motor FSI

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
martinp89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 01.09.2013 13:54

motor FSI

Příspěvek od martinp89 »

Zdravím,
Zvažuji nákup VW Golf V. generace s motorem 1.4 FSI 66kW. Potřeboval bych znát názory od uživatelů, které mají zkušenosti s touto motorizací. Zajímá mě hlavně provoz tohoto motoru. Velice často čtu, že u FSI může nižší oktanové číslo paliva způsobovat problémy. Podle oficiální specifikace VW je pro tento motor doporučeno tankovat bezolovnatý benzín s oktanovým číslem 98. Znamená to teda, že bude při spalování Naturalu 95 docházet k poškozování? Někde jsem četl, že se válec pak zanáší karbonem. Na mnoha českých benzinkách se už ani Natural 98 ani neprodává, pokud pominu Vervu, apod. Proto bych potřeboval znát zkušenosti a poradit.

Děkuji

Uživatelský avatar
kili067
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 12.05.2012 22:28
Bydliště: Děčín

Re: motor FSI

Příspěvek od kili067 »

Ahoj,
asi před rokem a půl jsem si golfa V s tímto motorem koupil a zatím super. Žere to tak 7l / 100 km a tankuji normálně N95 a bez problému. Nečekej žádnej ohromnej výkone, trhat asfalt to nebude. Je to motor na pohodičku a klídek, ale když to vytočíš nad 2.500 - 3.000 ot. tak to vystřelí parádně. Jinak tankuji pravidelně na Benzině, takže to mohu jen doporučit. Taky mě kdysi zajímalo, co tam mám tankovat a objevil jsem zde na fóru plno lidí, kteří tam tankujou N95 a taky nemají problém. A to s tím karbonem snad nebude uplně pravda, aspoň doufám. Každopádně ti golfíka doporučuji, na ten komfort a pohodlí jsem si rychle zvykl. Snad se rozhodneš správně :) Přeju hodně štěstí ať narazíš na dobrej kus .)

Uživatelský avatar
Bzuco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 14.08.2011 13:50

Re: motor FSI

Příspěvek od Bzuco »

...Golf vsetkymi desiatimi. Ale asi by som skor zobral 1,6 75kW. Jednoduchsie na udrzbu. Na tie FSI nie su moc dobre nazory, staci pozriet SK forum. Tam sa manikovy ten motor doslovne rozpadol.

rychardos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.11.2013 13:20

Re: motor FSI

Příspěvek od rychardos »

servus, zítra kupuju golf plus 1,4 90kw r.v.2008, máte někdo s tímto vozidlem nějaké zkušenosti?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“