1.6i 75kW problém s plynovým pedálem

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

1.6i 75kW problém s plynovým pedálem

Příspěvek od Snownook »

Ahoj všichni,

chtěl bych se Vás zeptat na jednu delikátnost. Mám VW Golf Plus 1.6i 75 kW (po chipu 82 kW) a poslední cca 2 měsíce se mi stává, že mi při záběru nepravidelně vypadává tah v plynovým pedálu. Abych to blíže vysvětlil/přiblížil: Jedu například ráno do práce, auto skvěle nastartuje, dobře jede, dojedu na rychlostku, kde prostě sešlápnu pedál do konstantní polohy, abych jel předpisově a stane se, že mi na cca 1,5 sekundy vypadne tah pedálu - vytratí se záběr, klesne okamžitá spotřeba, posléze pedál znovu zabere a auto akceleruje, okamžitá spotřeba se zvýší (poloha nohy se nezměnila). Teď při větších mrazech je četnost výskytu větší.

Na diagnostice mi bylo zjištěno, že mi vypadává zapalování na trojce, tudíž tenhle problém budu po víkendu řešit (nové svíčky jsou nainstalované, problém to neeliminovalo, takže další věcí budou kabely). Nevíte nějakou radu, nebo nemáte někdo zkušenost s touto příčinou? Předem děkuji za odpověď.

P.S.: Nejsem mechanik, v autech se vyznám povrchově, nedělám žádné úpravy/opravy na autě sám - na to mám dobrého kamaráda mechanika.

Zdravím!
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
kingdave
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 03.11.2009 13:33

Příspěvek od kingdave »

Ahoj. Co myslíš tím,že ti vypadne tah v pedálu? Jako že jedeš a najednou ti vynechá motor? Na přidání plynu motor nereaguje? Je to závislé na stavu benzínu v nádrži? Měnil jsi palivovy filtr?

Odesláno z mého 6039Y pomocí Tapatalk

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: VW Golf Plus 1.6i 75kW problém s plynovým pedálem

Příspěvek od Snownook »

Ahoj, jakože vynechá motor...neumím to blíž specifikovat než tak, jak je to napsané. Prostě sešlápnutý plynový pedál třeba na 15%, konstantně a najednou z ničeho nic se ztratí na chviku výkon a pak se zase objeví. Palivový filtr jsem neměnil - nehrabu se v autech :(
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
kingdave
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 03.11.2009 13:33

Příspěvek od kingdave »

Kolik máš najeto?
Jen tak otázka mimo. Kdo ti dělal chip a poznal jsi vůbec zvýšení výkonu?

Odesláno z mého 6039Y pomocí Tapatalk

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: VW Golf Plus 1.6i 75kW problém s plynovým pedálem

Příspěvek od Snownook »

Powertec chip tunning v Kladně a ano poznal. Dostal jsem i měření z válcové zkušebny :)
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
kingdave
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 03.11.2009 13:33

Příspěvek od kingdave »

Hm, zajímavý s tím chipem. Většinou atmosféru nemá cenu upravovat, jelikož to nemá smysl. K tvému problémů, mě kdysi Octavia s tímto motorem též vynechávala za jízdy pod plynem, ale dělo se to jen, když jsem měl čtvrt nádrže benzínu....nakonec bylo špatný palivové čerpadlo. Tak nevím, zda se jedná o stejný problém.

Odesláno z mého 6039Y pomocí Tapatalk

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: VW Golf Plus 1.6i 75kW problém s plynovým pedálem

Příspěvek od Snownook »

Narust tam byl o 11 koni a 20 Nm. :) auto je zivejsi, jde lepe za plynem. No svadim to na ty kabely, ktere se budou menit. Zacalo to zlobit cca mesic po Chipu, z ceho ted v mrazech je to cetnejsi.
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
kingdave
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 03.11.2009 13:33

Příspěvek od kingdave »

No upřímně, na ten Powertec jsem moc chvály neslyšel. Jestli ti to dělá měsíc po úpravě, tak reklamuj.

Odesláno z mého 6039Y pomocí Tapatalk

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: VW Golf Plus 1.6i 75kW problém s plynovým pedálem

Příspěvek od Snownook »

Jinak mám najeto 148 tis km. Powertec jsem vybíral pečlivě, a musím říci, že mají opravdu profesionální přístup. Nebudu to přímo svádět na úpravu, uvidíme, co udělá výměna kabelů. Pokud problém přetrvá, tak samozřejmě se tam otočím.
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
kingdave
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 03.11.2009 13:33

Příspěvek od kingdave »

Jasný, uvidíš jestli výměna kabelů pomůže. Ty svíčky jsi dával originál?

Odesláno z mého 6039Y pomocí Tapatalk

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: VW Golf Plus 1.6i 75kW problém s plynovým pedálem

Příspěvek od Snownook »

Orig tam byly NGKčka, dával jsem tam Boschky Super 4, ale jelikož to dělal známý - mechanik, tak se ptal, jaký je to motor a rok výroby, takže v tom bych problém neviděl. Problém se začal projevovat ještě před výměnou svíček.
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
kingdave
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 03.11.2009 13:33

Příspěvek od kingdave »

Ahoj, tak jak jsi dopadl?

Odesláno z mého 6039Y pomocí Tapatalk

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: VW Golf Plus 1.6i 75kW problém s plynovým pedálem

Příspěvek od Snownook »

Ahoj,

zatim nevim. Kabel se vymenil, ale nemel jsem moznost ted jezdit, urcite poreferuju, az budu vedet vic :)
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
kingdave
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 03.11.2009 13:33

Re: VW Golf Plus 1.6i 75kW problém s plynovým pedálem

Příspěvek od kingdave »

Dej určitě vědět. Docela mě ten tvůj problém zajímá.

Odesláno z mého 6039Y pomocí Tapatalk

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: VW Golf Plus 1.6i 75kW problém s plynovým pedálem

Příspěvek od Snownook »

Ahoj,

tak píši první poznatky. Kabel je tam furt ten původní, zkoušel se dát jinej, jestli je problém v kabelu nebo v cívce..no naštěstí to byl jen kabel :). Každopádně, zkušebně jsem tam vrazili ten původní, protože ten testovací byl nějaká Čína, tak čekám na objednání Bosche. Četnost "výpadků v zátahu" šla dolů, projevuje se to daleko méně, než předtím, takže uvidím, co to bude dělat s úplně novým kabelem. :) Beru v potaz i to, že se nám opět oteplilo :)). Samozřejmě dám opět vědět. Děkuji za projevený zájem :).
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“