1.4 16V Divné zvuky

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
KarelB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 08.04.2016 23:14

1.4 16V Divné zvuky

Příspěvek od KarelB »

Zdravím lidi,

chtěl bych se zeptat, zda někdo nevíte co by mohli vydávat tyhle zvuky. Zvuky se ozývají jak po nastartování tak i při otočení klíčku do první polohy. Rádio vypnuté, klima vypnutá. Občas se mi taky rozsvítí kontrolka motoru, jeden den svítí, druhý den třeba ne, nebo se rozsvítí na pár desítek kilometrů a pak zhasne. Jelikož jsem ale úplný laik tak nevím zda-li to může souviset s těmi zvuky.

r.v. 2005
tachometr: 196t

Auto mám asi týden, takže nejsem schopný říci kdy se ty zvuky začaly ozývat.

Předem moc díky za odpovědi.

Tady je video: (Je třeba poslouchat v tichosti a nahlas a předem upozorňuji že venku opravdu neprší :D )

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: 1.4 16V Divné zvuky

Příspěvek od yessmen »

KO klapka v klimě.. nastavují se do polohy i když je vypnutá, pokud ti nevadí zvuk a foukání funguje "správně" (nevšiml sis chyby) tak to asi neřeš
většinou odchází klapka recirkulace atp což víceméně není úplně nutný... motorky jsou plastový a prostě prasknou pak systém nemůže dojed na koncovou polohu a pořád jede dokola a to dělá ten zvuk

ono to pak přestane a do dalšího startu je klid, nebo když manuálně něco přepneš
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

KarelB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 08.04.2016 23:14

Re: 1.4 16V Divné zvuky

Příspěvek od KarelB »

yessmen píše:KO klapka v klimě.. nastavují se do polohy i když je vypnutá, pokud ti nevadí zvuk a foukání funguje "správně" (nevšiml sis chyby) tak to asi neřeš
většinou odchází klapka recirkulace atp což víceméně není úplně nutný... motorky jsou plastový a prostě prasknou pak systém nemůže dojed na koncovou polohu a pořád jede dokola a to dělá ten zvuk
Díky za reakci! :) Hned se mi lépe dýchá, když vím, že to není nic vážného. :lol:
yessmen píše:ono to pak přestane a do dalšího startu je klid, nebo když manuálně něco přepneš
Pokud myslíš tu kontrolku motoru, tak jsem zatím nevypozoroval kdy a za jakých okolností se kontrolka rozsvítí, až dneska jsem si všiml - celý den nesvítla, pak jsem musel něco zařídit ve městě a po cca 2 hodinách, když jsem zase nastartoval a něco kontroloval na PP tak při stisku páčky ovládající PP se kontrolka rozsvítila.

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: 1.4 16V Divné zvuky

Příspěvek od yessmen »

Ta s tím nemá nic společného to bude jiná chyba v motor. jednotce, na to je potřeba diagnostika.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

KarelB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 08.04.2016 23:14

Re: 1.4 16V Divné zvuky

Příspěvek od KarelB »

yessmen píše:Ta s tím nemá nic společného to bude jiná chyba v motor. jednotce, na to je potřeba diagnostika.
Tak dneska jsem to měl na diagnostice a hodilo to chybu č. 01274 - ovladaci motor tlakove klapky (V71), což bude asi onen problem s tim divnym zvukem vychazejicim kdesi z palubovky na spolujezdcove strane, kde by se take tento motorek mel nachazet jak jsem vycetl.

Ohledne kontrolky motoru nic, mozna proto, ze zrovna v tu chvili nesvitila. Znamy mi ale poradil nechat si vycistit skrtici klapku a zkontrolovat cidlo teploty vzduchu, ze pry to je casty problem techto motoru. Tak vyzkousime a pak napisu jak to dopadlo.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“