1.6 75kw-problém při rozjezdu

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
duricpowA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.02.2017 22:15

1.6 75kw-problém při rozjezdu

Příspěvek od duricpowA »

zdravím,

chtěl jsem se zeptat jestli je možné aby měl první rychlostní stupeň omezovač otáček.Nebo jestli se někdo setkal s podobnýn problémem.Když nastartuju motor hned chytne na první škyt žádný problém,stabilně drží 900 ot. na volnoběh.No ale když se chci pak rozjet tak mě to nepustí nad cca 2500 otáček.Nevím jak to vysvětlit motor se jakoby přidusí ale stále jede se sníženým výkonem na tech 2500 ot. a ikdyž mám plyn na podlaze tak to furt jede a otáčky se nehnou pak přeřadím na 2 r.stupeň a auto zase jede.Někdy se mi stane že to chytne i tu dvojku ale když se pak motor zahřeje během jízdy tak je to mnohem lepší.Dá se říct, že se zahřátým motore není problém.Ikdyž už se mi to taky párkrát přihodilo když byl motor zcela zahřátý.No samozřejmě už jsem to řešil diag ukázala snímač otáček motoru tak jsme ho vyměnily a pořád nic.Jinak je to bez chyb.Jinak jsem teď dělal novou technickou a auto mělo jenom jednu lehkou závadu a to drobné netěsnosti ve výfukových spojích tak jestli to může mít vliv.Pak mě ještě napadlo jestli to nemůže být snímač vačkové hřídele.Někde jsem četl že ty snímače spolu spolupracují a někdy se stává že diagnostika nerozliší který snímač je špatný.Za každou radu budu rád protože není tolik peněz nazbyt abych to dával imrvére do servisu ikdyž nebude jiné cesty tak se to musdí udělat ale za každou radu nebo zkušenost s podobným problémem budu rád :) předem díky za odpovědi

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 1.6 75kw-problém při rozjezdu

Příspěvek od srotty »

No tak hlavně by to chtělo změnit servis. Chyba v diagnostice opravdu neřekne,který snímač otáček je špatný.Ale dobrý mechanik to dokáže zjistit. Pokud by byl špatný na klice,tak bys už nenastartoval-ten je pro ŘJ hlavní,nejdůležitější. Pokud blbne ten na vačce,motor běží,ale špatně. Oba snímače se dají proměřit,jen to mechanik musí umět.
K tvé otázce-ne,1.stupeň nemá omezovač. Respektive motor ho má,ale nezáleží na jakou rych.stupeň jedeš.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“