2.0 TFSI GTI divný zvuk po nastartování motoru

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sally
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 21.10.2012 23:59
Bydliště: Olomouc

2.0 TFSI GTI divný zvuk po nastartování motoru

Příspěvek od Sally »

Zdravím všechny, začal se mi z ničeho nic loudit z motoru takový nepřijemný "bzučivý" zvuk po nastartování. Nevím co to muže být, ale je to jen po nastartování motoru a jen když je motor studený. Pak už druhý start nic. Nikdy to nebylo delší než 5 sekund, někdy to jenom "brnkne" někdy to neudělá vůbec a někdy to je max do 5ti sekund ani ne. Přiložím videjko, snad už se s tím někdo setkal a nebude to nic hrozného. Díky všem :-( motor AXX.

https://www.youtube.com/watch?v=d2N9-CB ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Sally
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 21.10.2012 23:59
Bydliště: Olomouc

Re: 2.0 TFSI GTI divný zvuk po nastartování motoru

Příspěvek od Sally »

Nikdo neví? :-( teď už to není tak dlouhé, už to je jen tak sekundu a pak klid. Někdy vubec. Nesetkal se s tím někdo??? :-(

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

2.0 TFSI GTI divný zvuk po nastartování motoru

Příspěvek od swenak »

Přijde mi, že tam něco dře, co se točí.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Sally
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 21.10.2012 23:59
Bydliště: Olomouc

Re: 2.0 TFSI GTI divný zvuk po nastartování motoru

Příspěvek od Sally »

No to mě taky, ale otázka je co? .. myslíš že by to mohl být startér? třeba teď jak je tepleji tak to udělá jen někdy nebo i vubec,, což prostě nechápu..

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI GTI divný zvuk po nastartování motoru

Příspěvek od swenak »

Startér snad ne, ten sse snad netočí, když nastartuješ. Resp. jestli to nejsou 2 různý zvuky. První mi přijde, jako nějaké dření něceho, cos e rychle točí (zkus třeba sundat před startem řemen alternátoru) a to druhé mi přišlo jako nějaký vzduch. Ale možná to jen zkresluje video.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Sally
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 21.10.2012 23:59
Bydliště: Olomouc

Re: 2.0 TFSI GTI divný zvuk po nastartování motoru

Příspěvek od Sally »

Já jsem si právě taky říkal, že by to starter být neměl, ale nenapadá mě nic moc. To je spíš ten první zvuk, ten druhej už je to, jak jsem převzal telefon do ruky, tak sem udělal dlaní takovou jakoby "ozvěnu" nic víc. Co mě tak ještě přišlo jak kdyby škrtící klapka, ale ta se zas nastavuje při otočení klíčku a pak by už nic dělat neměla.. a co vysokotlaké čerpadlo? auto nějak neprojevuje že by mu něco bylo, jede v pohodě vše OK, diagnostika nic neříká, jen prostě po startu ten zvuk a pak klid. Teď jak se oteplilo tak jak kdyby jen sekundu to brnkne a pak klid a nebo to někdy neudělá vubec.. zkusím ten řemen zhodit a uvidím,, že by ložisko v altiku? Díky moc chlape za reakce

kostidrom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 02.10.2019 21:52

Re: 2.0 TFSI GTI divný zvuk po nastartování motoru

Příspěvek od kostidrom »

Zdravym mam podobny problem u 1,4 tsi taky to děl občas mě i u zahřateho auta jaks te to vyřešil by mě zajimalo
golf 1,4 tsi 2007

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“