Spotreba Oleja

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
toldik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.02.2014 06:59

Spotreba Oleja

Příspěvek od toldik »

dobry den
Auto VW golf 2006 1,6 75kW
olej castrol 5W30 longlife

chcel by som sa s vami podelit s mojou skusenostou s autami vw a s mojim golfom 1,6 75kW. auto som kupil od svagra ako 8 rocne, on s nim jazdil ako s vajcami, prekrocenie rychlosti u nho nikdy nehrozilo, auto kupil ako nove a celych 8 rokov bolo servisovane iba vo vw servisoch. kde ho doslova okradali lebo vedeli ze ma peniaze a vobec do nicoho sa nerozumie. takze mu vymenili rozvody o par desiatok tisic km skor. atd atd. malo kedy odtial odchadzal za lacnejsie ako 300 eur. tolko servis Zilina. auto malo spotrebu oleja asi od 50 000km v servise mu povedali ze to nic ze to treba len doliat tak stale dolieval olej. hlavne pri dlhych trasach. kde auto islo na vyssich otackach. auto som od neho kupil preto lebo som si bol isty jeho opatrnou jazdou a tym ze auto vyzera ako nove po 8 rokoch, az hrdzu karoserie... pri mojej jazde ktora je trosku agresivnejsia ako bola jeho som za 7500km nalial 2 litre oleja ale z auta nebol unik ziadny motor bol uzlne cisty, to ma uz dozralo a auto som zveril svojemu servisakovi.

servis
vymena komplet kruzkov, plus gufera komplet pretesnenie ventilov. tesnenie pod hlavou, ked uz to bolo rozobrate tak aj rozvody sviecky. olej

za opravu som zaplatil 750 eur. s DPH

zaver bol jasny. zakarbonovane stieracie kruzky, podla servisu to bolo tym ze olej v servise nevymienali alebo bud len vypustili ciastocne a ciastocne doliali novy, povedal ze je to novy trend v servisoch, dokial nestojite pri svojom aute a nevidite ako vypustaju olej a nenalievaju ten ktory ste si priniesli tak nemozete si byt nicim 100 percent isty.

auto mam prave v zabehu zatial 500km. skvely zvuk a zakazdym ked kontrolujem olej tak je krasny cisty, neda sa to porovnat s tym co bolo vo vnutri. Takze Nikdy viac servis VW , verim ze chyba bola odstranena ak nie a ak je chyba motora znamena ze VW vyraba auta za extremnu sumu s nekvalitnych materialov.

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Spotreba Oleja

Příspěvek od Peťas »

Zanášení karbonem vidím na motorech velmi často (už při druhé výměn po cca 60tkm). Problém je jednak v těch nesmyslných cca 30tkm intervalech výměny oleje a jednak v tom, že se ty auta courají po městě, nezahřejí se a nikdo je nikdy ani trochu nepopohnal. Takže se ani pořádně nikdy nezahřál olej a karbon se potom tvoří "jak urvaný".

Ty bláboly o servisech a nevyměňování oleje jsou už tak obehrané až je to trapné. Pokud se tak někde děje v značkových servisech, tak to bude v podstatně menší míře, než u pochybných "univerzálních" servisů.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
Rendy-R10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 18.11.2011 11:44
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Spotreba Oleja

Příspěvek od Rendy-R10 »

Čaues klubáci, s něčím podobným se setkávám i u svého 1,6 FSI/2004. Za 10t km jsem před rokem doléval zhruba 2l oleje, což mně osobně přijde docela dost (olej používán Castrol Edge 5W-30). V tomto roce jsem v lednu s výměnou rozvodů přešel na Millers Oils 5W-40 a od stavu na tachometru, což bylo cca 150tkm do dneška, tj. 158tkm jsem doléval cca 1,3l oleje. Pod autem žádná skrvna, ani ve vodě a ani v prostoru motoru. Myslíte, že mě čeká to samé co uživatele toldika ohledně kroužků, přetěsnění apod.? Samozřejmě auto jezdilo do nějakých 95tkm na LL olej :-(
Díky :good:

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Spotreba Oleja

Příspěvek od yessmen »

To je ještě úplně v pohodě.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: Spotreba Oleja

Příspěvek od pratonda »

1,3l/8000km to mě "laikovi" teda zrovna málo nepřijde.Já mám Touran 1.6 FSI a od doby kdy jsem ho při 53000km koupil do dnešních 103000 jsem mimo výměny mezi 10000km až 13000km nikdy nic nedolejval.Leju Valvoline Synpower 5w40,ale asi to bude auto od auta,dle stavu,nájezdu atd
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Spotreba Oleja

Příspěvek od yessmen »

Samozřejmě že to není 100% v pořádku, ale při takový spotřebě to prostě podle mě ještě není na nějakou nutnou generálku motoru.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
Rendy-R10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 18.11.2011 11:44
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Spotreba Oleja

Příspěvek od Rendy-R10 »

Ok, necham to prozatim byt. V pripade nejakych problemu bych to zacal resit a zameril se na casti, co popisoval toldik...

schneefall
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 13.08.2011 12:32

Re: Spotreba Oleja

Příspěvek od schneefall »

1.6 MPI 8V asi oleje žerou a budou žrát, kamarádovi papká zhruba litr na 3000 km, kámošce po 250 000 km litr na tisíc.Rodičům na octavii žral motor litřík na 1000 km a rozhodli se pro GO motoru, což se nepodařilo neboť ve válci byla od prasklého pístního kroužku vydřená drážka. Následovala výměna motoru za "zánovní" necelý rok starý agregát (rok výroby motoru 2010. rok výměny 2011) Teď, po najetých 100 000 km na novém agregátu si motor sice mezi výměnami oleje (15000 km) nežádá dolévání oleje ale při poslední výměně byl stav starého oleje lehce pod minimem, takže si myslím že si to pomalu ale jistě taky začne brát.Než se ale dostano na litr na 1000 km tak to auto snad už mít nebudou :)

Uživatelský avatar
Dareb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 20.09.2010 23:09
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Spotreba Oleja

Příspěvek od Dareb »

Zdravím, dolévám olej 1:1 s benzínem. Hrůza :-D . Ale sundal jsem sání a jak je klapka, tak tam byla alespoň čajová lžička oleje.
Co je špatně? viz. foto
Přílohy
IMG_1062.jpg

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“