1.4 16V (BUD) - motor klepe

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
addy85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 10.02.2013 22:09

1.4 16V (BUD) - motor klepe

Příspěvek od addy85 »

Ahoj clubaci, mam MK 5 1.4 16V kod BUD. Auto je super, ziadny problem, ale ten motor...uz ma najazdenych 225 000 km. Stale slusne taha, spotreba tak do 6,5 olej si pyta iba pri vymene ale inak nic. Pravidelny servis, olej kazdych 15 000 km, len hyper kvalitne alebo OE diely.

PROBLEM je v tom ze klepe. Vraj podla "mudrych" je to ten motor co klepal, klepe a bude klepat. A mna ide rozbit od nervov!!! Vraj je riesenim objednat nove 2 vackove hriadele + 16 zdvihatok ventilov + senzor polohy vackoveho hriadela...no aj toto je riesenie vraj len na max 20 000 kilometrov......a potom znova to iste dokola....a pocut aj dalsie klepanie pri studom motore...akoby olejove cerpadlo nenatiahlo poriadne olej...stupne teplota vody a prestane...WAS IST DAS...???

Je mi jasne ze je to ihla v kope sena...ale ma niekto skusenosti...dobre rady...ci to proste nechat tak....


A pls uvazoval som nad vymenou motora za iny objem napr 2.0 tfsi(GTI). Podla mudrych z klubu je to nieco naco mam zabudnut radsej, alebo ist do toho nech to stoji co to stoji...???

NAOZAJ OCAKAVAM SERIOZNE TECHNICKE PRISPEVKY A KOMENTY.
...ked budem velky budem R32...

Uživatelský avatar
Stiky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 28.09.2012 11:53

Re: 1.4 16V (BUD) - motor klepe

Příspěvek od Stiky »

Zdravím,

mám úplně stejný problém, při studeným nastartování slyším hrozné cvakání. Neporadím ti bohužel jako problém vyřešit, ale povím ti co vše jsem již zkoušel a bez výsledku :(
Tak v první řadě jsem dělal komplet rozvody s průplachem motoru a výměnou oleje - bez výsledku
Měnil hydrošteli (zvedátka ventilů) s výměnou oleje - bez výsledku
Změna typu oleje - bez výsledku

Jsem asi stejně zoufalí jako ty :(
Nad výměnou motoru jsem již také přemýšlel. Ale asi to hodím ze skály :D

No kdyby to někdo vyřešil, rád nastavím ucho... Protože tohle je hnus :( Nejhorší je to v noci, když je absolutní ticho.

BTW: Motor mám naprosto stejný 1,4 16V 59kw
VW Golf 1,4 59kw 80hp <--> ♫ JBL ♫

Uživatelský avatar
addy85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 10.02.2013 22:09

Re: 1.4 16V (BUD) - motor klepe

Příspěvek od addy85 »

Vies priatelu a toto je to najhorsie...rozvody mam za sebou...chcel som sa pustit do hydrostelov aj so simeringami(gufera ventilov) ale ako tu pises ze aj tak je to klepe ako stary Singer sijaci stroj tak uz ani napad nemam ze co dalej...napadlo ma ze vymenit olejove cerpadlo...odpoved servisakov bola ze skusali to pri vymene hydrostelov...a hadaj vysledok...SINGER... :( :( :( naozaj asi new motor..........:(
...ked budem velky budem R32...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“