golf gti unik oleje pres motor

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

golfgti20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.05.2013 08:47

golf gti unik oleje pres motor

Příspěvek od golfgti20 »

Zdravim cca pred mesicem jsem koupil golfa gti 2.0 turbo 147kw , auto melo najeto 160 tisic km . po koupi jsem jel do servisu vymenit olej,filtry . cca za 2 tisice ujetych km . byla hladina oleje temner na 0 . doplnil jsem olej znovu a olej stale unikal . sledoval jsem jestli olej netece nekde pod autem .. ale pod autem nebyla ani kapka oleje , pristavil jsem auto do servisu . a tam mi rekli ze olej nikde netece , vyloucily i unik pres turbo . kudy muze olej unikat ? dekuji za pomoc

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: golf gti unik oleje pres motor

Příspěvek od tomasgti »

tento motor má zpravidla velkou spotřebu oleje (liší se kus od kusu). Já mám najeto 19tis.(BYD) a olej si to nebere ani trochu, ale to přikládám k nízkému nájezdu km, takže do budoucna počítám s větší spotřebou oleje po zkušenosti s bývalým gti, u kterého jsem měl dojem, že jezdí na olej a ne na benzin :) A tento jev je i způsoben long life servisem, pokud auto jezdilo na long life v minulosti, tak musíš počítat s větší spotřebou oleje i když budeš lít normální 5w40, a pokud je měrka, tzn. na nule tak tam pořád 3 litry jsou, kritickou hladinu by ohlásila kontrolka a pokud není nikde mastná stopa pod motorem tak bych to přikláněl k vlastnosti než k poruše. A taky v servisu si člověk nemůže byt jistý, zda-li tam těch deklarovaných 5litrů opravdu je, kontroloval si měrku po servisu? Já bych každopádně přešel na pevný interval 15 tis.km / 1 rok, ale i tak nějaký ten litr stejně během výměny doliješ.
Pirelli edition

Uživatelský avatar
martinS_VW_Bora
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 01.05.2009 19:42

Re: golf gti unik oleje pres motor

Příspěvek od martinS_VW_Bora »

Asi to chce presne spocitat kolik to bere oleje a podle toho dal. Vseobecne FSI motory zerou oleje docela dost. Mozna bych zkusil udelat olejovou banku pro klikovou skrin, pokud se naplni rychle budou to asi krouzky.

Kaliber
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 23.10.2011 15:47

Re: golf gti unik oleje pres motor

Příspěvek od Kaliber »

Ja mám na mojom (AXX) už 176.000km a olej nežere vôbec, skôr sa mi zdá že ho tam mám ešte máličko nad max.
http://www.milujemauta.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/pages/MilujemAu ... ts&fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;
http://hancik.blog.sme.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://milujemautask.blog.pravda.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: golf gti unik oleje pres motor

Příspěvek od tomasgti »

je to kus od kusu a ten long life tam hraje taky velkou roli, ale komplexně lze říci, že tyto motory a obecně turbo motory berou více oleje.
Pirelli edition

MOKKY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 27.02.2011 20:48
Bydliště: vysočina

Re: golf gti unik oleje pres motor

Příspěvek od MOKKY »

tomasgti píše:je to kus od kusu a ten long life tam hraje taky velkou roli, ale komplexně lze říci, že tyto motory a obecně turbo motory berou více oleje.
Je to tak jak říkáš.Já bych zkusil použít olej 10W60.Já ho dávám už čtyři roky,měním do deseti tisíc nebo po roce a bere si ani ne pul litru na 10000km.

Uživatelský avatar
Tyler.GTI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 15.03.2013 08:54

Re: golf gti unik oleje pres motor

Příspěvek od Tyler.GTI »

mam taky nedavno koupene GTI AXX, ktere ma najeto 120 tisic, olej jsem menil tak pred 3 tisici km a kontroluju merku celkem pravidelne a prijde mi, ze si to nebere skoro nic. Asi to bude fakt kus od kusu.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: golf gti unik oleje pres motor

Příspěvek od swenak »

Už se to tu řešilo http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=146&t=84025" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

golfgti20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.05.2013 08:47

Re: golf gti unik oleje pres motor

Příspěvek od golfgti20 »

Omlouvam se nemel jsem moznost se sem dřív dostat . Momentalne je auto porad v servise .. servis zaridila spolecnost kde jsem auto kupoval. Uz je to tam mesic , a Oni tvrdi ze olej unika pres turbo . Auto je porad v zaruce , ale bude asi tezky vymahat penize z5. Jenze jsem se bavil s ruznyma znamyma kteri jsou mechanici a ti mi rekli ze turbo to urcite nebere . Ale ten autobazar si stoji za tim ze to je to turbo ... Když jsem to auto koupil tak sem vymenil komplet filtry ..olej atd.. koupil sem tam 4 litry oleje , a za 2000 najetych kilometru .. tam nebylo nic .. neverim tomu ze to zmizelo skrz to turbo ... sám nevím jak mam problem vyresit .. prosim o nejake rady / pomoc dekuji

golfgti20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.05.2013 08:47

Re: golf gti unik oleje pres motor

Příspěvek od golfgti20 »

A Jeste mi bylo receno ze je zcela dost možne / normalní ze to auto si veme 2 litry oleje na 2tisice ujetych KM..coz mi prijde jako naprosta hloupost ... aby si to vzalo tolik ... to abych kupoval porad olej

Uživatelský avatar
Lukes_610
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 11.10.2008 16:54
Bydliště: Moravský Žižkov předměstí (Velkých Bilovic)
Kontaktovat uživatele:

Re: golf gti unik oleje pres motor

Příspěvek od Lukes_610 »

pozor turbo to může být jestli má vůle tak olej se protlačí kolem hřídelky !! tak but to saje motor nebo to letí do výfuku. Už jsem vyděl tak šarana tedy klasika TDi ale zadřel to a z výfuku sem vylíl 4 litry oleje :D :mrgreen:

golfgti20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.05.2013 08:47

Re: golf gti unik oleje pres motor

Příspěvek od golfgti20 »

Ano jde to pres vyfuk ... co to tedy znamena .. kdyz to jde pres vyfuk .. je to tim turbem ?

Uživatelský avatar
Lukes_610
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 11.10.2008 16:54
Bydliště: Moravský Žižkov předměstí (Velkých Bilovic)
Kontaktovat uživatele:

Re: golf gti unik oleje pres motor

Příspěvek od Lukes_610 »

tak podívat se na to turbo a hnedka víš na čem si :) jestli to tam lítá jak větr v bedně tak je to jasný ... pak tedy by to mohlo žřát přes pístní kroužky a ventile. ale to by za tebou vždy bylo modro a smrad ..

golfgti20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.05.2013 08:47

Re: golf gti unik oleje pres motor

Příspěvek od golfgti20 »

No prave ten známej mechanik se na to turbo dival a bylo to suchy ,takze me rekl ze turbo to neni .. ale v te prodejne tvrdi ze to je to turbo ... tak ted nwm co dal

golfgti20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.05.2013 08:47

Re: golf gti unik oleje pres motor

Příspěvek od golfgti20 »

když by to sál motor ... kolik vyjde oprava ?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“