GTI 2.0TFSI s DSG - Po dlhsom státí,nastartovani a naslednom rozbehu nieco jemne zarachoce - ako klapka ktora sa prepne

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
PeterPeto
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

GTI 2.0TFSI s DSG - Po dlhsom státí,nastartovani a naslednom rozbehu nieco jemne zarachoce - ako klapka ktora sa prepne

Příspěvek od PeterPeto »

Caute

Chcem sa spytat. Doteraz som to nepostrehol, nakolko som jazdil s hlasnejsie pustenou muzikou.

Ked po dlhsom case nastartujem, motor je studeny, dam na DSG "P" a zacnem sa pomaly rozbiehat, prevodovka drzi prevod 1 az cca do 2300 otacok, nasledne je pocut ako keby sa daka klapka prepla v motore (taky divny zvuk na ktory som nebol zvyknuty) a prevodovka prehodi na 2 rychlost.

Potom uz to nerobi, vsetko klape tak ako ma. Az po cca 4 hodinach sa to opat prejavi, ked motor vychladne.
Tak ako keby v motorovom priestore daco zarachotalo. Neviem ci daka klapka vo vyfukovom potrubi, alebo v sani, ....
Neviem ci to tak ma robit, alebo ide o zaciatky nejakej zavady. Inak s autom neni problem a vsetko ide OK.

Dakujem za kazdu radu

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

GTI 2.0TFSI s DSG - Po dlhsom státí,nastartovani a naslednom rozbehu nieco jemne zarachoce - ako klapka ktora sa prepne

Příspěvek od swenak »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=298367" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
PeterPeto
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: GTI 2.0TFSI s DSG - Po dlhsom státí,nastartovani a naslednom rozbehu nieco jemne zarachoce - ako klapka ktora sa prepne

Příspěvek od PeterPeto »

Dakujem za odkaz.

Vyzera, ze to bude tym ABS.
Na predoslych Golfoch 1,4 55kw, ani na 1,4 59kw som to vobec neregistroval.

Som si vsimol, ze ked sa rychlejsie rozbieham, mam tam uz zaradenu 2 a az niekde pri radeni 3 rychlosti to spravi.
Takze neni to vzdy pri tych istych otackac a preradovani na urcitu rychlost.
Dnes mi to spravilo pri 1500 otackach, tak to skusim porovnat s aktualnou rychlostou, nech mam istotu a pokoj na duši :)

Velmi pekne dakujem

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“