problem se startovanim - motor 1.4 / 59kw r.v. 2008

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
tom66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.08.2010 10:11

problem se startovanim - motor 1.4 / 59kw r.v. 2008

Příspěvek od tom66 »

Mam takovy problem se startovanim. Pokud je venku teplo cca 26 stupnu a auto stoji na slunci, tak mam problem nastartovat. Jinak auto startuje uplne bez problemu. Uz jsem s timhle problemem byl v autorizovanem sirvisu (Podbabska - Praha 6) a tam na nic neprisli. Rikali mi, ze vycistili nejakou klapku a kdyby to zas zlobilo, at prijdu znova. Jenze ja nejak nemam chut jezdit do servisu, kde vysolim 2 tisice a na nic neprijdou :( Poradite co s tim nebo kdo by mi to mohl opravit?

Uživatelský avatar
martinS_VW_Bora
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 01.05.2009 19:42

Re: problem se startovanim - motor 1.4 / 59kw r.v. 2008

Příspěvek od martinS_VW_Bora »

zdrejme ti vycistily skrtici klapku, coz je bezny postup.. muze byt problem z paliva, pri vetsich teplotach se vice paliva vyparuje a brani v circulaci, zvlaste pokud jezdis na zimni mix, ktery ma jina aditiva nez letni, ale kdo vi...pouze teorie... nebo nektery ze sensoru zlobi, kdyz je teplo, mas VAG?

tom66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.08.2010 10:11

Re: problem se startovanim - motor 1.4 / 59kw r.v. 2008

Příspěvek od tom66 »

mas pravdu, byla to skrtici klapka... zajimave je, ze kdyz to auto neni na slunci, tak to neblbne (pokud teda neni venku vyssi teplota) ten VAG zjistim jak? dostal jsem od servisu nejaky papiry, kdyz projeli celou ridici jednotku

Uživatelský avatar
martinS_VW_Bora
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 01.05.2009 19:42

Re: problem se startovanim - motor 1.4 / 59kw r.v. 2008

Příspěvek od martinS_VW_Bora »

potrebujes diagnostiku VAG-com / Vag Commander / VAS atd.. neco co pichnes do OBD zastrcky.. zkus nekoho na foru pobliz tveho bydliste za pivo zetony..;)
Pokud je to palivem a aditivy v nem jeste ze zimy tak to bude orisek... zkusil bych tepelnou izolaci okolo hadicek a uvidis..
Je to docela nevidane, vetsinou nestartujou totiz za studena coz je spravidla cidlem teploty chladici kapaliny, drzim palce

tom66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.08.2010 10:11

Re: problem se startovanim - motor 1.4 / 59kw r.v. 2008

Příspěvek od tom66 »

oni mi to prave projeli a ten technik mi rikal, ze tam je vse v poradku (dostal jsem vytisteny cely protokol). Jinak presne jak pises, zahada to je a ten technik mi to take rikal. Mne je to taky divny, protoze takovy problem bych cekal spis v zime. Me uz to zlobilo minule leto (auto jsem koupil v kvetnu), ale pak uz pocasi nebylo tak teply, tak jsem to nemel potrebu resit a rikal jsem si, ze uz je to asi dobry... nakonec asi dopadnu tak, ze budu muset parkovat ve stinu. Myslel jsem, zda v motoru neni nejake teplotni cidlo, ktere zlobi?

Uživatelský avatar
martinsyncro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 29.10.2007 13:26
Bydliště: Jezdovice

Re: problem se startovanim - motor 1.4 / 59kw r.v. 2008

Příspěvek od martinsyncro »

Ahoj,
koukal jsem že tenhle problém jste řešili už před rokem. Podobný problém se startováním teď řeší kamarádka u auta se stejným motorem (občas nemůže nastartovat, motor točí ale nechytne a když přijde třeba druhý den, normálně naskočí), tak jsem se jen chtěl zeptat, jestli jste nakonec našli příčinu proč auto nestartovalo. Nebo alespoň nějaké tipy na možné příčiny, aby věděla na co se zaměřit...
Předem díky

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“