2,0 TFSI - jízda na tři válce

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

2,0 TFSI - jízda na tři válce

Příspěvek od Trminek »

Ahoj, nesetkal se někdo prosím s tímto problémem?
Po určité době začal jet motor pouze na 3 válce. To jak za tepla tak za studena. Po zcela studeném startu chvíli 4 válce, poté již jen zase tři (asi 30 sekund). Vyměnil jsem cívku, problém se neodstranil. Poté jsem koupil nové svíčky a po výměně běžel motor jak hodinky. Po výměně svíček jsem vrátil zpět původní cívku a vše bylo naprosto OK.
Stejný problém se však objevil po ujetí cca 2000 km znovu a opět na tom samém válci. Dal jsem zpět novou cívku a po ujetí cca 500 metrů motor opět běžel na 4 válce a to cca 500 km. Nyní situace zcela stejná jako na začátku.
Kabely jsem promačkal, poohýbal, ale než jsem vyměnil svíčku za jinou stále jen 3 válce. Po výměně svíčky jede jako hodinky.
Používám Bosch platinum. Nezdá se mi, že by nová svíčka odešla po tak krátké době a jak na potvoru na stejném válci.
Fakt je, že jsem používal po výměně svíček stále tu starou cívku, která nevím zda mohla svíčku nějak odpálit?

Nemáte někdo prosím podobnou zkušenost?

Díky za rady
Pavel
Golf VII GTI performance - bílá

bladeRP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.03.2014 19:12

Re: TFSI 2.0 - jízda na tři válce

Příspěvek od bladeRP »

Jak se ten problém projevil prosímtě?

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: TFSI 2.0 - jízda na tři válce

Příspěvek od Trminek »

Teď přesně nevím jak to myslíš s tím jak se to projevilo... Jelo to prostě jen na tři válce a objevila se kontrola motoru na přístrojovce... A nakonec to bylo cívkou, dal jsem novou a od té doby to bylo OK.
Golf VII GTI performance - bílá

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: TFSI 2.0 - jízda na tři válce

Příspěvek od swenak »

Může se třeba projevit tak, že máš le PC spotřebu 4,9/100 :)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

chipmann
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 13.12.2009 18:22

Re: TFSI 2.0 - jízda na tři válce

Příspěvek od chipmann »

Dej original svicky mel jsem podobny problem kdyz jsem si myslel ze autu pomuzu lepsima svickama daval jsem brisk iridium platinum a po par set km uplne stejna závada koupil jsem original svice a po problemu...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“