GTI - rada při koupi auta, něco se mi nezdá....

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
ojeren
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 23.09.2009 20:56

GTI - rada při koupi auta, něco se mi nezdá....

Příspěvek od ojeren »

Čus kluci, hele byl jsem omrknout jedno GTI už je i upravovaný mělo by tam být údajně dáno turbo z s3 ( 195 kW), větší vstřiky a čip. Pán neví od koho jsou ty úpravy, už to tak prý koupil.

Jedna věc ( krom pár drobnějších kosmetických vad ) se mi nezdála a to že když jsem schválně při nastartovaném motoru oddělal víčko nalejvání oleje, tak se motor začal chovat jak kdyby se měl rozskočit ( popsal bych to asi tak jak kdyby najednou valil jen na 3. válce ). Pak jsme to jeli projet a až pak jsme to napíchli na diag. a byla tam chyba tlaku turba, klapky, klepani motoru...... pak už sme jeli domu a neprojeli to znova bez toho že bychom předtím to víčko neoddělali.

OTAZKA: je to normální že ten motor takhle začne dělat když se oddělá víčko pro nalejvání oleje?
Předtím jsem mel AUDI S3 1.8 T a když jsem to dělal tam tak vubec nic se nedelo.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

GTI - rada při koupi auta, něco se mi nezdá....

Příspěvek od swenak »

Ano, je to normalni, tim tam prece poustis vzduch;) Ale ty chyby s tim nic nemaji.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: GTI - rada při koupi auta, něco se mi nezdá....

Příspěvek od yessmen »

Přesně tak ty chyby budou problém... mno a jak to vůbec jelo?
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

ojeren
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 23.09.2009 20:56

Re: GTI - rada při koupi auta, něco se mi nezdá....

Příspěvek od ojeren »

Jeli to dobre docela. Ale potrebuju tam vzit kamose mechanika aby udal plnohodnotnou zkusebni jizdu. A jakto ze u me bejvale s3 1.8t me to po oddelani vika pto nalejvani oleje neudelalo zadnou zmenu? Na ci si mam dat jeste pozor? Nejaka kontrola pres diag?

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: GTI - rada při koupi auta, něco se mi nezdá....

Příspěvek od tomasgti »

Osobně bych do takto upraveného auta, které navíc píše chyby nešel. To by musela být hodně výhodná nabídka... tam může být cokoliv už načaté a pokud to píše tlak turba tak je něco s turbem minimálně něco kolem něj. Blbé je, že u 2.0 TFSI je hodně blbý přístup k turbu, takže buď diagnostickou kamerou nebo turbo dolů. Těžko hodnotit, můžou to být prkotiny, ale taky nemusí. To je pak na uváženou... riskovat, neriskovat... auto může valit "pecky" i s KO turbem s vlastní zkušenosti a pokud si přesedl ze staré S3 a nikdy v GTI nejel tak je jasné, že ti bude připadat, že to jede. Ale nechci tě nějak odrazovat, jen trochu bych přemýšlel raději racionálně.
Pirelli edition

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

GTI - rada při koupi auta, něco se mi nezdá....

Příspěvek od swenak »

Souhlasím, buď s jistotou "původu" a s historií, nebo nekupovat. A to mám z vlastní, draze vykoupené, zkušenosti.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Theraphoside
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 07.07.2010 20:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GTI - rada při koupi auta, něco se mi nezdá....

Příspěvek od Theraphoside »

Stim co to ma by to muselo letet jako krava.
Ladizz
VW Golf V GT
I by HOTHATCHSHOP.cz
370hp 470Nm
CTS Turbo, Blueflame Performance, JE pistons, Integrated Engineering, Autotech a další extras...

ojeren
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 23.09.2009 20:56

Re: GTI - rada při koupi auta, něco se mi nezdá....

Příspěvek od ojeren »

Ta stará s3 letěla jako prase a GTI tolik nejede jak S3 i když je vpořádku... a ten člověk ( je z Dobrovic u Mladé Boleslavi p V. Stříbrný ) co prodává(l) to GTI je dočista blázen.... představte si že auto na sebe napsané neměl ale měl ho na nějakou svojí švagrovou ( Ježková P. )....a když jsem se ho zeptal že bych si pro něj zajel tak mi řekl že mi kupní smlouvu podepíše on klidně nebo manželka...:D a na můj dotaz jestli už někdy takhle "koupil" auto odpověděl po kratší odmlce že ANO.... tak jsem ho poslal někam tupce...takže upřímně lituju toho kdo si to auto koupí nebo koupil.... nehledě na to že to auto bylo celý okulený....

RFteam
Závodník
Závodník
Příspěvky: 536
Registrován: 04.03.2008 11:08
Bydliště: mlada boleslav

Re: GTI - rada při koupi auta, něco se mi nezdá....

Příspěvek od RFteam »

pokud v tom bylo co rikal tak to s3 stara nema sanci podelat ani nahodou takze asi nebylo a je divne ze nikdo z DOBROVIC nic takoveho nema co vim ja a to bydlim 7km od nich

ojeren
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 23.09.2009 20:56

Re: GTI - rada při koupi auta, něco se mi nezdá....

Příspěvek od ojeren »

No tak si ho asi neviděl.... byl jsem tam 2x se podívat takže asi vím že jsem byl v Dobrovicích :)

dumplink
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.05.2009 13:56

Re: GTI - rada při koupi auta, něco se mi nezdá....

Příspěvek od dumplink »

zdarec,
nechci kvuli toho zakladat nove tema, ale chtel jsem se zeptat...

Divam se na ceny GTIcek v Nemecku kde ceny zacinaji uz pod hranici 6tis euro.
Je mozne za tuto cenu okolo 6tis koupit auto v normalnim stavu, hlavne co se tyce motoru, nebo to bude spise kasa na penize?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“