Chýba kompresia na 1 valci.

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
zolmik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 16.12.2012 16:47

Chýba kompresia na 1 valci.

Příspěvek od zolmik »

Zdravím všetkých majitelov VW Golf 5.Ja mám síce Polo ale píšem za kamoša.Vyskytol sa problém na VW golf 5 1,6i 2005 85000km.Poslednú dobu papá olej,ťažšie štartuje,niekedy ide jak na 3valce.Boli sme na diagnostike a vykázalo nejaký problém na prvom valci,zistilo sa že chýba kompresia.Chcem sa preto spýtať odborníkov,čo ďalej.Reči boli o výmene motora atď.Je to také hrozné,podľa vás?Samozrejme je to otázka aj financií,ale taka GO motora by bola moc drahá?Alebo čo by bolo najlepšie?
Ďakujem.
VW Golf 7, 1,6TDI, 77kW Comfortline

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Chýba kompresia na 1 valci.

Příspěvek od Mažňák »

zolmik píše:Zdravím všetkých majitelov VW Golf 5.Ja mám síce Polo ale píšem za kamoša.Vyskytol sa problém na VW golf 5 1,6i 2005 85000km.Poslednú dobu papá olej,ťažšie štartuje,niekedy ide jak na 3valce.Boli sme na diagnostike a vykázalo nejaký problém na prvom valci,zistilo sa že chýba kompresia.Chcem sa preto spýtať odborníkov,čo ďalej.Reči boli o výmene motora atď.Je to také hrozné,podľa vás?Samozrejme je to otázka aj financií,ale taka GO motora by bola moc drahá?Alebo čo by bolo najlepšie?
Ďakujem.
tak dalo by se zpravit jen co je špatné, ale dokud motor nerozeberes tak nevis na čem jsi, muze to byt propaleny ventil nebo pist, nebo vydřený píst, popřípade prasklé pístní kroužky, ...
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Chýba kompresia na 1 valci.

Příspěvek od alean »

diagnostikou kompresi nezjistíš

Uživatelský avatar
palmexman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 29.08.2012 08:50

Re: Chýba kompresia na 1 valci.

Příspěvek od palmexman »

papá olej je taky zvlastni pojem -kolik ... tenhle motor rozhodne na 85000 nemel byt kaput
Golf MKV - 1.6mpi 75kW

Uživatelský avatar
zolmik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 16.12.2012 16:47

Re: Chýba kompresia na 1 valci.

Příspěvek od zolmik »

Zdravím.Ďakujem za odpoveď.Najprv vykázalo problém na prvom valci,tak sa vymenili sviečky ,káble,potom sa kontrolovala kompresia,samozr.že nie na diagnostike.Tak a ten olej zožerie 1l/500km.
VW Golf 7, 1,6TDI, 77kW Comfortline

Uživatelský avatar
palmexman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 29.08.2012 08:50

Re: Chýba kompresia na 1 valci.

Příspěvek od palmexman »

No pokud mu to bere 1L/500km, tak to je sakra neco spatne. Hlavne pri tomhle mnozstvi uz to musi byt videt i na vyfuku/spalovani ne?
Pokud je spatna komprese tak to chce rozhodit a kouknout, ventily, pisty, krouzky, blok ...
Golf MKV - 1.6mpi 75kW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“