1,4 TSI - výměna rozvodového řetězu - rachtá

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
xxttcc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 23.02.2014 14:08
Bydliště: Jablonec nad Nisou

1,4 TSI - výměna rozvodového řetězu - rachtá

Příspěvek od xxttcc »

Ahoj,

před měsícem jsem koupil Golfa V 1.4 TSI. Kolega z práce mě upozornil na probém s rozvodovým řetězem.
Podle youtubka jsem zjistil,že mám menší problém. Jel jsem na jarní prohlídku do servisu a řekl jsem,ať mi zkotrolují řetěz,
že při studeném startu asi 5 sec.chrastí. Výsledkem bylo,že to u tohoto motoru nejde nijak proměřit. Raději jsem ten řetěz nechal vyměnit,ať je klid. Dnes jsem zaplatil 8500kč za výměnu řetězu a auto jsem dostal zpět. Před chvilkou jsem zkusil studený start a zpočátečního chrčení 5 sec. je asi tak 20 sec.. Je tohle normální? Myslel jsem,že tento zvuk zmizí jednou pro vždy.
Díky.

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karlospv »

Teho se nikdy nezbavis, tyhle motory jsou timto proslaveny. Kamaradovi meni retezovou sadu kazdejch 8tis km.

xxttcc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 23.02.2014 14:08
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Výměna rozvodového řetězu 1.4 TSI - stále rachtá

Příspěvek od xxttcc »

No upřímně jsem čekal jinou odpověď. Myslel jsem,že ta nová sada je už nějak vychytaná a bude doživotní.

Uživatelský avatar
palmexman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 29.08.2012 08:50

Re: Výměna rozvodového řetězu 1.4 TSI - stále rachtá

Příspěvek od palmexman »

Urcite rachtani po startu normalni neni a jel bych to reklamovat.
Je to presne ten mezistupen nez se trosku ohreje olej a dopne se to...idealni a skoceni o zub.
Bohuzel vymena retezu je jen prvni vec, druha je opotrbovany kolecko atd....

Ja bych to resil, nebo prodal.
Golf MKV - 1.6mpi 75kW

xxttcc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 23.02.2014 14:08
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Výměna rozvodového řetězu 1.4 TSI - stále rachtá

Příspěvek od xxttcc »

Vyměnil jsem řetěz,ozubné kol.o,vodící lišty,napínák,těsnění. Auto prodat nechci,vyhovuje mně. V úterý pojedu na reklamaci a
uvidím. Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
Rendy-R10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 18.11.2011 11:44
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Výměna rozvodového řetězu 1.4 TSI - stále rachtá

Příspěvek od Rendy-R10 »

Čaues klucí, taktéž něco málo přiložim do diskuze. Mám Golfa V 1.6 FSI, 2004 výrobu a v posledním roce mi to párkrát při studeném startu zarachtalo. Jelikož se v autech moc neorientuju, nevěděl jsem, co je to za příznaky i když na todle člověk o autech nepotřebuje skoro nic vědět, aby zjistil, že je někde chyba a zvukový projev není normální. Potom, co jsem tu procházel fórum jsem pomalu zjišťoval, že je problém. K tomu se mi přidalo celkové snížení výkonu a už nebylo na co čekat a auto jsem svěřil do péče zkušenějším, aby zjistili, kde je problém. Byly zjištěny samozřejmě špatné rozvody a přeskočení o zub. Po opravě auto jelo lépe a celkově se dá říct i ztišilo. Jsou to cca 3000km a včera mi to zarachtalo znovu 8O :|
Nevím, co si o tom mám myslet...
Asi opravdu největší chybou v životě VW bylo někdy dávat do motorů FSI a TSI řetězové rozvody, které nevydrží ani setinu života lidského :negative:

xxttcc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 23.02.2014 14:08
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Výměna rozvodového řetězu 1.4 TSI - stále rachtá

Příspěvek od xxttcc »

Já jsem to byl reklamovat a už to je v pohodě. Doufám,že také po 3000 tisících km nebudu řešit stejný problém. V servisu mě ujišťovali,že ta nová sada je už vychytaná a tento problém se nebude opakovat. Tak uvidím.

Uživatelský avatar
Rendy-R10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 18.11.2011 11:44
Bydliště: Ústecký kraj

Re: 1,4 TSI - výměna rozvodového řetězu - rachtá

Příspěvek od Rendy-R10 »

No uvidime, jak ta jejich sada je natolik "vychytana", ze bude vse v pohode. Mne to prozatim uz neudelalo, ale jakmile opet zacne a ja doufam, ze ne, pak bych to zacal opet resit...

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 TSI - výměna rozvodového řetězu - rachtá

Příspěvek od karlospv »

Není nic vychytany, jen to rikaji aby člověka uklidnili. Jedine jak to vyresit je se teho zbavit. Trpi tim jen TSI 1,2 1,4 a 1,6 tky. 2,0 uz ne co vim. FSI motory tim tolik netrpi. Jinak u TSI je ještě problém s jednim cidlem, vypne to turbo. Vymenuje se s rozvodama po tech 4-8tis km. VW o tomto problemu vi ale nikde se stim nechlubi.

xxttcc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 23.02.2014 14:08
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: 1,4 TSI - výměna rozvodového řetězu - rachtá

Příspěvek od xxttcc »

No asi to auto stejně prodám,protože mi začíná odcházet spojka u DSG.

Agent0019
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 05.06.2009 18:52

Re: 1,4 TSI - výměna rozvodového řetězu - rachtá

Příspěvek od Agent0019 »

Zdravíčko.
Trochu vám to tu oživím.
Golf Variant 1.4 TSI 90kW, Pri 66t km menená reťaz, vodiace lišty, napinák reťaze, nastavovacie kolečko a neviem čo ešte okolo rozvodov.
Teraz mám 131t km a reťaz sa znovu ozvala... Auta sa chcem do roka a do dňa zbaviť (najskôr :D). Čo všetko mám zase meniť?
Touran 2.0TDI 110kW DSG 2019

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“