1.4 fsi - NOx senzor

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Jandyss9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 15.03.2016 09:51

1.4 fsi - NOx senzor

Příspěvek od Jandyss9 »

Dobrý den,

po napíchnutí auta do programu mi vyjely tyto chyby:

17441 - čidlo NOx(G295): signal příliš malý
P1033 - 002 - dolní hranice překročena- Kontrolka závad ZAP

Prosím nevíte co s tím? Jestli to má cenu vyměňovat nebo ne...zatím to na nic nemá vliv podle mě, jen mi svítí kontrolka motoru.. :)) Díky za odpověď

VW Golf V 1.4. fsi 66w

Uživatelský avatar
elektrik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2016 01:02
Bydliště: Plzeň

Re: 1.4 fsi - NOx senzor

Příspěvek od elektrik »

Já tomu sice moc nerozumim, ale když svítí kontrolka motoru tak s tim asi něco bude a chce to spravit. nebo se ti líbí pohled na tu kontrolku? ¨
Je fakt radost po vás kupovat auta :D
EDITION 30 ABT

Uživatelský avatar
tankista
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 446
Registrován: 01.11.2010 18:42
Bydliště: Ostrava city

Re: 1.4 fsi - NOx senzor

Příspěvek od tankista »

toto jsem našel na googlu Kód chyby VAG: 17.441

Porucha Místo:
Oxidy dusíku (NOx) Sensor (G295) - Signál příliš nízká

Možná příčina:
Únik výfukových plynů.
Zapojení zkrat na zem.
Oxidy dusíku (NOx) snímače (G295).
Touran 1,4 tsi 103kw 1t2
golf plus 1,6fsi

Jandyss9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 15.03.2016 09:51

Re: 1.4 fsi - NOx senzor

Příspěvek od Jandyss9 »

Mě se to rozsvítí, jen od jara do podzimu. V zimě, se to nerozsvítí vůbec, nevím co na to má vliv, byl jsem v servisu a tam řekli za ten senzor stojí 17000,- a to se mi vážně dávat nechce.. VWmaniak díky zkusím s tím zajet ještě jednou a říct jim tyhle příčiny

dzrundik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 21.09.2011 19:53
Bydliště: Louny

Re: 1.4 fsi - NOx senzor

Příspěvek od dzrundik »

Taky mi NOx senzor hází chybu, je tam už druhý. Pokaždé vydrží cca 90000KM pak začne zlobit. Vyrábí to NGK, náhrada neexistuje a dá se sehnat za cca 11-12 tisíc. Řeším to tak že jsem si koupil bluetooth modul a přes mobil to mažu, někdy se rozsvítí po 20KM a někdy po 500KM asi podle nálady. Žádný vliv na chování a spotřebu nepozoruju, zatím jsem nenašel nějakou softwarovou úpravu nebo emitátor téhle jednotky. Pokud by to stálo podobné peníze jako lambda neměl bych s tím problém ale takové peníze se mi zdají moc na tak krátkou výdrž
VW Golf V 1.6 FSI

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: 1.4 fsi - NOx senzor

Příspěvek od pratonda »

Mám 1.6 FSI a stejnej problém.Chybu si mažu sám-za čtyři roky žádná zjevná souvislost s ničím,na spotřebu to taky nemávliv, emise na STK bez problémů.Já myslím,že to souvisí s kvalitou benzínu,doporučený N98 asi všichni jezdíme na N95,tak možná tady by mohla bejt nějaká souvislost...
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: 1.4 fsi - NOx senzor

Příspěvek od Peťas »

Ty NOx snímače prostě, dost často, odcházejí. Setkával jsem se s tím často i benzínových BMW. Jenom tam to origo čidlo stálo cca 9000,- :lol:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Jandyss9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 15.03.2016 09:51

Re: 1.4 fsi - NOx senzor

Příspěvek od Jandyss9 »

To je hrozna petarda za nejaky cidlo..ja tankuju vervu100 a stejne se to rozsvitilo ale rikam jen kdyz je teplo :D nechapu..a takovy penize do 12 let staryho auta, kdyz nevim jestli to vubec pomuze davat nebudu..

Jandyss9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 15.03.2016 09:51

Re: 1.4 fsi - NOx senzor

Příspěvek od Jandyss9 »

Jen to dycky smazu.. :)

dzrundik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 21.09.2011 19:53
Bydliště: Louny

Re: 1.4 fsi - NOx senzor

Příspěvek od dzrundik »

Teoreticky by to mohlo jít kdyby byl soft ze škodovek a NOx vyndat. FSI motory od škodovky NOx senzory nemají, protože mají jinak upravovanou směs paliva. O kolik mají vyšší spotřebu nevím ale vzhledem k cenám NOx senzoru se mi zdá lepší verze škodovky.
VW Golf V 1.6 FSI

Jandyss9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 15.03.2016 09:51

Re: 1.4 fsi - NOx senzor

Příspěvek od Jandyss9 »

Takže myslíš, kdyby se NOx senzor vyndal, že by se zvedla jen spotřeba, ale už by to neházelo tu chybu?

dzrundik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 21.09.2011 19:53
Bydliště: Louny

Re: 1.4 fsi - NOx senzor

Příspěvek od dzrundik »

Nijak tomu nerozumím, jen co jsem vyčetl z netu o FSI motorech. Škoda má FSI motory s homogením spalováním a tudíž nepotřebuje NOx senzor který nejspíš přispívá k regulaci spalování na základě nějakých měření co jde z katalyzátoru. VW má vrstvené spalování a k tomu ten NOx potřebuje a to by i mělo vést k nižší spotřebě. Nevím co vše je jinak u škodovek možná i katalyzátor, otázkou je co to s tím spalováním dělá když ten NOx zrrovna nefunguje. V podstatě by stačilo kdyby to šlo nějak deaktivovat v softu podobně jako EGR aby to neházelo tu chybu.
VW Golf V 1.6 FSI

Uživatelský avatar
lubobo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 05.01.2009 21:30
Bydliště: Slovensko

Re: 1.4 fsi - NOx senzor

Příspěvek od lubobo »

Keď NOx senzor hodí chybu na palubovku vstrekovanie prestane fungovať na vrstvenné spalovanie a funguje len na homogénnu zmes, kým sa chyba nezmaže :good:

dzrundik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 21.09.2011 19:53
Bydliště: Louny

Re: 1.4 fsi - NOx senzor

Příspěvek od dzrundik »

To jsem si myslel taky když jsem si přečetl jak to funguje u škodovek že by se mohlo měnit to spalování. Ale vzhledem k tomu že víc lidí nezaznamenalo změny ve spotřebě tak je to asi jedno jestli senzor funguje nebo ne. Jen ne každému se chce dávat 500 Euro každou chvíli za nový NOx senzor a řekl bych že s každou novější generací toho senzoru vydrží méně a méně. Už je asi čtvrtá generace
VW Golf V 1.6 FSI

C-DUR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.03.2017 14:58

Re: 1.4 fsi - NOx senzor

Příspěvek od C-DUR »

JÓ tato kontrolka je věrným přítelem řidičů :-( Oprava ale nemusí stát 13000 CZK :-)

Zkus se mrknout tady:
https://auto.bazos.cz/inzerat/72616503/ ... -16FSI.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“