam to napojit (sice vim, že je to někde podel masky, ale nevim kde přesně), pokusim se o to. Jiank bych to nechal zase na mechanika, ale až by přijel z dovči :-(

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: 1,6 FSI - Hladina motorového oleje

Příspěvek od laco laslo »

Vymontovat zámek, spínač je tam jakoby nacvaklý. Vycvaknout a káblík tě dovede ke konektoru.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“