2,0 TFSI cinkani

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
Lordozo
Člen klubu
Příspěvky: 1312
Registrován: 24.07.2008 17:16
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

2,0 TFSI cinkani

Příspěvek od Lordozo »

Zdravim mam dotaz co by mohl byt zvuk . Jedu krasna rovna cesta kolem 50km/h mam tam 4 . Jelikoz ma motor neco kolem 2000 tis. otacek tak kdyz nepodradim a dam plny plyn tak nez auto vystartuje vpred je asi jen na vterinku a neco slyset takove zacinkani jakoby kov na kov . Jak se motor roztoci nebo je v otackach tak po zvuku ani stopa . Podobny zvuk sem slychaval ve starem golfu III 1.8 55kW kdy sem jel do kopce a dal plny plyn tak tam proste motor mel najeto uz asi hodne a zvuk toho sel slyset porad ale vzdy jen v zatezi jinak slyset nebyl ani kdyz se treba na prazdno protocil motor . Tam sme to odhadovaly na ventily ci rozvody ted uz nevim .
Jo jinak VAG zadna chyba !

Vi nekdo ?
AUDI A4 Avant

Uživatelský avatar
Lordozo
Člen klubu
Příspěvky: 1312
Registrován: 24.07.2008 17:16
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,0 TFSI cinkani

Příspěvek od Lordozo »

Nerikejte ze se s timto jevem nikdo nesetkal i v jinych verzich a motorech ? Je pravda ze sem to pozoroval jen u benzinu !
AUDI A4 Avant

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

2,0 TFSI cinkani

Příspěvek od swenak »

Mozna se v tech otackach jen motor vice trepe a neco tam drnci. Sveho casu mi drncel na stene plech, co jsou pod nim myslim hadice chlazeni.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Lordozo
Člen klubu
Příspěvky: 1312
Registrován: 24.07.2008 17:16
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,0 TFSI cinkani

Příspěvek od Lordozo »

swenak píše:Mozna se v tech otackach jen motor vice trepe a neco tam drnci. Sveho casu mi drncel na stene plech, co jsou pod nim myslim hadice chlazeni.
taky me to napadlo ale ten zvuk je proste jako kov na kov ale silny ne treba kdyz se trepe hlinikovy plech . Budu muset doufat ze to nic neni . Snad jen jestli preventivne nevymenit rozvody s pumpu !
AUDI A4 Avant

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2,0 TFSI cinkani

Příspěvek od swenak »

Tak si zajeď třeba k někomu na brzdu, na válcích pojedeš 50km/h a budete poslouchat :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Lordozo
Člen klubu
Příspěvky: 1312
Registrován: 24.07.2008 17:16
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,0 TFSI cinkani

Příspěvek od Lordozo »

swenak píše:Tak si zajeď třeba k někomu na brzdu, na válcích pojedeš 50km/h a budete poslouchat :-)
a to neni spatny napad ! Jen ta cena ze ? Ale stejne to mam prej ciple tak sem to chtel zmerit :)
AUDI A4 Avant

Uživatelský avatar
tankista
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 446
Registrován: 01.11.2010 18:42
Bydliště: Ostrava city

Re: 2,0 TFSI cinkani

Příspěvek od tankista »

hele nakopiruju ti neco ze skodovackeho fora ja mam 1,6 fsi a zda se mi ze mi to taky dela
( Ahoj,
dnes se mi povedlo mluvit s člověkem (ne ze ŠA, nebo servisu), který zdá se o motorech něco ví a ten mi řekl asi toto. Zvoní to s největší pravděpodobností proto, že při akceleraci dochází k rozvibrování pístu ve válci (je otázkou, jestli je to problém paliva, případně spalováním na hranici zápalnosti, vstřiků – prostě nedojde k zapálení na ideálním místě ve válci) píst pak při tom zavibrování zvoní patkami o stěny válce. Příčinou je pak pravděpodobně nevhodná konstrukce pístu (motoru), nebo to, že byly povoleny příliš veliké tolerance. Další možná příčina jsou kroužky s velikou tolerancí, opotřebením …. Rozebírat to je prý blbost, tedy pokud není známo to, co to vyřešilo u jiných aut která to nedělají. Myslím si, že u jiných co to nedělá, se prostě do výroby dostaly díly s větší přesností, nebo se změnila konstrukce čehosi. Já sám vím určitě o 1,6FSI, které se takto neprojevují.)
Touran 1,4 tsi 103kw 1t2
golf plus 1,6fsi

Uživatelský avatar
Lordozo
Člen klubu
Příspěvky: 1312
Registrován: 24.07.2008 17:16
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,0 TFSI cinkani

Příspěvek od Lordozo »

tankista píše:hele nakopiruju ti neco ze skodovackeho fora ja mam 1,6 fsi a zda se mi ze mi to taky dela
( Ahoj,
dnes se mi povedlo mluvit s člověkem (ne ze ŠA, nebo servisu), který zdá se o motorech něco ví a ten mi řekl asi toto. Zvoní to s největší pravděpodobností proto, že při akceleraci dochází k rozvibrování pístu ve válci (je otázkou, jestli je to problém paliva, případně spalováním na hranici zápalnosti, vstřiků – prostě nedojde k zapálení na ideálním místě ve válci) píst pak při tom zavibrování zvoní patkami o stěny válce. Příčinou je pak pravděpodobně nevhodná konstrukce pístu (motoru), nebo to, že byly povoleny příliš veliké tolerance. Další možná příčina jsou kroužky s velikou tolerancí, opotřebením …. Rozebírat to je prý blbost, tedy pokud není známo to, co to vyřešilo u jiných aut která to nedělají. Myslím si, že u jiných co to nedělá, se prostě do výroby dostaly díly s větší přesností, nebo se změnila konstrukce čehosi. Já sám vím určitě o 1,6FSI, které se takto neprojevují.)
No to uz vypada jako realna moznost . Spis otazka jestli to resit nebo ne ? Kdyz pise ze rozebirat je to blbost . Nebo se snzit vymacnout jestli to opravdu je na zavadu nebo ne ! S palivem je to mozne protoze vetsinu casu jezdim N95 + VIF , na VERVU nebo MAXXMOTION sem si toho nevsim na to se budu muset zamerit .
AUDI A4 Avant

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: 2,0 TFSI cinkani

Příspěvek od Peťas »

Tak jsi si nakonec sám odpověděl..... Zkus jednou natankovat nějakou 98, nebo lepší a poslouchej......
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
Lordozo
Člen klubu
Příspěvky: 1312
Registrován: 24.07.2008 17:16
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,0 TFSI cinkani

Příspěvek od Lordozo »

Peťas píše:Tak jsi si nakonec sám odpověděl..... Zkus jednou natankovat nějakou 98, nebo lepší a poslouchej......
Jasny zkusim . Je lepsi to tady trosku probrat . Preci jen vic hlav vetsi zmatek . :mrgreen:
AUDI A4 Avant

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

2,0 TFSI cinkani

Příspěvek od swenak »

95 + VIF? Se pak nediv.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Lordozo
Člen klubu
Příspěvky: 1312
Registrován: 24.07.2008 17:16
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,0 TFSI cinkani

Příspěvek od Lordozo »

swenak píše:95 + VIF? Se pak nediv.
nerikej ze je to nejaka chyba .
AUDI A4 Avant

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

2,0 TFSI cinkani

Příspěvek od swenak »

na 95 motor nema tak plynuly chod, trese se...nevim, co uzivas za prisadu, ale 100% to nezveda oct cislo... sice dle testu to zvedne mazaci schopnosti, tak oct cislo zveda snad jen jeden produkt, jmeno nevim, byl to nejaky usa produkt a cena na nadrz byla kolem 20usd...dej si hledat testy, v uk to snad delal i nekaky tv magazin...v nekterych pripadech se oct cislo i snizilo...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Lordozo
Člen klubu
Příspěvky: 1312
Registrován: 24.07.2008 17:16
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,0 TFSI cinkani

Příspěvek od Lordozo »

swenak píše:na 95 motor nema tak plynuly chod, trese se...nevim, co uzivas za prisadu, ale 100% to nezveda oct cislo... sice dle testu to zvedne mazaci schopnosti, tak oct cislo zveda snad jen jeden produkt, jmeno nevim, byl to nejaky usa produkt a cena na nadrz byla kolem 20usd...dej si hledat testy, v uk to snad delal i nekaky tv magazin...v nekterych pripadech se oct cislo i snizilo...
to sem taky netvrdil ze oct. cislo zveda . Obal sem si precetl takze vim co dela a co ne . Takze s toho tady se da usuzovat ze to cinkani je asi od toho ze uzivam 95 oct a ne 98 jak se pise na nadrz OK to uz se da povazovat za odpoved . Zkusim teda nejak pozjistovat jestli to de slyset i u toho 98 oct. benzinu .
AUDI A4 Avant

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: 2,0 TFSI cinkani

Příspěvek od Peťas »

swenak píše:na 95 motor nema tak plynuly chod, trese se...nevim, co uzivas za prisadu, ale 100% to nezveda oct cislo...
V tom bych hlavní problém neviděl... Všude se uvádí, že ty motory můžou jezdit i na N95, ale bude mírně snížený výkon. Sám jezdím na to samé (N95 + VIF) a motor jde klidně.

To "cinkání" by sice opravdu mohly být projevy detonačního spalování, ovšem od toho je tam čidlo klepání (myslím, že dokonce dvě), které upraví předstih tak, aby to nedělalo.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“