2.0 TFSI - napínák řetězu vačkové hřídele

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Nosnx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 06.10.2008 14:43
Bydliště: United Kingdom

Re: 2.0 TFSI - napínák řetězu vačkové hřídele

Příspěvek od Nosnx »

a13sh píše:Tak jenom pro doplneni - mam vymeneny to co kluci prede mnou: napinak i s retezem + zdvihatko v pumpe. Ja teda jeste nechaval zaroven delat i rozvody a zvuk uplne jinde,ted si to pekne cvrlika. Mam natocene videa pred i po,bohuzel na nich neni tak moc znat ten rozdil jako v realu. Od ted budu mit klidnejsi spani :thanks:
Na kolik výjde tento servis?

tomik602
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.05.2016 15:00

Re: 2.0 TFSI - napínák řetězu vačkové hřídele

Příspěvek od tomik602 »

Zdravím,
mám stejný problém s napínákem řetězu, který se chystám měnit, ale mám k tomu další závadu a to tu, že mi do motorového oleje teče benzín. Mohlo by to být tím zdvihátkem? Že by bylo už na tolik prošoupané?

Zajíc89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13.12.2013 17:29

Re: 2.0 TFSI - napínák řetězu vačkové hřídele

Příspěvek od Zajíc89 »

Zdravím,
taky momentálně řeším problém ohledně rozvodového řetězu a napínaku. Ale u mě to vypadá na ten přestavovač. Když otáčky motoru překročí 3000, tak je slyšet řachtavý zvuk. Viz. video https://www.youtube.com/watch?v=phf7EIDLguk" onclick="window.open(this.href);return false;. Nedokážete někdo poradit?

Díky

a13sh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 19.09.2010 21:57

Re: 2.0 TFSI - napínák řetězu vačkové hřídele

Příspěvek od a13sh »

Nosnx píše:
a13sh píše:Tak jenom pro doplneni - mam vymeneny to co kluci prede mnou: napinak i s retezem + zdvihatko v pumpe. Ja teda jeste nechaval zaroven delat i rozvody a zvuk uplne jinde,ted si to pekne cvrlika. Mam natocene videa pred i po,bohuzel na nich neni tak moc znat ten rozdil jako v realu. Od ted budu mit klidnejsi spani :thanks:
Na kolik výjde tento servis?
vyslo me to tusim na 14 tisic

Gionta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 10.01.2014 17:48

Re: 2.0 TFSI - napínák řetězu vačkové hřídele

Příspěvek od Gionta »

Ahojte, po výmene retaze a napináku toto:

https://www.youtube.com/watch?v=ptXST59YJ34" onclick="window.open(this.href);return false;

Nejaké rady? Pár ludí mi písalo rovnaký problém a bola posunutá vyfuková vačka o zub?

Na diagnostike skáče predzápal aj o 20°
VW Golf GTI Edition 30

Kapr99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 09.11.2017 16:25

Re: 2.0 TFSI - napínák řetězu vačkové hřídele

Příspěvek od Kapr99 »

Cau chci se zeptat.
Pro vymenu napinaku retezu a retezu (+ teda jeste cam followeru kdyz uz) je potreba neco na vacky?
Byl jsem ted v servisu kam normalne chodim a tam mi rekli ze u nich to nepujde ze na to nemaji vybaveni.

Co autorizak? Jak se bude tvarit na to ze uz mam svoje dily?
EDIT: tak v autorizaku mi to neudelaj...(svoje dily a politika atd...)
Nekdo kdo to dela v Praze?

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - napínák řetězu vačkové hřídele

Příspěvek od swenak »

Zkus Moltencars, P10.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Pepa GTi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 20.12.2017 07:00
Bydliště: Šlapanice

Re: 2.0 TFSI - napínák řetězu vačkové hřídele

Příspěvek od Pepa GTi »

Je to o lidech, já měnil rozvody na vačce a přestavovač v autorizáku a měl jsem své díly. Mají všechny potřebné přípravky a hlavně tabulkový čas na výměnu. Dokonce mi nafotili komplet postup při demontáži a montáži zpět a veškeré měněné díly jsem měl v kufru. Ale bohužel mé zkušenosti nejsou z Prahy.
Mk5 GTi 147Kw
Řízení musí být radost, NE jen nutnost.

jirka96.tdi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.03.2015 01:33
Bydliště: Pilsen

Re: 2.0 TFSI - napínák řetězu vačkové hřídele

Příspěvek od jirka96.tdi »

Ahoj můj motor má stejný zvuk jako na videu u prvního příspěvku . rozdíl je ale v tom že zvuk dieselu vydává pouze když je zahřátý na provozní teplotu a při studených startech má normální zvuk . nevíte co by to mohlo být ? ¨je to motor AXX r.v 2006 a má najeto 205000km díky za pomoc
Golf V GTI AXX

Uživatelský avatar
Pepa GTi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 20.12.2017 07:00
Bydliště: Šlapanice

Re: 2.0 TFSI - napínák řetězu vačkové hřídele

Příspěvek od Pepa GTi »

jirka96.tdi píše:Ahoj můj motor má stejný zvuk jako na videu u prvního příspěvku . rozdíl je ale v tom že zvuk dieselu vydává pouze když je zahřátý na provozní teplotu a při studených startech má normální zvuk . nevíte co by to mohlo být ? ¨je to motor AXX r.v 2006 a má najeto 205000km díky za pomoc
Pokud nebyly dělaný rozvody na vačce, tak bych začal určitě tím, že zkontroluju stav. Po zahřátí olej zřídne a může docházet k menší ztrátě tlaku, nějakým menším únikem a tím se i pořádně nedopne řetěz. Co VAG? Žádná chyba? Případně nechat změřit správný tlak oleje.
Mk5 GTi 147Kw
Řízení musí být radost, NE jen nutnost.

jirka96.tdi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.03.2015 01:33
Bydliště: Pilsen

Re: 2.0 TFSI - napínák řetězu vačkové hřídele

Příspěvek od jirka96.tdi »

Ahoj .Tak představovač a řetěz je KO. je tam špatné těsnění a po zahřátí a zřídnutí oleje tam nastává únik a poté špatně napíná řetěz .
Golf V GTI AXX

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“