Prosím poraďte před nákupem VW MK5 GTI

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
WAR10K
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.09.2014 18:42

Prosím poraďte před nákupem VW MK5 GTI

Příspěvek od WAR10K »

Ahoj, jsem tu novej a nenašel jsem tady nikde přesně to co bych potřeboval vědět a tak mám na vás pár dotazů ohledně VW Golfa V GTI. Mám vyhlídnutého jednoho r.v. 05 se 120 000km dovezený z D, vypadá moc hezky a km by možná mohly i sedět. Auto chci na ježdění do práce a občasné zlobení a vyblbnutí se. Do práce 4x týdně 35km/den + sem tam blbnutí a nějaký výlet do 300km.Teď k dotazům
1.-Nějaké vážnější problémy, kterými trpí 2.0 TFSI tohoto ročníku? 8O
2.-Jaké dosahujete spotřeby při normální poklidné jízdě cca +/- 100km/h. ( jde mi trochu o to aby mě auto nesežralo při cestách do práce.
3.-Hodí se vůbec Golf GTI na normální ježdění? :roll:

To je asi tak vše. Golf je pro mě srdcovka a koupí GTIčka bych si splnil sen, ale nejdřív o něm chci něco pozjišťovat.

Děkuju všem moc za odpověď. :good:

Uživatelský avatar
Lordozo
Člen klubu
Příspěvky: 1312
Registrován: 24.07.2008 17:16
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím poraďte před nákupem VW MK5 GTI

Příspěvek od Lordozo »

Ahoj jezdim denne do prace , ale jen cca 5km tam 5km zpet . Porad ale mesto a kdyz jezdis na pohodu 8,5 na sto neni problem . Kamarad s rokem 08 jezdi dokonce o litr min tak nevim jestli je to tim ze mam AXX motor . A na normalni jezdeni je prave GTI super . Flexibilita auta je to co me na nem bavi nejvic . Nechces , jedes na pohodu . Chces , a poradne si jizdu uzijes . A neduhy snad jen ze to zere benzin jinak parada . Poruchy po roce snad jen ze me nedrzel teplotu motoru takze vymena termostat , desticky proste spotrebni material zadna hruza . Jinak mam taky rok 05 190tis. km
AUDI A4 Avant

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Prosím poraďte před nákupem VW MK5 GTI

Příspěvek od swenak »

Zkusil bych tady hledat, o spotrebe je tady cele tema, stejne tak o problemech, dokonce je k tomu i dokument. Jinak ja jsem dlouhodobe kolem 12, ale eko jizdu jsem mel i pod 7 myslim.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Prosím poraďte před nákupem VW MK5 GTI

Příspěvek od Peťas »

WAR10K píše:Teď k dotazům

2.-Jaké dosahujete spotřeby při normální poklidné jízdě cca +/- 100km/h. ( jde mi trochu o to aby mě auto nesežralo při cestách do práce.
3.-Hodí se vůbec Golf GTI na normální ježdění? :roll:
2 - mrkni do podpisu, je to vesměs klidnější jízda, jenom občas předjetí nějakého "šneka" v provozu
3 - denně, v klídku, cca 15km do a 15km z práce, naprostá spokojenost. Jsou to takové "dvě v jednom", podle toho co od toho zrovna chceš.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
Partes.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.10.2014 08:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím poraďte před nákupem VW MK5 GTI

Příspěvek od Partes.cz »

Já měl GTI edition30, s chipem odměřeno na brzdě 280ps, DSG měl jsem to přes rok a půl a denně jsem s tím jezdil do práce a normální jízdou do 9litrů/100km. Není ale problém 15l/100km, když máš sportovního závodního ducha :-D. Ale určitě tento motor obvzláštně v řadě 5 je pecka. A jak už bylo řečeno, je to dva v jednom. Můžeš jezdit v klidu a pohodě a nebo můžeš jezdit dravě a sportovně ale s vírem v nádrži :-D Za mě neváhej a kup si to pokud se tak již nestalo. Ale jestli to má 120 najeto, určitě hned rozvody atd.
Vedoucí pro rozvoj obchodu ve specializovaném inzertním portálu na nové i použité náhradní díly - Partes.cz

Uživatelský avatar
MichalKupec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 30.03.2011 13:05

Re: Prosím poraďte před nákupem VW MK5 GTI

Příspěvek od MichalKupec »

Mám AXX r.v.2005 v DSGčku od nějakých 229tis se serviskou až do 200.. Najel jsem s nim zatím necelých 5tis. Hned po koupi jsem měnil olej v převodovce, olej a filtry. Ted na řadu přišla výměna termostatu protože se ted v zimních ránech nezahříval a bohužel to zatím moc nepomohlo. Na jaře budu dělat asi brzdy a možná rozvody, jelikož jsem nenašel v servisce nějaký záznam o výměně.. Jinak jezdím s ním denně nějakých 80km a jsem spokojen. Spotřeba 8,5 - 9l/100km a to z větší části jezdím dálnice, okresky někdy i kolem 8litrů. A přesně jak říkají ostatní, dá se s tím jezdit hezky v klidu a i dravě, jasně má to sice vyšší spotřebu než jiný auta ale zas je to prostě GTIčko dvoulitr benzin a ne nějaká nafta nebo lína benzinová atmosféra, která žere jen o litr mín ;-)
MK5 GTI

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“