2.0 TFSI (axx) vačka sání

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
dusu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.03.2015 10:18

2.0 TFSI (axx) vačka sání

Příspěvek od dusu »

Zdravím zdejší osazenstvo. Dneska sem byl v servise s autem s tím že se mi zdálo že motor netáhne jak by měl. Tak sem si nechal udělat zkoušku těsnosti na okruhu u turba. Což sem si myslel že odhalí problém. Ta dopadla dobře až na tu drobnost že přišli na to že nezapojili konektor na DV ventilu když se nedávno měnil. Takže zapojili, projeli připojili na diagnostiku a vyskočila chyba. Po chvilce pátrání pánové dospěli k názoru že se jedná o zdvihátko ventilu které je v těsnějším kontaktu s vačkou sání než by bylo zdrávo. A že bude možná potřeba vyměnit i tu vačku. Bohužel na rozebrání už z časových důvodů nedošlo. A tak tu tak sedím doma upíjím čaj a přemýšlím a napadlo mě pár otázek.

a) Jak to že čidlo polohy vačky nerozsvítilo CHECK ENGINE? Todle není drobnost co by mohla počkat někdy na potom.
b) Pakliže se vačka a zdvihátko o sebe třou tak musí vznikat nějaký úlomky. Takže výplachu motoru a novému oleji asi neuteču.
c) Nevíte o někom kdo se v těchto motorech vyzná a je v Praze?
d) Jak se todle vůbec mohlo stát?

Jinak auto se mi zdá že zvučí normálně. Ale rozhodně nejede jak by mělo. Jede sice plynule, ale nemá tolik výkonu.
pokud sem napsal nějakou blbost tak se omlouvám ale tomuto moc nerozumím. Tak používám selskej rozum. :)

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: 2.0 TFSI (axx) vačka sání

Příspěvek od tomasgti »

no zdvihatko je klasicky neduh u tohoto motoru... (google cam follower 2.0 tfsi)... z toho co si napsal neni jasne jestli je zdvihatko uplne KO nebo je nacnute a zrale na vymenu. V lepsim pripade by si vymenil jen zdvihatko... v tom horsim asi i vacku, pumpu a tedy i proplach motoru by byl velmi vhodny :( zajimave ze se nerozsvitilo check engine, coz by melo pri KO zdvihatku (cam follower worn symptoms)...
Pirelli edition

dusu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.03.2015 10:18

Re: 2.0 TFSI (axx) vačka sání

Příspěvek od dusu »

Já vím že sem to nenapsal, protože to ani nevím v tuto chvíli. V servise neměli na mě čas, ať přijedu během týdne že se na to kouknu. Jenže to já už budu muset být v Praze. Takže tu bude muset přijít do servisu někde tam... Každopádně absence CHECK ENGINE je docela šokující, jediné co mě napadá je že problém ještě není tak velký aby se musela rozsvítit kontrolka. Ale to bude asi jen mé přání.
Každopádně kdyby jste někdo věděl o nějakém servisu na Praze 5 budu za to vděčný.

chipmann
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 13.12.2009 18:22

Re: 2.0 TFSI (axx) vačka sání

Příspěvek od chipmann »

Přesně není důvod aby se rozsvitila kontrolka tohle je právě to svinstvo že to jde pomalu člověk si toho jen tak nevšimne myslím si že vacka té.nemine

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“