1.6 FSI, vyplatí se čipovat?

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
jerrry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 04.03.2010 23:55

1.6 FSI, vyplatí se čipovat?

Příspěvek od jerrry »

Ahoj, příliš se v tomto neorientuji, ale u mého Golfíka mi vadí, že je motor trochu línější. Nejsem žádný pirát silnic, ale třeba při předjíždění bych ocenil, kdyby auto jelo trochu lépe :) kamarád mi poradil, že by mi mohl pomoci chip tuning, který by přidal pár koníků + sportovní sání + případně nové sportovní svíčky a brát lepší palivo. Máte s tím někdo zkušenost a stojí za to do toho jít? Chipování i s měřením výkonu na brzdě jsem sehnal za 4 600 Kč, sání taky není zas tolik drahé a pak případně ještě svíčky, ale zajímalo by mě, zda to jsou podle vás vyhozený koruny nebo by to smysl mělo? Díky moc.
VW Golf V, 1.6 FSI "Sportline" '04

Uživatelský avatar
e.x.e.m.p.o.r.e
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 01.05.2013 21:12

Re: 1.6 FSI, vyplatí se čipovat?

Příspěvek od e.x.e.m.p.o.r.e »

Ahoj z vlastní zkušeností vím,že sportovní filtr,svíčky,výfuk a palivo udělalo s mojí 1.6 16V dost,ale motory bez turba nemá cenu chipovat. Určitě to přidá tah,ale jenom tim,že ti otevřou škrtící klapku a auto je jak furt na sitiči :D a žere to pak jak hovado. Teda v mém případě mluvím o extérním chipu což byli fakt vyhozený prachy. Jinak některé motory mají nějakou rezervu která se dá přepsáním hodnot v řídících jednotkách využít,ale u 1.6 bez turba moc poníků nepřidaní. Taková 1.8T nebo 2.0T to by bylo jiný kafe tam se dá nahnat pěkný stádo kobyl :D

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 FSI, vyplatí se čipovat?

Příspěvek od Phob »

Přikláním se k názoru že je to vyhození peněz, raději ty peníze dej bokem, a pak pořiď auto s lepším motorem :)

Uživatelský avatar
jerrry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 04.03.2010 23:55

Re: 1.6 FSI, vyplatí se čipovat?

Příspěvek od jerrry »

díky za reakce, tak to se na to raději vykašlu a nechám motor být :) a holt počkám až na nové auto :)
VW Golf V, 1.6 FSI "Sportline" '04

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“