Problém s chlazením - VW Golf V, 1.4

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
RadikM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 22.04.2014 22:25

Problém s chlazením - VW Golf V, 1.4

Příspěvek od RadikM »

Dobrý den,

mám problém s chlazením motoru u mého Golfa V. Jde o to, že dochází k přehřívání chladící kapaliny, vlivem občasného výpadku ventilátoru na sahaře. Ventilátor postě sem tam nesepne. Pokud jede tak se točí normálně, otáčky ventilátoru se také regulují normálně, nikde nic nehrčí, po vizuelní stránce není nikde orezlý, atd. Co jsem vypozoroval, tak vetšinou přestane fungovat, jakmile se mi na budících rozsvítí žlutá kontrolka motoru. Prošel jsem snad veškerou kabeláž co může patřit k ventilátoru a sahaře obecně, vše vypadá OK. Auto už bylo v servise, tam mi řekli, že celá sahara je KO a je třba jí vyměnit, v dalším servise mi řekli, že sahara je OK.....
Má otázka je, může být někde skrat, špatná pojistka, zakorodovaný kontakt, nějaké relé, čidlo špatné??? které toto může zpusobovat? Na co se podívat atd? Může být ventilátor či celá chladičová stěna opravdu špatná i když prostě sem tam ventilátor normálně funguje. Setkal se s tímto problémem někdo? Chtěl bych nejprve vyloučit všechny možnosti, než budu investovat do nové chldičové stěny. Budu rád za jakékoliv rady, kde na co kouknout, zkontrolovat, atd. Díky

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“