Zmeny otáčok

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
dufus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.08.2013 22:06

Zmeny otáčok

Příspěvek od dufus »

Zdravím páni.
Minulý týždeň mi po naštartovaní motora začal golfík hučať ako tryskové lietadlo (nepreháňam), po zhodení plastové krytu na motore, sme zistili, že je odpojená hadica pravdepodobne sanie alebo odvetranie nie som si istý. Po zaklapnutí hadice späť na miesto, auto išlo normálne. Po bližšom preskúmaní hadice, bolo vidieť že pri spoji je okolie hadice ako keby zaprášené prachom zo sania. Teraz som si pri jazdení všimol, že po vyradení na voľnobeh, otáčky začnú klesať a podržia na 1300 nejakú sekundu dve a až potom klesnú, niekedy mi dokonca trochu pridá. Taktiež mi na na voľnobehu jemne klesajú otáčky a potom sa dajú do normálu - toto sa opakuje v pravidelných 2-3 sekundových cykloch, na otáčkomery je to nebadateľné, je to len počuť pri otvorenej kapote, resp. pri zapnutých svetlách - svetlá svietia ako pri zaťažení batérie keď napr. štartujete so zapnutými svetlami, také zníženie svietivosti nvm ako by som to inak nazval. Toto mi robilo aj pred tým, ako mi vyskočila hadica. Myslíte si že to kolísanie otáčok na voľnobehu (rovnako pri studenom aj teplom motore) a po vyradení rýchlosti, budú spôsobené falošným vzduchom alebo tam bude aj niečo iné napr. škrtiaca klapka? Známy čo mi robí auto hovoril, že je treba spraviť odvetranie olejov vane a materiál vyjde na niečo cez 100€, nestačí tam vymeniť len tu jednu hadicu kde pravdepodobne púšťa vzduch. Inak tá hadica ktorá mi vyskočila je vlastne tá o ktorej som hovoril, že mi púšťa vzduch, len na opačnom konci ako vyskočila.
Tak diky za rady, dúfam že som to napísal zrozumiteľne.
Inak auto má najazdených 136 000km.

Inak pre ilustráciu pridávam aj obrázok dotyčnej hadice (teda myslím že to bola ona).
P.S.: tú bielu šípku si nevšímajte...
Obrázek
VW Golf 5 Sportline, 1.6 benzín 75kw

dufus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.08.2013 22:06

Re: Zmeny otáčok

Příspěvek od dufus »

No takže som asi našiel problém, na obrázku označené žltým rámikom, je tam hadička, ktorú tam aj mám, lenže je z jednej strany úplne spečená a serinka mi tam minimum oleja z odvetravania (fotka nie je z môjho motora, je len pre ilustráciu). Skúsim vymeniť a uvidím, dám vedieť, inak ešte jedna otázka na znalcov, na úplne prvom obrázku ktoý som tu dával, na prvej strane, na čo slúži, resp. čo je tá bielou šípkou označená súčiastka, lebo je tiež zvrchu zasratá od oleja. Diky

Obrázek
VW Golf 5 Sportline, 1.6 benzín 75kw

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Zmeny otáčok

Příspěvek od laco laslo »

Ahoj, měl jsem na tom samém motoru stejně utrženou trubku jak máš na obrázku, ale nezaznamenal jsem žádné kolísání otáček. Tak si nejsem jistý, jestli výměna vyřeší tvůj problém. Každopádně mě zkrz tu ruplou trubku kapal olej na plech co je nad výfukovýma svodama a jak se ten plech zahřál olej se začal odpařovat a hulilo se z tama.
Toť můj postřeh.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“