2.0 TFSI - servis

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

konkurent
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 06.10.2013 12:41

2.0 TFSI - servis

Příspěvek od konkurent »

ahoj, dúfam, že nevadí, keď píšem sem a mám passata, ale predsa je tento motor najčastejšie v golfoch, tak sa mi tu snáď dostane odpovede rýchješie :)

všimol som si, že viacerý z Vás tu riešili "servis" na tomto motore, mám na mysli "cam follower", reťaz na vačkách a podobne "neduhy" tohto motoru, viete mi prosím poradiť niekoho, kto by mi tieto veci vedel pozrieť - niekto kto to už robil, (ten cam follower pre istotu rovno vymeniť) viem, že je nato kopa návodov, ale predsa sa nato technicky necítim a hlavne nemám priestor, kde by som to mohol robiť, prípadne ak by mi bol niekto ochotný s tým pomôcť (samozrejme nechcem to zadarmo), nakoľko po skúsenostiach s poslednými servismi (nakoniec sa menil motor) som zistil, že je problém nájsť servis, kde tento motor už mali rozobratý a nechcem to nechať len tak niekde aby to skontrolovali, kedže nemám záruku že to okrem naúčtovania aj spravia ;)

ďalej idem teraz meniť olej a rozvody, môžem to vymeniť v pohode teraz a ostatné veci pozrieť neskôr, alebo je pri vyššie spomenutých úkonoch nutné vypúšťať olej, a teda by som tam teraz nalial nový zbytočne ? (olej používam Mobil1 Peak Life 5w50, rozvody bude aké najlepšie dať ? )

najlepšie by bolo ak by sa našiel niekto v okolí BA ale nieje zájsť aj ďalej, myslím že tie veci sa dajú pozrieť/vymeniť do pár hodín, čiže netreba auto nechávať v servise dlhšie

vopred veľmi ďakujem za rady... :drinks:

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - servis

Příspěvek od swenak »

Nebolo by lepšie napísať na SK fórum? Tu moc ľudí, čo mají skúsenost so servisom v okolí BA asi nebude.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

konkurent
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 06.10.2013 12:41

Re: 2.0 TFSI - servis

Příspěvek od konkurent »

preto píšem, že nieje problém zájsť niekam inakm (pozerám, že mi tam ušlo slovíčko problém) čo som tak bežne sledoval SK forum, tak tam tiež nieje moc majiteľov týchto áut, u Vás je ich omnoho viac čo som tak pozeral (aj čo sa týka TFSI v octavii a audi) ;)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - servis

Příspěvek od swenak »

V Prahe (u Rudnej) je servis, majiteľ má GTI. Ja teraz začínám chodiť do MoltenCars, Praha 10 :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

konkurent
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 06.10.2013 12:41

Re: 2.0 TFSI - servis

Příspěvek od konkurent »

nemá ešte niekto nejaký nápad ? čo som čítal tak to tu menilo dosť ľudí ? :) a ešte čo sa týka toho či môžem rozvody a olej vymeniť samostatne a neskôr ostatok ? :)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - servis

Příspěvek od swenak »

S rozvodmi keď tak vymeniť aj rozvodovú reťaz a napínák na vačkových hriadeliach. Ostatok ide riešiť samostatne. Olej prečo 5w50? Nie je moc hustý?
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

konkurent
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 06.10.2013 12:41

Re: 2.0 TFSI - servis

Příspěvek od konkurent »

ten napínak mi budú vedieť vymeniť v pohode hocikde ? vo vw by som si asi zbytočne priplatil že ?
čo sa týka oleju, tak s tým olejom čo som sa dočítal na rôznych forách boli najlepšie skúsenosti :)

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: 2.0 TFSI - servis

Příspěvek od yessmen »

na léto okruhy atp klidně, ale 50tku na zimu fakt ne...
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

konkurent
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 06.10.2013 12:41

Re: 2.0 TFSI - servis

Příspěvek od konkurent »

aké používate vy do TFSI oleje ? :) nech keď tak vymením teraz :)

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: 2.0 TFSI - servis

Příspěvek od yessmen »

Všeobecně Millers Oils 5W-40 CFS NT
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - servis

Příspěvek od swenak »

konkurent píše:ten napínak mi budú vedieť vymeniť v pohode hocikde ? vo vw by som si asi zbytočne priplatil že ?
čo sa týka oleju, tak s tým olejom čo som sa dočítal na rôznych forách boli najlepšie skúsenosti :)
Neviem, kde si čo čítal, ale všade sa doporučuje 5W40, ten ide dávať celoročne.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

konkurent
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 06.10.2013 12:41

Re: 2.0 TFSI - servis

Příspěvek od konkurent »

napríklad tu to bolo spomínane https://www.oleje.cz/forum/olej-pro-2-0 ... t5302.html ale aj na viacerých iných fórách :)

môžem skúsiť teda ale tento, uvidím či bude nejaká zmena :) http://www.millersoils.sk/obchod/action ... tice.xhtml

inak tú rozvodovú sadu + sadu reťaze na vačky bude najlepšie kde kúpiť ? s čím máte dobré skúsenosti ? :)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - servis

Příspěvek od swenak »

No, ta diskuze je mi přijde spíše Mobil 5W50 vs Castrol 5W30, než o řešení vhodnosti jako takové, tedy mám 2 oleje a který je lepší. Zkus tohle: https://www.oleje.cz/forum/oleje-pro-tfsi-t1473.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Někdo dokonce používá 5W60, míň uniká. Tím neříkám, že jediná správná cesta je 5W40 :-)

Koupíš tam, kde to mají a je to solidní firma, nekupuj žádné srágory, to stačí.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

konkurent
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 06.10.2013 12:41

Příspěvek od konkurent »

Swenak dakujem za info, co sa tyka poslednej vety tomu ale nerozumiem :) ktora firma je solidna? Rozvody som nasiel na nejakych shopoch, original boli contitech alebo ina, nevies? Len tu retaz na vacky s napinakom nejak neviem najst nikde :(

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: 2.0 TFSI - servis

Příspěvek od swenak »

Srágory jako Starline a podobně :-) Já kupval myslím contitech. Řetěz a napínák asi bude jen originál.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“