Koupě Golfa V 1.4 či 1.6 ????

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Adushka :)
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.05.2014 12:39

Koupě Golfa V 1.4 či 1.6 ????

Příspěvek od Adushka :) »

Čauko :)..už pár měsíců sháním Golfa 5 a rozhodla jsem se po dlouhý době pro benzíňáka (už toho moc nenajezdím)..pořád si nemůžu vybrat autíčko, kukám jen na ty, co jsou původem z ČR a od soukromýho majitele, ne od bazaru..takže docela fuška :)..ale kdo hledá tak najde viďte..dosavadní auto mi pořád slouží (musím zaťukat), ale na dovču už bych chtěla vzít nový..rozhoduju se nad obsahem 1.4 a 1.6 ale ne FSI (tam se prý musí tankovat N98)..poradíte mi prosím prosím, pro jakej obsah a kw byste se rozhodli? Co je závádové na těchto motorech? Děkuji moc zkušení :)

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: Koupě Golfa V 1.4 či 1.6 ????

Příspěvek od pratonda »

Do FSI se 98 doporučuje výrobcem,ale není to krutonutný.Většina jezdí na 95 a čtiva o motorech je tady dost a dost...
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Koupě Golfa V 1.4 či 1.6 ????

Příspěvek od Peťas »

Nejel jsem teda ani v jednom, ale 1.4 musí být na tohle auto hóóódně slabé (řekl bych až nebezpečné).
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

xxttcc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 23.02.2014 14:08
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupě Golfa V 1.4 či 1.6 ????

Příspěvek od xxttcc »

Ahoj, z vlastní zkušenosti bych do 1.4 TSI už znovu nešel. Jsou tam špatné rozvodové řetězy a hrozí,že se ti potká motor.
Při studeném startu přijede pozdě napínák a hrozí,že ti přeskočí o zub. Dříve to řešilo VW kulancí,ale ta akce už skončila.
Zaplatil jsem za nové rozvody 8500kč a můžu pouze doufat,že už to bude v pohodě. Mám 1.4 90kw a není to extra líné auto,ale
dravec na předjíždění to taky není :D Jinak na dálnici do 120km/h si bere 6,2 - 6,4 litrů a ve městě kolem 8 litrů

phajml
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.05.2014 21:30

Re: Koupě Golfa V 1.4 či 1.6 ????

Příspěvek od phajml »

Zdravím, v Golfu 5 mám 1.4 16V a zas tak špatně to teda nejede :) na normální ježdění to bohatě stačí. A navíc motory jsou to velice spolehlivé :)

Uživatelský avatar
mre.91
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 12.05.2014 07:50
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Golfa V 1.4 či 1.6 ????

Příspěvek od mre.91 »

phajml píše:Zdravím, v Golfu 5 mám 1.4 16V a zas tak špatně to teda nejede :) na normální ježdění to bohatě stačí. A navíc motory jsou to velice spolehlivé :)
musim suhlasit , tiez mam 1.4 16v 55kw a bez poruchovy motor , auto mam od novoty a ani raz nebol v servise z niecim zavažnym... vacsinov jazdim sam a nato ze to je 55kw to ma krasny a slusny vykon .

martin.connor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.11.2013 21:59

Re: Koupě Golfa V 1.4 či 1.6 ????

Příspěvek od martin.connor »

Také mám 1.4 55kw, na ježdění po okreskách a městě bohatě stačí, jízda po dálnici je horší ale většinou jezdím jen ve dvou takže se to taky dá. Hořší to je v létě s klimoškou, to je jako se zataženou ručkou, což se projevuje hlavně při rozjezdech, jakmile auto nabere určitou energii tak se to zlepší. Žádnej rychlík to není, ale spolehlivost je opravdu dobrá. Mám najeto skoro 170t a s motorem nikdy nic nebylo. S tímhle motorem se pojí i volba pneu, nedoporučuji jít nad 16 palců... To v kombinaci s klimou bylo opravdu už za trest :(

Uživatelský avatar
WoodyGolf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.09.2013 20:33

Re: Koupě Golfa V 1.4 či 1.6 ????

Příspěvek od WoodyGolf »

I u nás máme 1.4 59 kw. A musím říct, že jsem mile překvapen. Na ježdění po městě úplně dostačující, na okreskách super. Bydlíme na hané, takže rovinka a výkon mi nechybí. A dálnice, kde jsem se bál nedostatečného výkonu zvládá wolfík na výbornou. Stálá rychlost 140 km/h při 4-4,5 otáčkách, z kopečka jede i cca 175... :D
Problém nastává při výjezdu do hor s plně naloženým autem, to už se začínáme zadýchávat a ještě když je potřeba předjet autobus chce to podřadit alespoň o dva stupně, šlápnout mu pořádně na krk a tlačit i očima, ale není nic co by nezvládl. :)
Většinou ale jezdíme kolem komína ve dvou a s bruslemi v kufru, při neustále zapnuté klimatizaci si pochutná průměrně na 6,5-7,5 l/100km.
Já jsem s ním nadmíru spokojen... :) HOWGH
VW Golf V 1.4 59kW

Uživatelský avatar
perceptio
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 14.01.2013 08:15
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Golfa V 1.4 či 1.6 ????

Příspěvek od perceptio »

Jen přidám trochou do mlejna :-). Také jsem se rozhodoval stejně a nakonec jsem vzal 1.6. A i to mi přijde teď jako minimum. Spotřebu má skoro stejnou a je tam aspoň výkonová rezerva.
Ale jinak neříkám, že všeobecně 1.4 je špatná. Měli jsem jí ve fábliji kombi pět let a večně tahala celou rodinu a plný kufr a taky to zvládla :-).
Golf IV Variant 1.6 16V - BCB

Adushka :)
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.05.2014 12:39

Re: Koupě Golfa V 1.4 či 1.6 ????

Příspěvek od Adushka :) »

Ahojky, tak jsem se nakonec po dlouhým rozhodování rozhodla pro 1.4, neúspěšně koukám kdoby od soukromých majitelů prodával, denno denně sleduju :)..jsem z Benešova u Prahy a jako naschvál prodávají auta daleko od domova (z Ostravy, Náchoda, Brna apod.) :)..při koupi auta si chci sebou vzít automechanika a ten se mnou takovou dálku nepojede :(..a vlastně ani já bych nejela takovou dálku, ujedu hodně kiláků a pak zjistím, že auto je k prdu..to si radši počkám aspoň v trošku nějaký blízkosti..1.6fsi mě lákala, jenže tam jsou drahý rozvody, resp. rětěz..ale 6 rychlostních stupňů by se mi líbilo :)..

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Koupě Golfa V 1.4 či 1.6 ????

Příspěvek od swenak »

A jak často máš v plánu měnit rozvody a řetěz?;)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Adushka :)
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.05.2014 12:39

Re: Koupě Golfa V 1.4 či 1.6 ????

Příspěvek od Adushka :) »

joo chápu tě :)..ale hledám si golfíka, kterej bude mít najeto kolem 120 tisíc a to se tak nějak mění rozvody, tak hnedka nechci investovat tolika peněz..i když nějakou rezervu si nechám, to je jasný..taky se bojím u tý 1.6 fsi toho benzínu, že má předepsáno od výrobce tankovat 98 natural i když jsem tady četla, že to zas takový problém není natankovat 95..a to 1.6 fsi jsem uvažovala právě, že jezdím do Prahy po dálnici, ne sice tak často, ale šestka se hodí a ušetří :)..

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Koupě Golfa V 1.4 či 1.6 ????

Příspěvek od swenak »

No, tak to je další ne úplně dobrá myšlenka. První, na autě, které není "téměř" nové, bych menil rozvody. Já je musel dokonce měnit na voze, který měl kolem 30tis, ač jsem nechtěl, ale byl tam problém. Nemůžeš vědět, jestli je nájezd reálný a jestli jsou rozvody OK. Takže dle mého, pokud nebudeš mít jistotu o stavu, tak prostě rozvody udělat, hned i olej, filtry.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Adushka :)
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.05.2014 12:39

Re: Koupě Golfa V 1.4 či 1.6 ????

Příspěvek od Adushka :) »

a jejej :)..tak filtry a olej určo no..je pravda, že když jsem si kupovala felicii, tak sem rozvody a pumpu měnila hnedka po koupi..u toho golfa, bych se toho chtěla vyvarovat, přeci jenom je to větší otázka peněz..ale samozřejmě, když si nebudu jistá s najetýma kilometrama, budu muset vyměnit rozvody..ale stejnak, kdo si může být jistý, že to není stočený..to už si jistý nemůže být nikdo..uvidíme :)..každopádně pudu do 1.4 golfíka..už jsem v tom jela a je docela svižný, což mě překvapilo..

Uživatelský avatar
tankista
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 446
Registrován: 01.11.2010 18:42
Bydliště: Ostrava city

Re: Koupě Golfa V 1.4 či 1.6 ????

Příspěvek od tankista »

mam 1,6 fsi a v technicaku je napsano BA 95 B.v knize co je k autu pisou bezolovnaty 98/95 a k 95 pisou toto "s nepatrnym snizenim vykonu, lehkym zvysenim spotreby a lehkym klepanim motoru az do regulace klepani"
Touran 1,4 tsi 103kw 1t2
golf plus 1,6fsi

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“