1,6 75kW Golf V

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

1,6 75kW Golf V

Příspěvek od inskeu »

Viem, že tento motor patrí medzi konštrukčne zastaralé motory, je to obyčajný 8 ventil, ale zaujímali by ma reálne skúsenosti majiteľov Golfa V s motorom 1,6 75 kW. Keďže rozmýšlam nad kúpou tohto modelu, rád by som zistil, aké sú jeho slabé stránky. Z testov som sa dočítal, že má menej kultivovaný chod a slabší záťah v nižších otáčkach. Neviem ako je to so spotrebou, výrobca udáva 7,3 l/100 km. Tabuľková hodnota je dosť vysoká v porovnaní napr. s Kia Ceed 1,6 ale v testoch dosahujú rovnakú spotrebu okolo 8,5 - 9. Zatiaľ moja skúsenosť je taká, že vždy som mal v lete o 0,5 l menšiu spotrebu ako udáva výrobca. Ak sem niekto môže napísať akú okamžitú spotrebu má tento motor pri 60 km/h, 100 km/h a 130 km/h, aby som to vedel trochu porovnať. Auto by som chcel využívať na dlhé trasy tvorené zo 40 % diaľnicami (konštantná rýchlosť 120 - 130 km/h), 40 % mimo mesta a zvyšok mesto. Potrebujem komfortné auto na dlhé cesty, ktoré bude schopné bez problémov zrýchliť na 160 km/h a držať túto rýchlosť. Nejde mi o športovú jazdu, to by som uvažoval nad 1,4 TSI. S 1,4 TSI 90 kW DSG som jazdil a pri 120 km/h ukazoval palubný PC okamžitú spotrebu skvelých 6 litrov. Ale TSI je od 1,6 o 100.000 drahší a treba tankovať 98.

Vopreď ďakujem za postrehy

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf V 1,6 75 kW

Příspěvek od čapik »

My fast doesn´t like hondas * * * * *

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Golf V 1,6 75 kW

Příspěvek od inskeu »

Vďaka, to som už pozeral, ale podľa hlasovania je to asui najpredávanejší benzín. Menia sa tam aj rozvody?

Uživatelský avatar
Stingr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Newquay(UK) jinak F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf V 1,6 75 kW

Příspěvek od Stingr »

Ja mam 1,6 a sem stim naprosto spokojen, taky jezdim prevazne okresky a dalnice sem tam mesto a spotreba pri sviznejsi jizde je kolem 7-8l i 9l, kdyz nikam nespecham tak i neco nad 6l, bezne stim jezdim 180 protoze porat jezdim pozde :oops: a vpohode. Ze by byl motor nejak vic slyset se mi nezda.

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Golf V 1,6 75 kW

Příspěvek od Benne »

tiez mam tento motor a zatial vsetko ok. Na spotrebu treba trochku lahsiu nohu,ale ked ides dialnica tych 120 az 130, da sa spravit v pohode na 7.5. po okreskach mam priemer tak 6.5-7 a v meste tych 8-8.5. Pri 40 ma spotrebu na trojke cca 7litrov,ale je to dost citlive,takze to beha hore dole,tych 7 je taky priemer, 60 na 4. stupni ide aj na 4litre pri 100 na 5. stupni v pohode za 5-6litrov, 130 tych 7.5... ked jazdim normalne,sem tam trochu rychlejsie,tak mam dlhodoby priemer okolo 7.7 litra :)
Co sa tyka kultivovanosti,nevidim ziadny problem, je tichucky, ked sa prida tak ma vcelku pekny zvuk na to aky to je motor, raz sa ma niekto spytal,ci to mam 6valec :lol: to je trochu prehnane ale asi :D
co sa tyka rozvodov,tie sa menia pri 90 000km. V podstate nemam ziadne vyhrady, aj ked ta spotreba by mohla byt mensia, lebo ked sa ponahlas, kludne vyleti na 8-9 litrov, co je pre mna dost... tiez som chcel TDI, ale to stalo o 100 000 viac a na to neboli peniaze. Tak stastnu kupu :)

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Golf V 1,6 75 kW

Příspěvek od Benne »

btw na golfe mam po 2.5 roku nabehanych cca. 120 000km a ziadny zavaznejsi problem, az na snimac obratok motora,este v zaruke :) /tuk tuk tuk na drevo/ :)

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Golf V 1,6 75 kW

Příspěvek od inskeu »

Spotreba 7,5 l pri 130 km/h rýchlosti je vynikajúca. Mal som trochu obavy, že to bude viac, keďže sa jedná o klasický osemventil. Pozeral som si aj priebeh krútiaceho momentu a už pri 2500 ot./min. dosahuje hodnotu 140 Nm. V technických materiáloch som čítal, že Golf V má Longlife servisný interval po 30.000 km alebo 2 rokoch. Je to pevne stanovené, alebo motor má vlastné čidlá, ktoré kontrolujú kvalitu oleja a podľa toho zvážia kedy treba do servisu? Na koľko vychádza prvá, resp. 2. servisná prehliadka?
Btw.: ešte k tým rozvodom - pri 90.000 km sa mení len remeň, alebo aj nejaké kladky?

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Golf V 1,6 75 kW

Příspěvek od Benne »

inskeu píše:Spotreba 7,5 l pri 130 km/h rýchlosti je vynikajúca. Mal som trochu obavy, že to bude viac, keďže sa jedná o klasický osemventil. Pozeral som si aj priebeh krútiaceho momentu a už pri 2500 ot./min. dosahuje hodnotu 140 Nm. V technických materiáloch som čítal, že Golf V má Longlife servisný interval po 30.000 km alebo 2 rokoch. Je to pevne stanovené, alebo motor má vlastné čidlá, ktoré kontrolujú kvalitu oleja a podľa toho zvážia kedy treba do servisu? Na koľko vychádza prvá, resp. 2. servisná prehliadka?
Btw.: ešte k tým rozvodom - pri 90.000 km sa mení len remeň, alebo aj nejaké kladky?
hej, pri 2500 uz taha pekne :) ja mam longlife servis, a auto mi to hlasi samo, predpokladam,ze je to tak naprogramovane a upozornuje ma podla kilometrov, co sa tyka kvality oleja, to neviem, myslim, ze ten motor je dimenzovany na raz tolko kilometrov, no aj tak je dobre,ked sa s tym pojde kazdych 15000km. Napriek tomu chodim po 30 :) Co sa tyka 2.servisnej prehliadky, tak neviem co si tym myslel, asi cenu. Prva bola ak si dobre pamatam okolo 10tisic aj s vysavanim :D druha vobec neviem,to si nepamatam, a pri 90 000 sa menia asi 4 ci 3 kladky, vodna pumpa, remene a co ja viem co este. Dokopy ma to vyslo aj s olejom a vsetkymi filtrami asi 18tisic, co je vraj dost,ale potrpim si na kvalitny znackovy servis bosh,tak su aj take ceny :)

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Golf V 1,6 75 kW

Příspěvek od inskeu »

Myslel som cenu tej 2. servisnej prehliadky. Nie je to až také strašné s tou cenou výmeny rozvodov. Všade čítam, aký je servis VW drahý, ale nie je to až tak strašné. :)

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Golf V 1,6 75 kW

Příspěvek od Benne »

inskeu píše:Myslel som cenu tej 2. servisnej prehliadky. Nie je to až také strašné s tou cenou výmeny rozvodov. Všade čítam, aký je servis VW drahý, ale nie je to až tak strašné. :)
hej, mne hovorili seci ze to bude okolo 10 tisic,ked mi do telefonu zahlasili 18tisic,tak ma zalial studeny pot :D nebol to origo VW,ale bosh servis s certifikatmi, robi aj zarucny aj pozarucny servis a este k tomu to je znamy,len je to daaaaleko od domu :( a tu cenu druhej prehliadky si naozaj nepamatam, ale ked mas este otazocku, kludne napis :)

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Golf V 1,6 75 kW

Příspěvek od inskeu »

Pri predvádzacej jazde s Golfom V som schválne jazdil po rozbitých betónových cestách, pretože som háklivý na to keď niečo v aute vrzgoce a búcha. A musím povedať, že ma Golf veľmi milo prekvapil, nikde žiadne pazvuky a taktiež žiadny hluk od podvozku. Len ma zaujíma, či aj po najazdení napr. 100.000 km bude v interiéri taký kľud. Ešte by ma zaujímalo aké zabezpečovacie zariadenie je najlepšie do Golfa domontovať. Z výroby má myslím imobilizér a alarm. Všetci ma strašia, že ak si kúpim Golf, tak mi ho ukradnú, lebo je to VW.
Naposledy upravil(a) inskeu dne 19.02.2009 20:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Dejvidos
Závodník
Závodník
Příspěvky: 515
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf V 1,6 75 kW

Příspěvek od Dejvidos »

to ti hrozi asi u vseho co stoji za to ;-)

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Golf V 1,6 75 kW

Příspěvek od inskeu »

Dejvidos píše:to ti hrozi asi u vseho co stoji za to ;-)
:D to je pravda, ale myslím, že samo o sebe, že je to VW to bude OK

Uživatelský avatar
cubic214
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina (SK)

Re: Golf V 1,6 75 kW

Příspěvek od cubic214 »

s tym kradnutim je to tak ze ked si ho vytipuju tak ti ho aj tak ukradnu :( dal by som si radsej dobru poistku pripadne este vypinac :wink: (pisem ti to preto ze je to asi jedno co tam je nam ho ukradli so zederom :( http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=43&t=64054 )

co sa tyka toho motoru, mam jeho perdchodcu 74kW v 4ke, ale tie motory su podobne, 75kW vraj menej zerie. Ten motor myslim ze chodi velmi dobre aj pri nizkych otackach (uz od 2000 sa to celkom hybe) ale je to aj vdaka kratkemu sprevodovaniu...
ale ak mozes zober radsej 1,4tsi bude zrat urcite menej na tej dialnici a casom sa ti ta investicia vrati spat. pozeral som configurator a pri comfortline je rozdiel "iba" 60000 tak zvaz :wink: . To auto je ale naozaj vyborne urcite s nim neurobis chybu :)

mbartok
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 21.11.2007 00:37

Re: Golf V 1,6 75 kW

Příspěvek od mbartok »

inskeu píše:Z výroby má myslím imobilizér a alarm. Všetci ma strašia, že ak si kúpim Golf, tak mi ho ukradnú, lebo je to VW.
Z vlastnej skusenosti hovorim ze ten alarm co je original v Golfoch je tak na dve veci... Mam ten vyssi s cidlom proti odtiahnutiu a priestorovym snimacom. Minule som skusal ako to funguje, pri otvorenom okne a zapnutom alarme vopchas ruky, hlavu aj cele telo do vnutra a alarm ani nepipne... Rovnako klasicka kravina od VW - ked auto odomknes klucom, alarm sa vypne... V kazdom pripade doporucujem iny alarm domontovat. Ja mam teraz od Jablotronu GSM GPS alarm (je drahy ale chcel som mat moznost vypnut motor na dialku alebo zistit polohu auta) a povodny som taktiez nechal funkcny takze mam vlastne dva. Istota je istota...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“