2.0 TFSI AXX cukani pri akceleraci

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2.0 TFSI AXX cukani pri akceleraci

Příspěvek od Davwe »

Ahoj,

tak mam prvni problem s GTI. Jedna se o DSG s motorem AXX.

Pri plnym plynu mi to lehce cca 3x cukne v rozmezi 3-4,5tis. ot, je to takovy vypadek podle me ani ne na pul sekundy, dal do omezovace to jede normalne, ztratu vykonu taky nepocituju. Pokud jedu na pul plynu, tak to necuka. Dela to tak dve ze tri akceleraci. Diag ukazuje pouze nedostatek plniciho tlaku (to mi ovsem pise od doby co to mam, vyskoci to po smazani treba za 3 dny). Na jednicku a dvojku to v podstate citit neni (i kdyz na dvojku kdyz se na to clovek soustredi tak jo) a kazdy dalsi kvalt je znatelnejsi.

Chystam se vymenit jako prvni svicky, ma nekdo jeste nejaky jiny napad?

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: 2.0 TFSI AXX cukani pri akceleraci

Příspěvek od tomasgti »

Pokud diagnostika pise "pouze" nedostatek plniciho tlaku tak bych se primarne zameril na to. Muze to byt DV ventil v horsim pripade cele turbo (je toho taky napsano hodne i s navody a dily) a teoreticky by to mohlo vyresit i to cukani.
Pirelli edition

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI AXX cukani pri akceleraci

Příspěvek od Davwe »

DV ventil byl prvni co jsem vymenil po koupi (cca dva mesice zpatky) :) Myslis, ze by to mohlo zpusobovat turbo? Je to jen zlomkovy propad, jinak auto jede jak z praku :)

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: 2.0 TFSI AXX cukani pri akceleraci

Příspěvek od tomasgti »

Pokud si vymenil DV a porad to pise chybu na tlaku tak je bud nekde unik nebo je chytle turbo. A pokud jezdis s chybou na tlaku tak si mozna jeste ani nepoznal pravy vykon toho auta :) Cukani muze byt pochopitelne i jinyma vecma (vaha vzduchu, svicky co ja vim co jeste)
Pirelli edition

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI AXX cukani pri akceleraci

Příspěvek od Davwe »

Myslim, ze vykon jsem poznal, mam zmerenou stovku podle gps kolem sesti vterin po chipu (nejlepe 5,94s) :) A ta chyba tam vazne skoci jednou druhy den, pak po tydnu, takze jsem to doposud prisuzoval nejakymu chvilkovymu erroru :)

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: 2.0 TFSI AXX cukani pri akceleraci

Příspěvek od tomasgti »

chvilkovy error to byt muze, ale podle toho co pises tak se ta chyba objevuje nepravidelne pravidelne :) takze neco tam nebude uplne OK, jen tak by se nevypsala, tedy jestli tam nemuze byt problem v nejakem cidle (vazne netusim). Kazdopadne muze byt nesmyslny chip tzn. zvednuty tlak, ze unavene turbo uz toho tlaku nedosahne v nekterych momentech nebo muze byt turbo unavene natolik a cip ok, ze uz vynecha nekdy proste. Pokud mas moznost tak bych nechal nalogovat auto, potom by melo byt jasneji. :)
Pirelli edition

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI AXX cukani pri akceleraci

Příspěvek od Davwe »

To prave nemam moznost nebo nevim kdo to s VAGem umi, je tu nekdo takovy? Je mi jasny, ze by to tam byt nemelo. Kazdopadne teprve po vymene DV to auto zaclo poradne jet :) Takze s DV byla velka zmena, to jsem zapomnel zminit. Jako samozrejme nebranim se tomu, ze by to mohlo byt turbo, ale radsi bych resil neco levnejsiho :) Kazdopadne bych se rad vyhnul metode pokus omyl, abych tam zahucel za 15 a zjistil, ze je to turbo :)

Bude mi k otestovani vahy stacit testovacka s odpojenou?

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI AXX cukani pri akceleraci

Příspěvek od Davwe »

Tak mi to nedalo, odpojil jsem vahu a sel se projet cca 10km. Z cca deseti testu na trojku i ctyrku plnej to neudelalo nic. Tak to necham den dva odpojeny, jestli to nebyla nejaka shoda nahod a uvidim.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

2.0 TFSI AXX cukani pri akceleraci

Příspěvek od swenak »

Kdyz se odpoju vaha, jede to na nejakou generovanou krivku. Jinak kabel mam, vahy mam, Praha:)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI AXX cukani pri akceleraci

Příspěvek od Davwe »

Ja jsem z prahy 9 :) zitra to otestuju v provozu :) kdyztak bych od tebe tu vahu vzal, to je jasny. Modlim se hlavne, aby to tim bylo :) kazdopadne mi prislo, ze to nejak strasne jede, ale to bude asi placebo ze se neco zmenilo :)

Vratil jsem se se spotrebou 21,8l na sto :twisted:

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

2.0 TFSI AXX cukani pri akceleraci

Příspěvek od swenak »

Váhu spíše na otestování, prodávat asi nechci, to víš, rezerva:) Jinak být KO turbo, tak to není asi cuknutí. Třeba by mohl být problém v regulaci, třeba nějak drhne. Nebo ve ventilu regulace.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: 2.0 TFSI AXX cukani pri akceleraci

Příspěvek od yessmen »

Co třeba vačka -> zdvihátko -> pal.pumpa atp..
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI AXX cukani pri akceleraci

Příspěvek od Davwe »

Vezmu to poporade. Zacnu tou vahou :) swenaku odkud z prahy jsi a jak jsi na tom casove? :))

Je prinejmensim podezrele, ze to bez vahy nedela, ale uz jsemcsi zvykl, ze u me je to vetsinou ta horsi varianta :)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI AXX cukani pri akceleraci

Příspěvek od swenak »

Jsem z P4, dělám P10 a běžně tak po 17h mívám čas :)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TFSI AXX cukani pri akceleraci

Příspěvek od Davwe »

Dneska rano jsem pripojil vahu. Pri cca 70st. nic necuka, ale jakmile se ohreje na 90st., zacne to delat. Zastavil jsem, odpojil vahu a od te doby jezdim zase bez cukani (a ESP :D). Dopo jsem to nechal napichnout na diagnostiku a krome vahy zadna chyba a to dostal radny testovacky :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“