2,0 TFSI (AXX) divný zvuk pri "pusteni" plynu(EDIT Vyfuk) + otazka sani!

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Kapr99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 09.11.2017 16:25

2,0 TFSI (AXX) divný zvuk pri "pusteni" plynu(EDIT Vyfuk) + otazka sani!

Příspěvek od Kapr99 »

Ahoj,

Dneska jsem si vsimnul ze z motoru jde divny zvuk kdyz pustim plyn. Neni to porad ale jedu treba 40...pustim plyn a ozvou se takove drncive zvuky tak na 1-2 vteriny pak je to ok.
Jeste to nemam poradne vyzkousene ale zda se mi ze je to horsi kolem 1500 otacek a niz..

Byla menena spojka a kompletni repas prevodovky. Vcera se menil termostat a jeste "kolecko" od alternatoru ktere se netocilo vubec.

Nevite nekdo co to muze byt? V autorizaku rikali pri vymenene spojky a repasu prevodovky ze setrvacnik je OK.

Kdyz je auto pod plynem nebo stoji atd tak zadne zvuky "spatneho" setrvaku nevydava ani ze spodu nic nejde jen kdyz pustim plyn tak se to ozve...
Naposledy upravil(a) Kapr99 dne 06.12.2017 23:22, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
PetrSs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 308
Registrován: 16.02.2012 20:58
Bydliště: Jihlava

Re: GTI 2,0 TFSI (AXX) divný zvuk pri "pusteni" plynu.

Příspěvek od PetrSs »

Pokud to dělá takhle pod otáčkami tak to opravdu může být dvouhmota,která právě v takhle nizkých otáčkách dost trpí.Při vypnutí motoru žádné bouchnutí?
Golf V GTI edition 30,big brake kit audi tt rs 370mm,ramair intake,LOBA motorsport HPFP APR Stage II+
Softwarové úpravy vozů od firmy APR

Kapr99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 09.11.2017 16:25

Re: GTI 2,0 TFSI (AXX) divný zvuk pri "pusteni" plynu.

Příspěvek od Kapr99 »

Tak jsem zjistil ze to dela vyfuk(predni cast u motoru)
Rano mne nenapadlo stahnout okenko protoze zevnitr to proste znelo jinak...Kdyz stahnu okenko je to takove "hlasitejsi" prdeni vyfuku v nizkych otackach...ve vysokych je to OK
Z autorizaku mam napsano jako zavadu: Vadny vlnovec predniho dilu vyfuku - fouka...
Co to presne je? Kolik by stala oprava a muze to zpusobovat to ze pri dojizdeni mene jak 10km/h na netrual mi to ukazuje spotrebuje cim dal vyssi dokud nezastavim?

Uživatelský avatar
PetrSs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 308
Registrován: 16.02.2012 20:58
Bydliště: Jihlava

Re: GTI 2,0 TFSI (AXX) divný zvuk pri "pusteni" plynu(EDIT Vyfuk)

Příspěvek od PetrSs »

Vlnoce s výměnou do 1500,- dělám normálně u gti to jde celkem hezky vyndat ten výfuk :) to by spíš ale "prdělo" prvně jsi psal něco o rezonování to by maximálně dělal výfuk někde o karoserii a ne vlnovec.Jinak pokud je průměrná spotřeba ok tak to vliv na dojíždění nemá na místě se mi spotřeba taky zvyšuje.Maximálně to může mít nepatrný vliv na celkovou spotřebu,ale ta bude spíše zanedbatelná
Golf V GTI edition 30,big brake kit audi tt rs 370mm,ramair intake,LOBA motorsport HPFP APR Stage II+
Softwarové úpravy vozů od firmy APR

Kapr99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 09.11.2017 16:25

Re: GTI 2,0 TFSI (AXX) divný zvuk pri "pusteni" plynu(EDIT Vyfuk)

Příspěvek od Kapr99 »

Tak do 1500+- by bylo fajn...jako nevim na 100% ze to bude tim ale zvuk se ozyva z ni...proste tam kde je. Jo protoze jsem blbec nemel stazeny okna a v aute to znelo jinak...ale hned jak jsem stahnul okno jde poznat ze to "prdi" vejfuk...proste vic jak normalne jak kdyby byl "vyrvanej" katalyzator a vubec upravenej :D Je mozny ze nejaka cast vejfuku to taky uz odnesla kdo vi. Jo prumerna je.
Jen mne to stce ze to pak dela o dost vic kdyz clovek jede v kolone :D nebo jeste hur z kopce v kolone a ma tam misto 00 nic 12l/100 :D

Edit: otazka sani. Chci se zeptat v autorizaku mi jeste napsali tuto chybu/opravu ktera je potreba: vadne sani motoru (neprestavuje) ...co to je?
Co vim tak mam spatne uchyceny konec sani na "lapac" vzduchu u narazniku. Bohuzel tam nedrzi a vypadava protoze jsou vylamane uchyty sroubku...nasadit to jde ale pri jizde se to rozdela...muze to byt ono a jdou tyhle dva dily nekde koupit?

Michall22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.02.2013 22:51

Re: GTI 2,0 TFSI (AXX) divný zvuk pri "pusteni" plynu(EDIT Vyfuk) + otazka sani!

Příspěvek od Michall22 »

Zdar,mam podobny problem a myslim si,ze by to mohlo byt ono co myslis a to wastegate na turbu.Pokazdy kdyz jedu bez plynu tak to chrasti a drnci protoze ta poklicka nebo jak to nazvat ma velkou vuli + diagnostika pise regulaci tlaku turba,takze budu menit v nejblizsi dobe turbo :D

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: GTI 2,0 TFSI (AXX) divný zvuk pri "pusteni" plynu(EDIT Vyfuk) + otazka sani!

Příspěvek od swenak »

Velkou vůli má buď proto, že je špatně nastaven regulátor, nebo praskla pružina uvnitř regulátoru.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Michall22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.02.2013 22:51

Re: GTI 2,0 TFSI (AXX) divný zvuk pri "pusteni" plynu(EDIT Vyfuk) + otazka sani!

Příspěvek od Michall22 »

myslíš tu podtlakovou baňku ? jinak turbo už sem sehnal tak pujde stejně ven :)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: GTI 2,0 TFSI (AXX) divný zvuk pri "pusteni" plynu(EDIT Vyfuk) + otazka sani!

Příspěvek od swenak »

Ano, actuator. Ale taky může být prasklý wastegate.

Obrázek
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“